Сімдесят п’ять років минуло відтоді, як над Красноградщиною літали бомби і снаряди, свистіли пулі

У 1943-му році наш край було звільнено від нацистів. Та відлуння тих страшних подій чути і зараз. Нещодавно неподалік селища Степове пошуковці організації «Фенікс-К» знайшли останки двох учасників Другої світової війни.
— Говорять, війна не закінчилась, поки не похований останній солдат. Ці солдати пожертвували життям, заради звільнення нашого міста та прилеглих населених пунктів від ворога. Звідки вони і де їхня домівка — ніхто не знає, але останній спочинок вони знайшли тут. Ми у вічному боргу перед ними, — сказав міський голова Володимир Максим під час церемонії перепоховання воїнів.

Відтепер вони спочиватимуть разом зі своїми побратимами, які загинули в 1941-1943 роках, захищаючи станцію Куми. На їх честь стоїть обеліск. Встановлено його у селищі Куми в 70-х роках минулого століття. Тоді туди були перепоховані невідомі воїни з двох братських могил. Зі слів очевидців — серед них є і одна жінка. Під час Другої світової війни вона, мабуть, була медичною сестрою. До останнього подиху вона допомагала пораненим, намагалася врятувати їхні життя. Разом з ними і загинула.
Про біль, сльози, горе, яке несе з собою війна, у своїх виступах говорили присутні на церемонії перепоховання голова міської ветеранської організації Людмила Меркулова та голова районної організації ветеранів Афганістану Олександр Семеренко.
Настоятель Благовіщенського храму, протоієрей Миколай відслужив за загиблими панахиду. На завершення заходу присутні поклали до обеліска квіти.

Залишити відповідь