Підсумки конкурсу мініпроєктів

Красноградською міською радою напрацьовано позитивний досвід участі в проєктах під час проведення обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».  Мета Конкурсу – сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст Харківської області у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру й створення умов для підвищення активності громад. Вже сім років поспіль громадські організації, батьківські ради освітніх закладів, органи самоорганізації населення та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Красноградської громади  приймають участь та  перемагають в конкурсі. За цей період переможцями стали 40 проєктів на загальну суму  8,0 млн.грн., в тому числі  обласна субвенція –  4,0 млн.грн., міський бюджет – 3,6 млн.грн. та кошти конкурсантів – 0,4 млн.грн. Переможцями переважно ставали батьківські ради освітніх закладів міста, питома вага яких складає 80%, менший відсоток – це ОСББ, громадські організації та органи самоорганізації населення.  У 2020 році в конкурсі мініпроєктів переможцями стали: батьківські ради Красноградського ЗЗСО №1, Красноградського РЦДЮТ, Красноградських ДНЗ №17 та №5, Красноградського багатопрофільного ліцею, а також ГО «Красноградська козацька громада» і Красноградська районна організація ветеранів України. Всі проєкти спрямовані на добробут та розвиток громади.  В цьому році загальна сума фінансування склала 2,0 млн. грн., де 50% – це субвенція з області, 45% – міський бюджет, 5% – кошти конкурсантів. Також, вітаємо переможця конкурсу мінігрантів Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» — КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району» з проєктом «Забезпечення доступності та ефективності первинної медичної допомоги мешканцям Красноградської територіальної громади шляхом придбання легкового автомобіля для обслуговування дитячого населення». Бюджет проєкту склав 300,0 тис. грн., з якого 10%  – міські кошти. В ході реалізації проєкту буде придбано легковий автомобіль Renault Sandero, на якому районний лікар-педіатр обслуговуватиме  дитяче населення не тільки міста, а і всього  району. Участь активістів нашого міста в подібних конкурсах активізує та мобілізує громаду спрямовувати зусилля на покращення об’єктів власної соціально-культурної інфраструктури.