Нові умови надання житлової субсидії з 1 травня 2021 року

Всі умови надання субсидій чітко регламентовано законодавством (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (зі змінами)).

Особи, які потребують призначення житлової субсидії та особи, які її отримували у опалювальному сезоні 2020-2021 р. всі, без виключення, з 1 травня 2021 року подають нову заяву та декларацію, за новою формою, яка буде затверджена Міністерством соціальної політики України.

Заяву та декларацію можна подавати протягом травня-вересня 2021 року (субсидія буде призначена з травня 2021 року, при наявності права).

Субсидія буде надаватися виключно у грошовій готівковій формі. Виплата субсидій здійснюватиметься через поточні рахунки, відкриті у банківських установах.

Отримувати субсидію через відділення операторів поштового зв’язку можуть лише отримувачі з числа:

  • осіб з інвалідністю І групи;
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • осіб, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

З 1 травня 2021 року скасовано повноваження комісій, які розглядали питання призначення субсидій, як виняток за певних обставин.

Згідно змін законодавства, субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ:

  • при наявності у власності транспортного засобу молодше п’яти років, або більше одного транспортного засобу молодше 15 років (крім мопеда і причепа);
  • при наявності у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинка), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території або непридатне для проживання;
  • при наявності на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
  • при здійсненні протягом року перед зверненням за субсидією операції на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;
  • з купівлі іноземної валюти, банківських металів, нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів;
  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування) та за інших умов передбачених у пункті 14 Положення.

Для подання нових заяви та декларації особи містяни звертаються до відділу соціального захисту населення Красноградської міської ради, або в разі проживання у сільській місцевості до уповноважених осіб в старостинських округах за місцем проживання.