Нинішній стан будівлі колишньої Земської управи викликає занепокоєння багатьох земляків. Недарма цю тему обговорюють у місцевих соціальних мережах.

Але питання це значно складніше, ніж здається на перший погляд. Його розв’язання насамперед пов’язане зі значними фінансовими витратами. Та міська рада шукає вихід із цієї ситуації.

Це одна з найстаріших споруд у нашому місті. Її було зведено ще до жовтневої революції, у 1914-му. Проект у стилі модерн розробив земський архітектор Шершов. Недарма будівля є пам’ятником архітектури. І це, як говорить міський голова Володимир Максим, створює певні обмеження щодо її ремонту. Згідно із законодавством, можна проводити лише комплексну реставрацію таких пам’яток.

Міська рада спільно з депутатським корпусом вже не один рік переймаються вирішенням проблеми. Розпочали із підготовки проекту, яким передбачається облаштувати внутрішні комунікації, вікна, двері, фасад, замінити стропильну систему і саму покрівлю тощо. Також проведена його комплексна експертиза. Кошторисна вартість відновлювальних робіт становить 32 мільйони гривень. Для нашого бюджету це надто велика цифра. Для порівняння: виконання міського бюджету за 2018 рік від податкових надходжень без врахування субвенцій із інших бюджетів становить 25 773 550 гривень.

Тому потрібно було шукати додаткові джерела фінансування. Наразі розроблено і подано до Державного фонду регіонального розвитку проект реставрації будівлі Земської управи. Якщо його буде відібрано, то фінансування переважно забезпечуватиме саме ДФРР. Але до цього долучиться й міська рада. Саме гарантоване співфінансування є однією з умов співпраці фонду з органами місцевого самоврядування.

Нині у цьому приміщенні міськраді належить приблизно третина площ. Інші займають громадські та державні установи. Якщо вдасться провести необхідні реставраційні роботи, то хочеться, щоб цей прекрасний будинок став Центром розвитку громади, де діти різних вікових груп могли б займатися творчістю, розвивати свої таланти.

Сподіваємося, що наші плани стануть реальністю, тим більше, що до розробки проекту долучилися фахові експерти. Якщо проект буде відібрано, то його реалізацію буде розпочато вже наступного року.

Leave a Comment