Спалювання сміття заборонено!

Чинне законодавство України гарантує кожному безпечне для життя та здоров’я довкілля, в свою чергу громадянин зобов’язаний не заподіювати шкоду природі та відшкодовувати завдані ним збитки.

В осінній та весняний періоди року випалюються трави та очерети, влітку – пожнивні рештки. В результаті таких дій знищується мікрофлора та фауна верхнього шару ґрунту, гинуть комахи та їх личинки, запилювачі рослин, дощові черв’яки та інші організми, які беруть участь в процесі утворення ґрунту, а також дрібні тварини, птахи та місця їх гніздування. Збіднюється склад трав, оскільки знищується насіння однорічних, дворічних та деяких багаторічних рослин, знищується шар сухої трави, який утримував вологу, перегнивав і створював необхідні умови для існування багатьох рослин, тварин та комах, формував ґрунт. Знижується родючість ґрунтів, гумусність, погіршується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість.

Для попередження виникнення пожеж в природних екосистемах міська рада організовує та забезпечує виконання на підпорядкованій території заходів щодо:

активізації роз’яснювальної роботи серед підприємств, установ, організацій різних форм власності та населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства, заборони спалювання на сільгоспугіддях, присадибних ділянках і приватних територіях залишків рослинності, сухої трави та сміття;

необхідного розчищення від сухої трави та сухостою ділянок місцевості, що прилягають до населених пунктів і потенційно небезпечних об’єктів, та розташованих уздовж доріг;

підвищення контролю за станом пожежної безпеки в рекреаційних зонах, відведених для відпочинку громадян;

невідкладної ліквідації тимчасово утворених і стихійних сміттєзвалищ в природних екосистемах;

проведення роз’яснювальної роботи серед населення із залученням засобів масової інформації щодо правил поведінки у пожежонебезпечний період та недопущення розпалювання вогню в місцях, прилеглих до лісових масивів і лісопаркових зон.

Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни регіону. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

На підставі Протоколу №24 позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Красноградського району,  у зв’язку зі складною пожежонебезпечною ситуацією у районі, на території міста заборонено спалювати сміття, суху рослинність та пожнивні рештки.