Операція “Новорічна ялинка”

Охорона хвойних насаджень від незаконних порубів є головною метою операції «Новорічна ялинка», яка традиційно проходить у Харкові та Харківській області в передноворічний період. Щорічно Екологічною інспекцією виявляються факти самовільних рубок хвойних насаджень, а також порушення порядку їх збуту. Закликаємо громадян, а також керівників ринків, торгівельних майданчиків, власників хвойних розплідників безумовно дотримуватися вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

Довідково:

  • відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • відповідно до ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
UA / EN
Перейти до вмісту