Небезпека від спалювання листя

З приходом осені жителі Красноградського району традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних, дворових територій, городів, парків та спалювати все це у вогнищах. У загальну купу з листям, як правило, потрапляють різні побутові відходи. Іноді ми навіть не здогадуємося, який димовий коктейль піднімається в атмосферне повітря.

Кілограм сухого листя впродовж весни та літа накопичує близько 100 міліграмів сірки, 25 мг хлористого водню, 6 мг алюмінію, 20 мг свинцю, 150 мг титану.

З однією тонною листя у повітря викидається близько 9 кг диму. До його складу входить низка канцерогенів і майже всі хімічні елементи таблиці Менделєєва. Надзвичайно небезпечний коктейль із цих речовин ми вдихаємо на повні груди. Це призводить до виникнення і загострення хвороб дихальних шляхів: бронхіальних астм, бронхітів, ринітів, тонзилітів. Людина при цьому відчуває першіння в горлі, починає кашляти.

Загострення алергій, погіршення роботи серця через зменшення об’ємів кисню, що потрапляє в кров, запаморочення, головний біль — це не повний перелік ускладнень. Та найстрашнішою небезпекою є ризик виникнення онкологічних захворювань.

Згідно з діючим законодавством в Україні передбачена адміністративна відповідальність.

Так, відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф на громадян від 340 до 1360 гривен, на посадових осіб та на підприємців — від 850 до 1700 гривен. Складати протоколи про порушення мають права уповноважені на це працівники органів місцевого самоврядування.

Пам’ятайте, для того щоб зменшити забруднення повітря та погіршення здоров’я людей: не спалюйте опале листя, використовуйте компостування на власній садибі, то виходить якісне та екологічно чисте добриво.

За інформацією Красноградського районного  управління Держпродспоживслужби

Leave a Comment