УВАГА! Надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека!

За інформацією Харківського регіонального центру з гідрометеорології від 26 жовтня 2021 року №203 у лісах Харківської області з 27 по 31 жовтня 2021 року переважатиме надзвичайна пожежна небезпека – 5 клас.

На підставі вищевикладеного, «Правил пожежної безпеки в лісах України» затвердженого наказом Держкомлісгоспу України
N 278 від 27.12.2004, на виконання п.п. 6.6., 6.11. розділу II протокольного рішення Регіональної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 30 квітня 2021 року №10, п.п. 2.2.4., 2.3 розділу II протокольного рішення Місцевої комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Красноградського району від 31 травня 2021 року №4, Красноградська міська рада звертається до громадян з вимогою дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах України, згідно з якими протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 • Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).
 • Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.
 • Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
 • Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
 • Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.
 • Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.
 • Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
 • Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
 • Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

 • Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення (відповідно до протипожежних вимог ДБН Б.2.4-1-94, ДБН 360-92* тощо).
 • У випадку існуючого ближчого за відстанню розміщення названих об’єктів від стіни лісу здійснювати додаткове протипожежне облаштування цих об’єктів.
 • Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
 • Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали.
 • Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
 • Здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1530 – 4590грн.) і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до лісових пожеж, та поширення їх на значні площі, тягнуть за собою адміністративну відповідальність з накладанням штрафу на громадян в розмірі від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.), на посадових осіб від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподаткованих мінімумів громадян (10710 – 30600 грн.)

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.