Деякі питання розірвання шлюбу

 

Розірвання шлюбу відбувається у позасудовому (в органах РАЦС) та судовому порядку.

За спільною заявою подружжя розірвання шлюбу проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них, якщо у подружжя не має дітей та жоден  не заперечує проти його розірвання. За заявою одного з подружжя шлюб може бути розірваний, якщо інший визнаний безвісно відсутнім або недієздатним. Державне мито за такі дії справляється у розмірі: 0,5 та 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян відповідно.

РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви.

В судовому порядку розірвання шлюбу відбувається у випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду проставляється в паспортах або паспортних документах, у разі звернення розлучених осіб до відділу РАЦС та пред’явлення рішення суду.

Провадження у справі відкривається судом на підставі позовної заяви. Судовий збір за даною категорією справ складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні 768,40 грн).

Позов про розірвання шлюбу не може бути пред`явлений у випадках вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Законом передбачені деякі винятки з цього правила.

За додатковими роз`ясненнями з вказаних питань звертайтеся до Красноградського бюро правової допомоги.

Красноградське бюро правової допомоги.

м. Красноград, вул. Бєльовська 90, 3-й поверх, каб.30

 

Залишити відповідь