Літературна година

«Троянди і винограду у творчості Макима Рильського та письменників –земляків»  –  під такою назвою пройшла літературна година до Всесвітнього дня письменника, яку провели працівники Красноградської міської бібліотеки  для учнів Красноградського професійного ліцею.

У всьому світі щороку 3 квітня  відзначається Всесвітній  день письменника. Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами. Письменник є певною сполучною ланкою між минулим і майбутнім, міфом і реальністю, незвіданим і буденним.  Завдяки авторам книг читачі дізнаються про життя людей різних країн і  епох, вчаться розуміти себе і оточуючих, знаходять відповіді на питання,отримують естетичну насолоду і проймаються питаннями високого і земного.  Як писав Максим Рильський : «Троянди й виноград – красиве і корисне». Троянди й виноград – красиве і корисне,  як  символ двох напрямків творчості письменників: троянди –  величне, красиве, для душі   і виноград – земне, плоди праці, необхідні для існування людини. Спочатку учнів ознайомили  з творчістю Максима  Рильського, якому  в цьому році виповнюється 125 років з дня народження. Збірка “ТРОЯНДИ І ВИНОГРАД” (1957) була однією з тих поетичних книжок, які відкривали новий період у розвитку всієї української літератури і сприймається як натхненна пісня про красу мистецтва і природи, про творчу працю:

«У щастя людського два крила:
Троянди й виноград – красиве і корисне.»

Наша Красноградщина багата на письменницькі таланти. Як писав земляк Микола Рудь у романі «Не жди, не клич»: «Письменником проріс цей Червоноград…».    Наше місто –  батьківщина Олександра Копиленка, автора книг «Дуже добре», «Десятикласники», «Стальгород», «Буйний хміль», циклу оповідань про природу «Як вони поживають». Його ім’я внесено до Енциклопедії світової літератури. Відомий український письменник, поет, публіцист, драматург, перекладач Леонід Первомайський , лауреат Державних премій  СРСР, автор роману «Дикий мед», повісті «Чорний брід», збірок «Солдатські пісні» та інших теж удостоєний честі бути занесеним до Енциклопедії світової літератури.  Іван Сенченко, родом з села Наталине, з «золотого закуту»,оспівав місто своєї юності у  повістях «Подорож до Червонограда», «Савка», «Паровий млин» та інших творах.  Своїм земляком вважаємо Антона Хижняка, автора історичного роману «Данило Галицький», повістей «Нільська легенда», «Тамара», «Онуки спитають», бо народився він на території колишнього Костянтиноградського повіту  в Зачепилівці.

З тих країв і Микола Рудь, співець людей праці і рідної природи. Його роман «Не жди, не клич» є довідником життя людей Костянтиноградщини у далекі 20-ті роки минулого століття.

З Красноградщиною пов’язана доля письменників Івана Цюпи, Володимира П’янова,  які жили і творили у минулому столітті.

Сьогоднішня Красноградщина славна іменами письменників та поетів Ганни Ткаченко, Тетяни Дмитренко, Галини Таран, Лідії Кір’яненко, Касілова Юрія Івановича, Волощука Володимира Микитовича та багатьох інших співців нашого краю.

Під час літературної години учнів ознайомили з біографіями вказаних письменників-земляків та були зачитані уривки з їх творів.