День пам’яті жертв Голокосту.

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію№ 60/7«Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту27 січня.Того дня в 1945 році  штурмовий загін 100-ї стрілецької дивізії  1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті  Аушвіц. Командував загоном майор Анатолій Павлович Шапіро, уродженець міста Краснограда. За подвиг, за особисту мужність в боротьбі проти нацистських окупантів у Другій Світовій війні йому присвоєне найвище державне звання «Герой України»  у 2006 році.

В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр у м. Києві. Місцем трагедії красноградських євреїв є Коваленківський ліс поблизу села Наталине, де у 1942- 1943 роках в період нацистської окупації міста,   було розстріляно,  за різними даними,  від 90 чоловік до 250 сімей. Вшануванням пам’яті всіх жертв Голокосту була година-реквієм, проведена міською бібліотекою в Красноградському аграрно-технічному коледжі 27 січня 2020 року,  під час  якої студенти дізналися про всі вище приведені події.