УВАГА! ЗМІНИ ЩОДО ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

19 травня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 505 внесено чергові зміни щодо призначення житлової субсидії з 1 травня.

Уряд постановив, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020 – 2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Подати нову заяву і декларацію для призначення субсидії можна:

– через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua;

– надіславши поштою заповнені бланки на адресу УСЗН Красноградської РДА;

– через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи.

Для особистого подання нових заяви та декларації вищезазначені особи містяни, за умови попереднього запису, звертаються до відділу соціального захисту населення Красноградської міської ради, або в разі проживання у сільській місцевості до уповноважених осіб в старостинських округах за місцем проживання.

Для громадян, які мають оновити документи для призначення субсидії, перехідний період триватиме з травня до кінця вересня, тобто, подавати документи можна протягом п’яти місяців. При цьому, незалежно від строку звернення, субсидія буде призначена і нарахована з травня.

Рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян приймається на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 р.

Нагадуємо, у наданні субсидії відмовлять, якщо площа квартири перевищує 130 кв.м., площа будинку понад 230 кв.м. та/або будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

 • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, перед зверненням за субсидією;
 • має банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;
 • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;
 • перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
 • має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
 • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
 • має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
 • має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
 • має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок). При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані як спадщина;
 • не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

Урядом скасовані комісії, які вирішували питання призначення субсидій в окремих випадках. Зараз призначення субсидії у всіх випадках призначатимуться безпосередньо Управлінням соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації на підставі поданих документів. І завдяки цьому термін призначення субсидії скорочується. У комісій це займало до 30 днів. Тепер процедура відбуватиметься у 10-денний термін.

За довідками та роз’ясненнями звертатись за телефоном 7-01-04.

 

 

 

UA / EN
Перейти до вмісту