Які перспективи у міст районного значення?

Нарешті, Уряд звернув увагу на районні центри, міста районного значення. На жаль, в результаті реформування податкової системи та реформи децентралізації вони залишилися майже без ресурсів, адже ПДФО сплачується не там де проживає фізична особа, де її родинна повинна отримувати послуги від місцевої влади, а за місцем реєстрації підприємства чи установи, в якій працює. А це дуже часто не співпадає, що, у своє чергу, не дає можливості мешканцям громади отримувати якісні послуги від місцевої влади.

Про необхідність вирішення саме цих питань говорив Красноградський міський голова Володимир Максим під час наради з питань прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад, яка відбулася двадцять четвертого червня під головуванням Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана.
Одним із шляхів подолання цієї проблеми є надання статусу ОТГ містам районного значення — потенційним центрам об’єднаних громад. Це дасть можливість забезпечити безповоротність змін і забезпечити успіх у досягненні мета, яка полягає у створенні повноцінних спроможних громад по всій країні.
«Повнота повноважень і ресурсів має бути на рівні громад. Ми вважаємо доцільним з 1 січня 2020 року і до січня 2021 року надати районним центрам статус об’єднаних громад — разом з повноваженнями і ресурсами. Це дасть можливість протестувати систему, отримати досвід», – сказав Володимир Гройсман під час наради.
Окреме питання — пріоритетний перерозподіл коштів ДФРР на районні центри і міста районного значення. Обсяг ресурсів — близько 3 млрд грн. «Це посилить можливості райцентрів, укріпить їхню фінансову спроможність. А вже люди на місцях вирішать, куди направити гроші, – додав Володимир Гройсман. — Зупинити процеси децентралізації — неприпустимо».

Залишити відповідь