Українським батькам, які перебувають в розлученні, стало простіше вивозити своїх дітей за кордон

 

З 28.08.2018 року почав діяти Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”.

Законом посилилась відповідальність неплатників аліментів, збільшився мінімальний рівень фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, запроваджились пільги і стимули для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок. Також цим законом спрощено механізм тимчасового виїзду дитини за межі України, якщо інший з батьків не надає згоди на виїзд.

Так, той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини,  самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, інших заходах, та, у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, звертається рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України. У разі ненадання тим із батьків, з яким проживає дитина, нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той із батьків, хто проживає окремо від дитини та у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів, можливо виїхати за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника. Що потрібно зробити: – отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;- на кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці (або понад 3 місяці – документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини).

Красноградське бюро правової допомоги.

м. Красноград, вул. Бєльовська 90, 3-й поверх, каб.30

 

Leave a Comment