Одне із питань поряду денного засідання сесії міськради, яке відбулося наприкінці минулого тижня, було присвячене безпритульним тваринам. Вже не перший рік діє програма регулювання їхньої чисельності, відповідно до якої виділяються кошти на відлов та стерилізацію. Про те, як вони використовувалися, депутатам розповів фізична особа — підприємець, ветеринарний лікар Віктор Воротніков.

Торік медичні процедури були надані близько 100 безпритульним тварин. Окрім стерилізації, фахівці ще й оглядають своїх підопічних та роблять їм щеплення проти сказу. Було б добре, якби протягом тижня у ветеринарів ще й була можливість спостерігати за ними. Але таких умов немає, тож за день-два знепліднені тварини знову повертаються у звичне середовище проживання.

Так, стерилізація не вирішує питання повністю, але вона дає результат, адже собаки перестають розмножуватися і стають менш агресивними.

Наразі це єдиний спосіб боротьби із безпритульними тваринами. Але, якщо люди й надалі залишатимуть напризволяще колишніх домашніх улюбленців, то ситуацію поліпшити буде надзвичайно складно.

Цього року на виконання Програми регулювання чисельності безпритульних тварин в місті Краснограді планують спрямувати 80 тисяч гривень. Вони також будуть витрачені на Відлов, стерилізація, вакцинація та біркування.
Обговорили депутати і питання створення притулку для безпритульних тварин, яке у електронній петиції порушила одна із мешканок міста. Це ідея хороша, але наразі для міського бюджету вона непідйомна.

Leave a Comment