Незабаром буде оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків в місті Краснограді, селищі Дослідному. Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні виконавчого комітету.

З першого травня 2019 року нарешті в дію вступлять деякі норми закону щодо особливостей права власності в багатоквартирному будинку, які були відтерміновані, Відповідно до них житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства більше не зможуть обслуговувати багатоповерхівки. Тому власникам квартир потрібно визначитися з формою управління будинком або з його буде призначено на умовах конкурсу.На думку міського голови Володимира Максима, найкращим виходом є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Цього не треба боятися. Досвід багатьох українських міст засвідчив, що ОСББ — це найприйнятніший шлях наведення порядку в непростій системі житлово-комунального господарства. І ось чому.

В об’єднаннях співвласників громадяни самостійно визначатимуть розмір витрат, необхідних для утримання їхнього житла та прибудинкової території. Крім того, зберігається вставлений законодавством порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги та субсидій. Вони будуть перераховуватися безпосередньо ОСББ.

Найголовніше — мешканцям потрібно переглянути підхід до вирішення загальних проблем, навчитися розуміти і чути своїх сусідів і зміни, пов’язані з управлінням спільними оселями, пройшли безболісно.