Про гумор в літературі

 

Красноградською міською бібліотекою спільно з Красноградським територіальним центром соціального обслуговування  в молодіжному хабі проведено літературні читання з нагоди Міжнародного дня сміху.

Розробник заходу, бібліотекар міської бібліотеки Людмила Меркулова у виступі перед поціновувачами  українського літературного гумору говорила про його  традиції, що беруть    свій початок з великого Миколи Гоголя, який, до речі, приїздив до нашого міста,  бував в ньому, бо саме в Костянтиноградському повіті   мешкала його  племінниця. Учасники читань мали змогу долучитися до  невмирущих персонажів гоголівських  «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» та «Сорочинської ярмарки», пронизаних влучним українським гумором, зображеним через народні традиції.  

Ще одна  перлина українського гумору  – творчість нашого земляка, письменника Івана Сенченка.  В своєму  творі «Подорож до Червонограда» він розповів про приїзд   на полювання в  наші  краї відомого майстра українського гумору Павла Губенка (Остапа Вишні). Уривки з  повісті  були зачитані присутнім. Слід відмітити, що саме в творах Сенченка ми можемо знайти літературні портрети мешканців Червонограда початку двадцятого століття, зображених в кращих традиціях української класичної гумористичної школи.

Поезія нашого земляка Володимира Красюка також містила мотиви гумору в зображені української дійсності 90 – х років минулого століття.

Присутні почули цікаву розповідь про приїзд до  Краснограда на вручення премії імені нашого земляка  Олександра Копиленка класика українського дитячого гумору Всеволода Нестайка.

А далі слово мала місцева поетеса, що працює в жанрі гумору та сатири, створюючи    гумористичні  замальовки з нашої дійсності, – Лідія Кір»яненко.

Учасники літературного дійства  мали змогу долучитися до мистецтва українських  гумористів Юрія Тимошенка та Юхима Березіна. Гумор у виконанні дуету линув в аудиторію з кіноекрану.

Власне бачення поезії українського поета – сатирика  Павла Глазового продемонстрували глядачам   Віра Солянкіна та Людмила Уразаєва.

 

 

Залишити відповідь