До уваги осіб, які змінили місце проживання в зв’язку з воєнними діями та тимчасово мешкають на території Красноградської громади

      Особам, які змінили місце проживання в зв’язку з воєнними діями та тимчасово мешкають на території Красноградської громади необхідно звернутися для внесення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, тобто стати на облік як внутрішньо переміщена особа та отримати відповідну довідку.

      Відповідно до пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 р. № 509 для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена – через законного представника, до:

  • управління соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації (вул. Бєльовська, 84);
  • відділу соціального захисту населення Красноградської міської ради (вул. Бєльовська, 94);
  • відділ “ЦНАП” Красноградської міської ради (вул. Бєльовська, 94).

      Громадяни, які тимчасово мешкають в селах звертаються за оформленням довідок до старостинських округів.

      Дана довідка дає змогу оформити допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 грн. на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 грн. – на кожну іншу особу.

      Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс однин місяць після його припинення чи скасування.

Хто отримає допомогу

      Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

      Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505.

Як надаватиметься допомога

      Виплата допомоги здійснюється на картку відкритій по програмі «єПідтримка» або банківський рахунок у будь-якому банку (формат рахунку за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

      Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

      Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюється за ті місяці, у яких вони відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

      Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.