«Проект «Рука допомоги» дав шанс професійно реалізуватися сотням людей

Унікальний шанс покращити життя на краще отримали малозабезпечені та вимушено переміщені особи, що проживають на Харківщині. В рамках проекту «Рука допомоги» люди, які отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені сім’ї  та внутрішньо переміщені особи залучались до працевлаштування, участі в громадських роботах та отримання  допомоги для організації власного бізнесу. Харківський регіон став одним із трьох пілотних, відібраних для впровадження нової програми. Спеціалісти служби зайнятості успішно пройшли шлях першими, завдяки напрацюванням у цьому напрямку.

Всім бажаючим відкрити власну справу  надавалась методична допомога від фахівців служби зайнятості у написанні бізнес-планів. Кожному кандидату надавались консультації через консалтингові центри державної служби зайнятості, в тому числі із залученням представників фіскальної служби, управління Держпраці, пенсійного фонду. Після того, як учасник захистив власний бізнес-проект перед членами експертної Комісії, укладалися договори на закупівлю необхідного  обладнання та матеріалів на суму понад 70 тис. грн. За умовами проекту, власник повинен повернути не всю суму, а тільки різницю між отриманою допомогою та сумою сплачених упродовж трьох років податків.

Крім цього, до пілотного проекту «Рука допомоги» долучились і суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи), які, за направленням служби зайнятості повинні працевлаштувати переселенців, учасників АТО або малозабезпечених, строком не менше ніж на 2 роки. Безвідсоткова фінансова допомога на придбання обладнання та матеріалів для створення нових робочих місць надавалась у розмірі до 40 прожиткових мінімумів.

Ті люди, які вже отримали кредити і не просто започаткували власну справу, а залучили до роботи найманих працівників, не повертають безвідсоткову суму наданої допомоги для створення нових робочих місць, закупівлі обладнання та матеріалів.

Багато успішних ідей для організації бізнесу представили учасники проекту з різних куточків Харківської області. Підприємці запропонували розпочати виробництво вугільних паливних брикетів, надання послуг з клінінгу, відкрили It-курси для дітей шкільного віку, студію краси, провести енергетичний аудит підприємств та житлових приміщень, відкрити сервіс доставки їжі, пункт прокату фотографічного обладнання тощо.

Лише кілька яскравих прикладів: промислове виробництво з вирощування зелені та пророщених зерен. Учасники проекту «Рука допомоги» дві сестри, вимушені переселенки з міста Горлівка захистили бізнес-план. Для того, щоб розпочати роботу в цьому напрямку, їм необхідна була конструкція площею 300 м². Вона обійшлась у 150 тис. грн. Тепер, вирощений популярний «суперфуд» постачають у ресторани Харкова. У найближчих планах – вихід до мережі супермаркетів.

Ще один приклад вдалого бізнес-плану. Чоловік та дружина – малозабезпечена родина з Шевченківського району вирішили стати підприємцями. Отримавши фінансову допомогу, започаткували власну справу. І тепер успішно займаються розведенням бджіл і реалізацією меду та бджолиної продукції.  Більше того, вони допомогли своєму односельцю стати підприємцем у такому ж напрямку діяльності, надавши йому необхідне в бджільництві обладнання для впровадження підприємництва.

До проекту долучилась і прогресивна молодь, яка все частіше обирає цифрові технології напрямком своєї діяльності. Вдалим прикладом можна зазначити стартап зі створення digital агентства, діяльність якого передбачає комп’ютерне програмування, оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах.

Успішно реалізували бізнес–проекти підприємці-початківці, які відкрили бізнес у знайомій для них сфері. Продавці з досвідом роботи відкрили магазини, перукарі – салони краси. Наприклад, прибутковим став бізнес-проект із виробництва і реалізації меблів. Підприємниця, вимушено переміщена особа, отримала допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для збірки меблів та на обладнання офісу у розмірі 42 тис. грн. Багаторічний досвід роботи в бухгалтерії, знання меблевої галузі та вміння працювати з документами дозволили їй скористатися державною системою відкритих тендерів ProZorro. Вона швидко знайшла покупців, які забезпечили великі замовлення та стрімко розвинула власну справу. За півроку, згідно податкової декларації, підприємство отримало прибуток  3,5 млн. грн, а сума сплачених податків – 175 тис. грн. Таким чином, учасниця пілотного проекту «Рука допомоги» виконала зобов’язання перед державою і успішно продовжила підприємницьку діяльність.

До Харківської обласної служби зайнятості  долучились понад 2 тис. непрацюючих громадян. Завдяки проекту: понад 900 осіб повернулися на ринок праці та були працевлаштовані, 350 осіб взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 79 осіб отримали фінансову допомогу на розвиток власної справи. Розширили власний бізнес 40 суб’єктів господарювання, у зв’язку з чим були створені нові робочі місця та працевлаштовані більше 100 осіб.

За висновками експертів, проект «Рука допомоги» успішно виконав основне завдання – всі учасники , які розпочали підприємницьку діяльність, продовжують працювати, платити податки і виконувати свої зобов’язання в рамках проекту. Представники малого бізнесу створили нові робочі місця для соціально вразливих категорій населення. Надання підприємствам безвідсоткової допомоги дозволило розвивати бізнес в невеликих населених пунктах Харківської області. Всього на заснування бізнесу та реалізацію різноманітних ідей Харківським обласним центром зайнятості здійснено виплати допомоги на придбання обладнання та матеріалів на загальну суму понад 7 млн. грн.

За інформацією Красноградської районної філії

Харківського обласного центру зайнятості

Leave a Comment