Про екологічний стан та проблеми зсувів

На черговій сесії ради затверджено Програму охорони навколишнього природного середовища міста Краснограда на 2018 рік.

Програма охорони навколишнього природного середовища міста    спрямована на поліпшення  його санітарно-екологічного стану, охорону водних ресурсів, атмосферного повітря, раціонального використання і зберігання та відходів, охорону земельних ресурсів та забезпечення  належних умов   проживання населення.   

За даними управління  Держпродспоживслужби в Красноградському районі   здійснено  моніторинг  стану забруднення об’єктів зовнішнього середовища  – ґрунту, атмосферного повітря, шумового навантаження. На території міста  Краснограда досліджено 437 проб атмосферного повітря на вміст  забруднюючих речовин (досліджено по 9 інгредієнтам), з них в 12 пробах виявлено перевищення  граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин (пилу неорганічного, що містить двоокис кремнію та окису азоту) , що становить 2,7%. Ці перевищення виявлено  в досліджених  пробах  атмосферного повітря в контрольних   точках, а тобто :

–  поблизу автомагістралі –  на розі вулиць Харківської  та Полтавської в місті Краснограді,

– поблизу автомагістралі  по вулиці Московській,45 в місті Краснограді  поблизу Красноградського профліцею .

Дані  перевищення зафіксовано тільки в літній період часу ( липень 2017 року).

Також досліджено 60 проб ґрунту  на вміст забруднювачів хімічної природи  та 11 проб на вміст забруднювачів біологічної природи, будь – яких забруднювачів в досліджених пробах  не виявлено. Проведено 80 вимірювань еквівалентного рівня шуму, фактів перевищення шумового навантаження не виявлено. Загалом екологічний стан на території міста Краснограда можна вважати задовільним.

Одним з напрямків виконання Програми стало фінансування заходів по обстеженню грунтів з розвитку зсувонебезпечних процесів в районі вулиці Садової нашого міста.

Залишити відповідь