Правила поведінки на залізничних об’єктах та поблизу них

Управління соціального захисту населення інформує, що на станціях, перегонах регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Українська залізниця» за 2019 рік було травмовано 95 громадян, в тому числі 57 зі смертельним наслідком. Аналіз випадків отримання травм сторонніми особами на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті, зокрема:

 • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
 • перебування на залізничних коліях;
 • посадка та висадка під час руху потягу;
 • перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Однак, незважаючи на існуючі правила, деякі діти розважаються на залізничних коліях, чіпляються за автозчепи і підніжки вагонів, шукають забав, наражають себе на небезпеку для того, щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, виділитись серед друзів, не розуміючи, що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

Батьки не повинні залишати дітей без нагляду, бути байдужими до тих, хто місцем для ігор та прогулянок обрав залізницю. Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти. Нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ПІШОХОДІВ

 1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішоходних мостах, переходах, тунелях, переїздах. Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.
 2. При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.
 3. Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.
 4. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потягу.
 5. При наближені потягу треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його, і впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
 6. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів.
 7. Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

ПІШОХОДАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

 1. Ходити по залізничним коліям та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.
 2. Переходити і перебігати через колії перед потягом, що наближається, якщо до нього менше ніж 400 метрів.
 3. Переходити колію відразу після проходу потяга, не впевнившись, що по сусідній колії не пересувається рухомий склад.
 4. Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбауму або при червоному світлі світлофору переїзної сигналізації.
 5. Пролізати під вагонами та через автозчепи для переходу через колію.
 6. Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
 7. Пролізати під закритими шлагбаумами на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
 8. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
 9. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
 10. Підходити ближче ніж на 0,5 метрів до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.
 11. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше 5 метрів від крайнього вагону.
 12. Проходити між розщепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше 10 метрів.
 13. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
 14. Знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.

ПАСАЖИРАМ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

 1. Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
 2. Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга.
 3. Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.
 4. Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинения і відчинення.
 5. Знаходитись в потязі у нетверезому стані.
 6. Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.
 7. Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини. Виходити із вагона на міжколіях і знаходитись там під час руху потяга.
 8. Стрибати з платформи на залізничні колії.
 9. Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських потягів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських потягів.
 10. Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.
 11. Підходити до вагона до повної зупинки потяга.
 12. Без потреби самовільно зупиняти потяг.
 13. Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя.

КРАСНОГРАДСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.