«Все своє життя він чесно завойовував право засвітитись в сузір’ї Поезії. І час підтверджує це його високе право», — ці слова свого часу були сказані на адресу нашого земляка Леоніда Первомайського. Він народився євреєм (справжнє ім’я — Ілля Шльомович Гуревич), але став відомим українським письменником і перекладачем. Відомості про нього можна знайти і в енциклопедії світової літератури.

Цього року виповнилося 110 років із дня народження Леоніда Первомайського. З нагоди ювілейної дати міською радою було проведено ряд заходів: зустрічі зі студентами та учнями міських навчальних закладів, на яких говорили про творчість письменника, перегляд фільму «Дикий мед» тощо. Сьогодні ж було відкрито меморіальну дошку нашому відомому земляку. Знаходиться вона на будівлі відділу освіти райдержадміністрації, колись там знаходилася школа, в якій навчався Леонід Первомайський.

— Нас зібрала разом непересічна подія. Меморіальна дошка не лише стане окрасою міста, але, сподіваюсь, спонукає до вивчення історії рідного краю. Мешканці громади дізнаються більше про видатних особистостей, які народилися чи мешкали у Краснограді, — сказав міський голова Володимир Максим, виступаючи на заході, присвяченому відкриттю меморіальної дошки.

Її встановлення ініціювали громадська організація «Дробицький яр». Представники якої теж завітали на захід. Після урочистого відкриття меморіальної дошки вони відвідали місце поховання своїх предків-євреїв, розстріляних у роки Другої світової війни на території Наталинської об’єднаної територіальної громади.