«Можна сміливо констатувати, що сміттєзвалищ на території міської ради стало менше»

На цьому наголосив очільник Краснограда Володимир Максим під час обговорення питання про виконання Програми охорони навколишнього природного середовища на 2017 рік, яке депутати заслухали на сесії сьогодні, 24 травня. Над їх ліквідацією працюють і громадські робітники міської ради, і комбінат комунальних підприємств. Але, як зауважив Володимир Максим, домогтися того, щоб сміття назавжди зникло з вулиць нашого міста й побачити його можна було лише у спеціально відведених місцях, не можливо лише зусиллями влади чи комунальних підприємств. Над цим мають працювати всі без виключення мешканці міста. А зробити це доволі просто — потрібно лише укласти договір на вивезення твердих побутових відходів.

Дехто говорить, що «у мене немає сміття», «я все спалюю», «все закопую в землю», але ж давайте будемо чесними один з одним і перед собою: такого не може бути. Є таке сміття, яке використати повторно не можливо.

Так, на власному обійсті більше можливостей щодо утилізації органічних відходів (із городу, саду, кухні, тваринництва). Усе це можна скласти на компостну купу і незабаром використати у якості добрива. Але складно безпечно утилізувати на місці безліч побутового непотребу: від пакувальної тари, зокрема полімерної, засобів гігієни, електротехніки до залишків синтетичних сполук у будівельних матеріалах, фарбах тощо…

Куди ж його дівають ті мешканці, що не уклали договір на вивезення твердих побутових відходів? Добре, якщо вони викидають сміття у контейнери, за вивезення яких не сплачують, а можуть же просто залишити на узбіччі дороги, в лісосмузі тощо.