Щедрий дивосвіт майстринь

У січні цього року виповнилося 110 років з дня народження народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка   Марії Приймаченко.

Картини  Марії Приймаченко відкривають дивосвіт уяви художниці. Фантастичні звірі, які уособлюють добро і зло, персонажі народних казок та пісень, побутові сцени сільського життя, буслики та соняхи , дивовижні птахи в квітах і самі схожі на квіти та інше.Сюжети, які  відтворювалися в народній художній творчості з прадавна і до сьогоднішніх часів.

Творчості Марії Приймаченко присвячені наукові дослідження, документальні кінофільми, публікації в пресі, видано  альбоми репродукцій її творів. Один з таких альбомів знаходиться в книгозбірні міської бібліотеки. В ньому зібрана частина творів майстрині, які заслуговують на те, щоб бути представленими широкому загалу.

ПрацівникиКрасноградської міської бібліотеки підготували презентацію творчості Марії Приймаченко, з якою завітали до учнів Красноградської школи естетичного виховання.Зустріч відбулася 19 січня  у приміщенні ХАБуКрасноградської районної бібліотеки. Учнів  1 – 4 класів ознайомили з життєвим та творчим шляхом майстрині, були показані на великому екрані репродукції різножанрових картин майстрині та документальний кінофільм. Діти з великою цікавістю слухали розповідь та дивилися репродукції картин Марії Приймаченко. Сподобалися добрі персонажі «Гороховий звір», «Буслики», «Павичі у квітах»,цікаві побутові  сцени відтворені у картині «Весілля», «Сидить баба на печі , пряде куделицю», розсмішили картини «Мавпа та окуляри», «Звірі судяться».

Розповідь бібліотекарів доповнили вірші про персонажів картин, прочитані читачкою бібліотеки Святославою Чуприною.

Народна творчість має тисячолітню історію і свою неповторність. Кожне нове покоління українців  дарує нових майстрів. А   кожен майстер привносить у скарбницю народної творчості свій доробок. І таким внеском є картини народної майстрині Олени Щемур, нашої землячки, чия творчість має неповторні риси. Майстриня відтворює  навколишній світ у дивовижних фантастичних, і в той же час, реальних персонажах. На зустрічі Олена Петрівна представила кілька картин зі свого творчого доробку, розповіла про свій шлях у мистецтві. Одними з найяскравіших персонажів картин художниці  – півні , провісники світанку, весни.  Таким його змалювала майстриня. Таким його  описав у вірші «Півень»  наш земляк Леонід Первомайський:«фантастичний мальований птах». Цей вірш чудово продекламувала Святослава Чуприна, учениця НВК №2 – 11 класу.

Презентацією творчості народних художниць були задоволені всі присутні. Викладачі  школи естетичного виховання висловили побажання щодо нових зустрічей.

Leave a Comment

UA / EN
Перейти до вмісту