ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ!

На цьому тижні відбулося чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Красноградського району. На виконання протоколу позачергового засідання місцевої комісії №26 від 13.10.2020 року, Красноградська міська рада  нагадує мешканцям міста про основні причини введення та необхідність дотримання маскового режиму, соціальної дистанції та виконання заходів дезінфекції. Карантин не відмінено. Спостерігається підвищення темпів поширення хвороби. До запроваджених в середині березня обмежень в роботі транспорту та закладів торгівлі й обслуговування додались обмеження, що стосуються поведінки кожного конкретного громадянина, а також обмеження місць перебування в період карантину.

На всій території України було заборонено:

перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

На сьогодні деякі обмеження пом’якшені. Це пов’язано з тим, що кожна схвалена норма викликана конкретними ситуативними факторами. Якщо у нашому регіоні кількість випадків захворювання піде на спад, будуть інші кроки, інші режими. Але у разі зростання кількості інфікованих осіб на десятки тисяч випадків, може бути введено надзвичайний стан. Тобто знову будемо вимушені дотримуватися режиму максимальної самоізоляції.

Це, як вже показала ситуація березня-травня, незручно,  некомфортно, але  є дієвим методом збереженням життя та здоров’я громадян, яке буде під загрозою, якщо кількість випадків зросте. Це велика проблема, яку має долати разом вся наша  спільнота — місцеві і центральні органи влади, правоохоронці, пересічні громадяни. В запроваджених обмеженнях немає намагання притиснути людей або вчинити неправомірні дії відносно населення. Всі свідомі громадяни мають розуміти, що треба бути обережними та думати про безпеку інших.

Красноградська міська рада нагадує про необхідність дотримання карантинних обмежень: не утворювати скупчення, витримувати соціальну дистанцію, носити маски, частіше мити руки. Сьогодні ми маємо бути свідомими та відповідальними, адже саме від нас залежить збереження свого здоров’я та здоров’я своїх близьких, можливості повноцінно працювати, відвідувати навчальні заклади.