Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення міської ради від 25 листопада 2021 року №1738-VІІІ «Про зміну типу Миколо-Комишуватського ліцею Красноградської міської ради Харківської області»

 1. Найменування організатора громадськогообговорення

Відділ освіти Красноградської міської ради

 1. 2. Питання, винесене на громадське обговорення

Про проведення громадського обговорення проєкту рішення міської ради від 25 листопада 2021 року №1738-VІІІ «Про зміну типу Миколо-Комишуватського ліцею Красноградської міської ради Харківської області»

Мета: врахування громадської думки мешканців Красноградської територіальної громади щодо зміни типу Миколо-Комишуватського ліцею на гімназію зі структурним дошкільним підрозділом

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Красноградської міської територіальної громади.

Органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв, безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи та профілів навчання. Головним фактором при визначенні спроможності закладу освіти є чисельність дитячого населення, що проживає на закріпленій за закладом освіти території.

Загальна інформація про Миколо-Комишуватський ліцей Красноградської міської ради Харківської області

Юридична адреса: 63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Валківська, 1.

Чисельність дитячого населення від 6 до 18 років (на 01.01.2022) – 120 дітей;

від 0 до 6 років – 38 дітей.

Проєктна потужність закладу: 300 учнів.

Фактична завантаженість закладу: 40%

Кількість учнів у 2021/2022 навчальному році: 110 дітей, у тому числі:

 • 1-4 класи: 47 учнів
 • 5-9 класи: 55 учнів
 • 10-11 класи: 8 учнів

Фактична середня наповнюваність 1-11 класів: 11 учнів.

Вартість утримання 1 учня (факт 2021 року): 58886,00 грн.;

 • плановий розрахунок на 2022 рік – 62309, 00 грн.

Кількість педагогічних працівників закладу: 32,

 • підвозяться до закладу з міста – 19.

Площа будівлі: 3088 кв.м.

Матеріально-технічна база закладу: 15 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас (8 ПК), спортивна зала, гімнастичний та футбольний майданчики,  комбінована  майстерня, їдальня, бібліотека, актова зала.

Підстави для зміни типу закладу:

– відсутній набір учнів у 10 клас (у 2021/2022 навчальному році у 10 класі закладу  нульовий контингент учнів);

– 59% педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес у закладі (у тому числі в старших класах), підвозяться до закладу з міста;

– низька якість знань учнів у старших класах (за результатами ЗНО-2021 учні показали низький рівень знань з основних предметів ДПА/ЗНО);

– матеріально-технічна база в старших класах не відповідає вимогам для організації профільного навчання учнів з використанням сучасних інформаційних технологій.

 1. Нормативно-правове забезпечення

Конституція України (стаття 143): територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації й установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

– Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»: консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

– Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»:  стаття 13 – пропозиції, як вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування; стаття 26 – реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми  власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

– Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти»: реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

4.Адреса (посилання) опублікованого на офіційному веб-сайті проєкту рішення

https://krasnograd-rada.gov.ua/

Розділ «Рішення сесій Красноградської міської ради VІІІ скликання»

 1. Соціальні групи населення та зацікавлені сторони, на які поширюється дія прийнятого рішення:

Учні Миколо-Комишуватського ліцеюзміна  типу закладу забезпечить гарантоване державою право на здобуття початкової та базової середньої освіти у найближчому до місця проживання закладі загальної середньої освіти.  Учні, які бажають здобувати профільну загальну середню освіту отримають можливість навчатися в ліцеях міста Краснограда, у тому числі опорній школі, де є належна матеріально-технічна база, організовано  профільне навчання, надаються додаткові освітні послуги.

Батьки учнів – зміна типу закладу сприятиме отриманню дітьми комплексу освітніх послуг у закладах міста з належним рівнем викладання навчальних предметів, підготовкою учнів  до зовнішнього незалежного оцінювання, можливістю користування сучасною матеріально-технічною базою закладів.

 1. 6. Формат проведення громадського обговорення.

Враховуючи продовження дії постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,  пропозиції (зауваження) щодо зміни типу Миколо-Комишуватського ліцею подаються в письмовій формі до 01 березня 2022 року з моменту оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення за адресою: вул.Соборна, 77, м.Красноград,  Харківська обл.,  63304, (відділ освіти Краснорадської міської ради), тел..(05744) 7-02-63 або на електронну адресу: krasnogradrvo@ukr.net із зазначенням прізвища, ім’я, по-батькові та адреси особи, яка їх подає.

Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, не підлягають розгляду та не враховуються під час узагальнення результатів та прийняття остаточного рішення.

Публічне громадське обговорення у Миколо-Комишуватському ліцеї (зустріч з громадськістю) планується провести 10 березня 2022 року о 14 год. з дотриманням протиепідемічних заходів.

 1. Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

вул.Соборна, 77, м.Красноград,  Харківська обл.,  63304, (відділ освіти Краснорадської міської ради), тел..(05744) 7-02-63

10.Прізвище, ім’я відповідальної особи за проведення громадського обговорення

ТУРОВА Антоніна Іванівна, начальник відділу освіти Красноградської міської ради, тел.(05744) 7-02-63

10.Строк і спосіб оприлюднення громадського обговорення.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Красноградської міської ради.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.