І знову про тарифи на житлово-комунальні послуги

Змінився розмір оплати за теплопостачання, водопостачання та водовідведення, електроенергію. Незмінним близько двох років залишався лише тариф житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства. Хоча за цей час зросла заробітна плата, підвищилися ціни на паливно-мастильні матеріали, здорожчала електроенергія тощо. Все це є складовою тарифу. Та, не дивлячись на це, вони не змінювалися.

Але з 01 травня 2019 року вступив у силу Закон України «Про житлово-комунальні послуги», а це означає, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
Враховуючи те, що мешканці жодної багатоповерхівки не повідомили міськраду про призначення управителя або створення ОСББ, міська рада оголосила конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків в місті Краснограді та селищі Дослідному. Оголошення про його проведення було оприлюднено на офіційному веб-сайті міськради (21 березня та 16 квітня 2019 року) у районній газеті (22 березня 2019 року).

У разі не проведення конкурсу в субсидіантів могла виникнути проблема з отриманням субсидій.

В конкурсі взяв участь лише один учасник — Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємств. Воно і стало переможцем. Те, що учасник був лише один не стало перепоною, адже відповідно до законодавства навіть в такому випадку конкурс відбувається.

Ціну послуги з управління багатоквартирним будинком (до неї входять витрати на утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, оплата послуг щодо утримання спільного майна багатоквартирного будинку, винагорода управителю, ПДВ) підприємство розробляло, враховуючи витрати по кожному будинку. Тому вона й відрізняють, адже залежать від інженерного обладнання, протяжності комунікацій в підвальних приміщеннях багатоквартирного будинку.

Ціну послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється у тому вигляді, в якому її пропонує переможець.
Відповідно до Закон України «Про житлово-комунальні послуги» та Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13 червня 2016 року №150 «Про затвердження порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» договір про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком, що входив в об’єкт конкурсу, строком на один рік від імені співвласників багатоквартирного будинку підписує уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначається управитель.
Так, ціна послуги з управління багатоквартирним будинком, яку запропонувало Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство (діють від 06 травня 2019 року) вищі, ніж були тарифи.

Враховуючи це, до переможця конкурсу була висунута головна вимога. Як зазначив міський голова Володимир Максим, змінитися має не лише ціна послуги з управління багатоквартирним будинком, а й підхід до її виконання, підвищитися якість роботи підприємства.

Але власники квартир можуть будь-коли відмовитися від послуг, що надає підприємство, провівши зібрання і створивши у своєму будинку об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, за це рішення має проголосувати більше 50% господарів квартир. Ця форма управління багатоквартирний будинком має ряд переваг: власники квартир самі на загальних зборах вирішують, яку суму сплачувати щомісяця та які послуги вони хотіли б отримувати. У місті є позитивні приклади діяльності ОСББ. Завдяки участі у міні-проектах хтось замінив у під’їздах вінка та двері на енергозберігаючі, хтось утеплив цоколь, біля будинку №5, що на мікрорайоні 3, приміром, встановлено сучасний дитячий ігровий майданчик.
Міська рада радо надасть консультації щодо створення ОСББ.

Якщо Вас зацікавило питання функціонування ОСББ, то 29 травня о 16.00 запрошуємо вас до зали засідань міської ради. Там відбуватиметься зустріч із експертом Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) Юлією Самойловою.