Навесні вже традиційно з метою створення сприятливого для життєдіяльності людей довкілля, відновлення належної чистоти і порядку на території міста після зимового періоду та танення снігу проводиться акція «За чисте довкілля». Нинішній рік не став виключенням.

Як зазначив заступник міського голови Дмитро Стецюренко, звітуючи про виконання рішенням міської ради щодо акції з благоустрою, під час її проведення було заплановано виконати значний обсяг робіт із прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, вулиць, доріг, тротуарів та зупинок громадського транспорту, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів, а також забезпечити очищення від сміття прилеглих до житлових масивів територій, берегів річок і водойм.

Інформацію про те, які заходи вдалося реалізувати, заслуховували вчора на засіданні сесії міськради, її також було доведено і до відома членів виконавчого комітету.

Доповідач наголосив на тому, що це справа не лише органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та комунальних підприємств.

Працівники кожної установи та організації, закладу торгівлі, медичного чи навчального закладу щороку активно долучаються до проведення заходів з санітарної очистки населених пунктів. В цьому році до справи прибирання також активно долучилися громадські організації.

Крім обов’язкового прибирання прилеглої території, кожна юридична особа чи фізична особа-підприємець має закріплену територію, прибирання якої зобов’язує дотримання Правил благоустрою населених пунктів.

Цими ж Правилами передбачено, що «Прибирання територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками». Таким чином кожен власник, орендар, користувач домоволодіння чи земельної ділянки зобов’язаний прибирати територію навколо огорожі, тротуар та дорогу до середини осі поруч з присадибною чи земельною ділянкою.

 

Leave a Comment