Відділ соціального захисту населення інформує

В Україні збільшується кількість чоловіків, які беруть декретну відпустку аби доглядати дитину. Втім, це не поширене явище, на відміну від європейських країн. Роботодавці такі ініціативи чоловіків часто не розуміють, і українське суспільство здебільшого живе під владою стереотипів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про відпустки» та статті 179 КЗпП Україна відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може використати повністю або частинами також батько дитини, баба, дід чи інший родич, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та один із прийомних батьків.

Згідно з частиною четвертою статті 20 Закону України «Про відпустки» підставою для надання такої відпустки згаданим вище особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною і виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати).

Щоб оформити відпустку по догляду за дитиною батько повинен надати роботодавцю — заяву про надання такої відпустки, копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, і що виплата допомоги по догляду за дитиною їй припинена (із зазначенням дати).

Пунктом 7 «Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування», право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.