Щодо отримання допомоги для малих сільськогосподарських підприємств!

      Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки уряду Японії надасть допомогу сільськогосподарським підприємствам (земельні угіддя яких не перевищують 50 гектарів) у забезпеченні насінням озимих та ярих культур. Підтримка спрямована на задоволення виробничих потреб під урожай 2023 року.

      Кожен відібраний отримувач допомоги отримає по 2 000 кілограмів насіння озимої пшениці, що надаватиметься фасованою по 50 кілограмів. Загалом допомога буде надана 1 500 фермерам із таких областей: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська та Харківська.

      Для отримання допомоги від ФАО необхідно зареєструватися через Google-форму https://bit.ly/3CwJSzU та завантажити сертифікат через форму, що підтверджує реєстрацію в Державному аграрному реєстрі (ДАР) www.dar.gov.ua .

      Кінцевий термін подання заявки 04 вересня 2022 року, 23:59 за київським часом.

      Відбір буде здійснюватися за такими критеріями:

 1. Сільськогосподарські підприємства, зареєстровані відповідно до законодавства України.
 2. Малі підприємства з площею обробітку 20-50 га.
 3. Малі підприємства, які здійснюють господарську діяльність більше 1 року.
 4. Підприємства, зареєстровані в системі ДАР за посиланням www.dar.gov.ua .

      Перевага надаватиметься фермерам, які мають документально підтверджені збитки, завдані внаслідок бойових дій. Насіння потрібно буде самостійно забрати зі складів, визначених ФАО на території кожної області.

      Не зможуть претендувати на допомогу:

 • виробники з вертикальною системою управління (підприємства, які вирощують і переробляють сільськогосподарські культури);
 • агрохолдинги, включаючи великі та багато малих підприємств, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур – асоціації виробників;
 • підприємства, які отримують інші гранти або грошову допомогу від Програми гуманітарного реагування ФАО;
 • підприємства, які отримують допомогу від інших державних чи регіональних програм підтримки, призначених для тих самих цілей;
 • підприємства, які мають юридичні або податкові борги та діють менше одного року.

      Зверніть увагу, що подання заявки не є гарантією отримання допомоги. Усі заявки будуть проаналізовані та відібрані відповідно до вищезазначених критеріїв. Відібрані отримувачі допомоги будуть проінформовані додатково (телефоном та/або електронною поштою).

      Реєстрація в Державному аграрному реєстрі у розпалі. І вже скоро міністерство оголосить про програми підтримки для агровиробників, що будуть розподілятися через ДАР. Тож реєструйтеся зараз, щоб дізнатися про нові можливості першими.

      Для реєстрації у ДАР вам знадобляться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

 • На сайті www.dar.gov.ua натисніть «Зареєструватися».
 • Пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис (завантажте файл ключа та введіть пароль ключа) або BankID (натисніть BankID; оберіть банк, яким користуєтеся; пройдіть аутентифікацію через сайт банку).
 • Введіть свою електронну пошту та номер телефона.
 • Вам надійдуть п’ятизначні коди на пошту та телефон, введіть їх у відповідні віконця.
 • Надайте згоду доступу до персональних даних
 • Натисніть «Зареєструватися».
 • Готово!

      Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою — за посиланням https://bit.ly/DAR_registry .