Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. Не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу — його битва, його перемога. Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів. Все менше залишається тих, хто пам’ятає ці страшні події зі свого трагічного досвіду.

— У Краснограді зараз живе лише чотири учасники бойових дій. Ми у вічному боргу перед ними. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони — святиня нашої пам’яті . Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо, — сказав міський голова Володимир Максим під час заходу, присвяченому Дню пам’яті та примирення, який відбувся 8 травня у районному Будинку культури.

Він побажав усім, щоб у серці було менше смутку та горя, а в душі завжди лунав переможний марш.