Управління Служби безпеки України в Харківській області інформує

НА ХАРКІВЩИНІ СБУ ЗАТРИМАЛА ЕКСПОЛІЦЕЙСЬКОГО, ЯКИЙ ЗРАДИВ ПРИСЯЗІ І ПЕРЕЙШОВ НА БІК ВОРОГА

      43-річний старший сержант Національної поліції, який на початку збройної агресії рф обіймав посаду поліцейського у відділі реагування патрульної поліції Куп’янського РВ ГУНП в Харківській області, наприкінці травня добровільно погодився служити російсько-окупаційним військам.

      Він з власної ініціативи написав заяву до окупаційної адміністрації агресора, уклав з її ватажком трудовий договір та був призначений інспектором чергової частини незаконного правоохоронного органу – так званого “управления внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области”. На підтвердження отриманої посади окупанти видали йому відповідне посвідчення та поліцейську форму з фейковими шевронами.

      На цій посаді зловмисник приймав від населення заяви та повідомлення про правопорушення, оформлював відповідні документи, чим створював умови для функціонування незаконного правоохоронного органу агресорів, забезпечував становлення і зміцнення російської влади на тимчасово окупованій території Куп’янського району.

      З окупантами зловмисник співпрацював до вересня, отримуючи за свою “службу” гроші в розмірі 45 тис рублів на місяць.

      З лав Національної поліції України чоловік був звільнений у червні в рамках реалізації дисциплінарного стягнення.

      Оперативники СБУ затримали зрадника в м. Куп’янську. Після деокупації міста силами оборони України зловмисник переховувався від українського правосуддя на горищі одного з приватних будинків.

      Наразі за матеріалами СБУ зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

      За такий злочин зраднику загрожує позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

      Затримання здійснювали співробітники Управління СБУ в Харківській області спільно зі слідчими Територіального управління ДБР в м. Полтаві та Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.