Легальна зайнятість та ризики нелегальної трудової міграції

17 серпня 2021 року в приміщенні Красноградської районної філії Харківського обласного центру зайнятості пройшов семінар “Ризики нелегальної трудової міграції”. В заході взяла участь Ірина Золотухіна, фахівець відділу «Красноградське бюро правової допомоги», яка поінформувала шукачів роботи про переваги легальної зайнятості, ознайомила з правовими аспектами оформлення трудових правовідносин, соціальними гарантіями при працевлаштуванні, а також про основні види правових послуг, які надаються в розрізі безоплатної правової допомоги.

Під час семінару безробітні дізналися про стан ринку праці, вимоги роботодавців до претендентів на роботу за актуальними вакансіями, можливості проходження професійного навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, в тому числі, за дуальною формою, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо. Фахівець служби зайнятості наголосила на необхідності активізації власних зусиль пошукачами роботи для прискорення легального працевлаштування.

Значну увагу фахівці приділили нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми. Серед шукачів роботи є ті, хто на собі відчув негативні наслідки «тіньової зайнятості» чи пройшов шлях заробітчанина у іншій країні, тому, захід пройшов у формі діалогу, присутні ділилися власним досвідом та отримали рекомендаціїї як не потрапити до рук шахраїв на ринку праці.