Двадцять шостого квітня — дата, яка навічно закарбувалася у пам’яті не лише українців, а й усього людства

Саме цього дня тридцять два роки тому сталася катастрофа, яка й зараз озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Ім’я їй — Чорнобиль.

Всіх, хто ризикуючи своїм життям та здоров’ям ліквідовували її наслідки, вшанували сьогодні під час мітингу, який відбувся біля пам’ятного знаку Героям Чорнобильцям.

— Ми у неоплатному боргу перед тими людьми, які стали на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки, — сказав міський голова Володимир Максим, звертаючись до присутніх на заходів. — Чорнобильська зона відчуження все ще залишається закритою, тому що рівень зараження вважають зависоким для постійного проживання людей чи ведення сільськогосподарських робіт. Чи може вона приносити користь? Так, там планують побудувати парк наземних сонячних панелей. Це дозволить виробляти майже третину електроенергії від тієї, яку генерувала Чорнобильська АЕС, працюючи на повну потужність. Але це вже буде не та атомна енергія, що принесла стільки лиха, а сонячна, яка є однією із найбільш екологічно чистих та безпечних.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання тих ліквідаторів, які вже відійшли у вічність та поклали квіти до пам’яткого знаку.

За проявлений героїзм та мужність, з нагоди роковин аварії на ЧАЕС грамотами міської ради відзначили учасників ліквідації наслідків тієї катастрофи Валерія Коваля, Володимира Красюка та Олександра Самолисова.

   

Leave a Comment