Сьогодні у залі засідань міської ради відбувся кущовий інформаційний семінар «Досвід Польщі у впровадженні реформи місцевого самоврядування та шляхи його втілення в Україні»

В заході взяли участь міський голова Володимир Максим, представники районної ради, райдержадміністрації, працівники органів місцевого самоврядування Зачепилівсьокго, Сахновщинського та Кегичівського районів, посадовці та депутати Красноградської міськради.

«На початку нашої зустрічі мені дуже хотілося б подякувати нашим партнерам, друзям за те, що знайшли час та завітали до нас, аби розповісти про шлях, який пройшла Польща, впроваджуючи реформу місцевого самоврядування», — сказав Володимир Максим, вітаючи у стінах «Земської управи» консула Генерального Консульства Республіки Польща у місті Харкові Влодзімєжа Лещинського, директора програми «Study Tours to Poland» Мірослава Скурка, директора відділу міжнародної співпраці, Великопольське маршалковське управління Ігора Ксеніча, випускницю Стипендіальної програми ім. Лейна Кіркленда Лілію Атанажеву. У поїздці до Краснограда їх супроводжували директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова та радник з децентралізації вказаного Центру, заступник голови ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко.

Влодзімєж Лещинський запевнив присутніх у залі, що досвід Польщі у реформуванні місцевого самоврядування буде українській стороні доволі цікавим та корисним. Також він наголосив, що їм би хотілося розповісти не лише про досягнення, але й застерегти від помилок, зроблених ними на цьому шляху.

Майже всі виступаючі говорили про те, що Польща та Україна багато в чому схожі, але наші сусіди розпочали змінювати систему управління ще на початку 90-х років. І сьогодні, коли ми лише розпочинаємо це робити, вони готові нас підтримати та допомогти.

Усі без винятку лектори наполягали на тому, що з об’єднанням територіальних громад зволікати не варто, адже воно відкриває багато можливостей для розвитку населених пунктів, поліпшення життя українців. Державна фінансова підтримка, участь у багатьох грантових проектах — все це стане доступним лише після об’єднання.

Красноградська міська рада вже зробила перші кроки на шляху до створення спроможної територіальної громади. Є надія, що цього року процедура буде завершена.

  

Leave a Comment

UA / EN
Перейти до вмісту