Триває Кампанія декларування доходів громадян за 2021 рік

В.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Євген Огієнко надав коментар, в якому розповів про цьогорічну Кампанію декларування громадянами своїх доходів, форму нової Декларації та способи її надання.

Так, посадовець нагадав, що в Україні триває Кампанія декларування доходів громадян за 2021 рік, яка розпочалася з 1 січня 2022 року і триватиме до 3 травня 2022 року.

У зазначений період Декларацію про майновий стан і доходи необхідно надати фізичним особам, які відповідно до розділу IV Податкового кодексу України повинні це зробити. Зокрема, обов’язок щодо подання Декларації у платників податків виникає при отриманні доходів не від податкових агентів, іноземних доходів або доходів від податкових агентів, якщо при їх виплаті за будь-якої причини податок не було сплачено.

За вибором громадянина Декларацію можна подати в один з таких способів:

  • особисто або через уповноважену особу, звернувшись до Центру обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси;
  • надіслати Декларацію поштою з повідомленням про врученням та з описом вкладення. Зробити це необхідно не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного терміну;
  • через Електронний кабінет платника.

За результатами 2021 року громадяни подають Декларацію про майновий стан і доходи за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17 грудня 2020 року №783. Цьогорічна декларація доповнена новими додатками щодо сплати ЄСВ. Однак громадяни ці додатки НЕ заповнюють.

Для зручності громадян наводимо посилання за яким можна роздрукувати Декларацію про майновий стан і доходи: https://tax.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan.

А також звертаємося до громадян, не зволікати з наданням Декларації про майновий стан і доходи!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.