«Добровольці. Доба героїв»

14 березня в Україні  відзначається День українського добровольця. Свято  встановлено 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

Ця дата вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Українські добровольці стали гордістю українського народу.

Вони стали героями  артпроєкту фотохудожника  Андрія Котлярчука «Добровольці. Доба героїв» про  історію сучасної війни  на сході України,  присвяченого добровольцям та ветеранам Антитерористичної операції.  Це видання стало переможцем Всеукраїнського рейтингу «Книжка року – 2019».

Презентацію даного фотоальбому провели бібліотекарі Красноградської міської бібліотеки 11 березня в Міжшкільному навчальному комбінаті для учнів шкіл міста.

В ході презентації було зроблено побіжний історичний екскурс, про феномен добровольства, який  здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольців, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах задля втілення заповітної мрії про незалежність України. А потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист вітчизни.

І ось в 2014-му все повторилося знову….  Учні з цікавістю переглянули світлини з фотоальбому та розповідь про добровольців – героїв нашої доби. Також для  огляду  була розгорнута виставка книг «Добровольці – воїни світу»  про подвиги  добровольців у боротьбі за незалежність України у 2014-2019 роках.