На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу Тараса Шевченка

Цьогоріч минає 204-а річниця від його дня народження та – 157-і роковини смерті.

«Творчість Тараса Григоровича вчить нас по-справжньому любити Україну, нашу мову, наповнює наші серця гордістю, що належимо до великого народу. Та патріотизм, на мою думку, має починатися з малого. Вчасно прибрана прилегла територія, донесена до урни для сміття обгортка від цукерки, надана сусідові допомога — це також показник любові до свого рідного краю. І водночас з цим ми маємо прагнути до великого», — сказав міський голова Володимир Максим, виступаючи перед присутніми на урочистій церемонії покладання квітів до погруддя Великого Кобзаря, яка відбулася сьогодні з нагоди Шевченківських днів.

Тарас Григорович є однією з найвидатніших постатей нашого народу. Він належить до найулюбленіших поетів світу, з іменем якого ідентифікується Україна та українці. Його ім’я ми чуємо з дитинства, його «Кобзар» став для українців національною Біблією. Поет крізь століття доносить нам правду життя через свої твори. Він, як пророк, звертається до нас у своєму «Заповіті», надихає народ на боротьбу за світле майбутнє, вказує дорогу до волі та незалежності.

Його творчість — це заповіт усім поколінням українців, в якому він висловлює бажання бачити свій народ щасливим, єдиним. Він закликає бути людьми, закликає любити рідну країну, творити добро для неї, бо поняття Батьківщини для нього було святим.

Нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України.

      

Leave a Comment