Літнє лихо — амброзія полинолиста

Цю красиву ясно-зелену рослину з ажурними листочками можна зустріти де завгодно: на пустирі, у дворах будинків, на дачах і в містах, уздовж доріг — автомобільних і залізничних. Вона має і гарне ім’я — Амброзія полинолиста.

Щорічно місто постає перед необхідністю боротьби зі шкідливим алергенним бур’яном – амброзією полинолистою. На тому вся чарівність і закінчується, тому що ця травичка — злісний карантинний бур’ян, який замучив вже майже півсвіту жорстокою алергією.

У місті боротьба з карантинними бур’янами проводиться упродовж вегетаційного періоду, головним чином, у вигляді їх скошування. Використання такого способу боротьби з амброзією, яке обов’язково варто розпочинати до її цвітіння, виправдано тим, що обрізання верхівки рослин унеможливлюватиме подальше її цвітіння.

Та у міській раді продовжують шукати більш ефективні та безпечні способи знищення цього, так званого, «зеленого агресора». Цього року були вирішено разом із традиційним штучним методом боротьби із амброзією випробувати й інший. Днями невелику ділянку, де росте карантинний бур’ян, фахівці обробили препаратами (провели обприскування шкідливих рослин), дозволеними санітарною службою для застосування у населених пунктах.

Якщо цей спосіб виявиться ефективним — його використовуватимуть й надалі.

Шановні красноградці!

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та громадяни, підприємства, установи та організації  у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкт благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користування, а також визначену правилами благоустрою населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію (присадибні ділянки, прибудинкові території, прилеглі території до підприємств та організацій).

Боротьба з бур’янами – обов’язок кожного громадянина, підприємця та керівника підприємства, установи чи організації!

Звертаємося до Вас з проханням вжити заходів щодо своєчасного догляду за земельними ділянками, що знаходяться у вашій власності, прилеглими до них та орендованими територіями.

Від Вашої небайдужості залежить здоров’я всіх мешканців та благоустрій нашого міста!

Залишити відповідь