В місті  функціонуватиме  ще один соціальний заклад

На сесії міської ради затверджено  Програму будівництва та розвитку Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю в місті Краснограді.  Цей документ спрямований  на вирішення питань соціального захисту та соціального обслуговування населення, розбудову інфраструктури соціальної сфери міста та району,  забезпечення нової якості життя населення, зокрема, дітей міста Краснограда та Красноградського району  з інклюзивним розвитком.

Метою Програми є створення сучасного Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю для населення Красноградського, а також сусідніх Зачепилівського, Кегичівського, Сахновщинського, Ново – Водолазького районів Харкіської області та Карлівського району Полтавської області.

Програмою передбачається забезпечення дітям з інвалідністю можливості всебічного розвитку та активного соціального життя, що сприятиме ефективному інтегруванню цієї категорії дітей у суспільство, стане запорукою їх фізичного розвитку та вдосконалення, покращення стану здоров’я.

Програма матиме вплив на територію південних районів Харківської області та східних районів Полтавської області . Її реалізація слугуватиме створенню дітям з інвалідністю умов для всебічного розвитку, засвоєння знань, умінь і навичок щоденного самообслуговування та адаптації до життя в соціумі, сформувати навички рухової діяльності та покращити   психологічний стан.      Окрім цього, вихованці Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю отримають одну із найголовніших потреб – спілкування. Адже багато із них живуть ізольовано. Для отримання необхідних реабілітаційних послуг до кожної дитини застосовуватиметься  індивідуальний підхід.  До завдань Центру відноситься і підготовка  батьків дітей-інвалідів до продовження реабілітаційного процесу цих дітей поза межами Центру (соціально-педагогічний патронат таких сімей).

З метою запобігання інвалідності Центр також можуть відвідувати діти групи ризику на підставі рекомендацій лікарсько-консультативних комісій (ЛКК).

Планується,  що реабілітаційні послуги  тут щоденно можуть отримувати  біля 30 дітей з інвалідністю.

Після капітальної реконструкції будівля за адресою: місто Красноград, вулиця Котляревського, 64 площа закладу 226 кв.м. ,  використовуватиметься для здійснення реабілітаційних заходів. Тут планується  розміщувати  кабінети лікаря-невролога, педіатра, лікаря з фізіотерапії та ЛФК, кімнати для групових занять, артстудія, кімнати для набуття соціальних навичок, відділення фізичної реабілітації (зокрема тренажерний зал та зал ЛФК), для психолого-педагогічної реабілітації буде облаштовано сенсорну  кімнату.

Своєю діяльністю Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю охопить не тільки  головних видобувачів послуг,  а й батьків та опікунів дітей – інвалідів, фахівців та спеціалістів з соціальної реабілітації

Leave a Comment