Вшанування пам’яті Роберта Шиндлера

Красноград гордиться видатними земляками, проводить заходи по вшануванні їх пам’яті, доносить до молодих поколінь історію видатних людей. І саме так було вшановано пам’ять Роберта Шиндлера.

21 травня Красноградською міською радою та  міською бібліотекою спільно з Красноградським краєзнавчим музеєм проведено захід, на який  запрошено гостей з міста Харкова, знаних краєзнавців Харківщини Наталю Коган, Віктора Пушкаря, Ірину Говорову, які займаються вивченням життя та діяльності Роберта Шиндлера.

Місто Красноград  цікаве своєю історією , несхожою на сусідні малі міста нашого краю.  Історію міста творили представники багатьох національностей. Місто заснували українці та росіяни,  потім в ньому поселилися євреї та німецькі колоністи.  І кращі з них стали гордістю міста. Один з них  Роберт Шиндлер, німець, лютеранин, доктор медицини, земський лікар  Костянтиноградської повітової лікарні.   Народився він в Полтаві, та його життя , становлення як лікаря і громадянина, патріота,  відбувалося в нашому місті. Земська лікарня була  побудована,  в основному,  за кошти Роберта  Шиндлера у 1911 році, і повністю оснащена його власним коштом  найновішим обладнанням, в тому числі рентгенапаратом. За операції лікар  не брав грошей з бідних людей, а навіть дарував їм кошти на оздоровлення.  Напроти лікарні він звів власний будинок. Ці будівлі знаходяться на вулиці Шиндлера  /бувшій Ленінградській/.

І саме в будівлі краєзнавчого музею, де жив Роберт Шиндлер пройшла зустріч студентської молоді міста  з краєзнавцями. Наталя Коган презентувала свої книги, в тому числі «Карповский сад»,  розділ якої розповідає історію громадського та особистого життя лікаря. Пушкарь Віктор доповнив розповідь та подарував краєзнавчому музею документальні матеріали про життя Шиндлера.

Слухачі – студенти  Красноградського медичного коледжу та Красноградського аграрно-технічного коледжу з великим інтересом слухали розповіді  та отримали незабутні враження від зустрічі.

 

 

Leave a Comment