Відділ оборонної, мобілізаційної роботи та цивільго захисту Красноградської міської ради звертається до жителів громади

Шановні мешканці Красноградської міської територіальної громади!

Не за горами ясна і тепла погода і всі ми, як справжні господарі, почнемо весняну толоку. Хочемо нагадати Вам, що спалювання сухої трави в ярах, лісах, лісосмугах ЗАБОРОНЕНО  Статтями 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» . Порушення цих норм тягне за собою накладення штрафу для громадян до 1360 грн., для суб’єктів підприємницької діяльності до 1700 грн.

Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно небезпечна.При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Просимо Вас   відповідально поставитися до поводження з відходами після весіннього прибирання(провести бесіди з дітьми, а може з деякими дорослими). Варто зазначити, що в військовий стан спалювання листя, трави і гілля рахується за диверсію. Також при неконтрольованому  спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж, а це додаткове навантаження на рятівників та пожежних, які під час воєнного стану працюють в надважких умовах.

Тож, фахівці Красноградської міської ради вкотре закликають мешканців не палити листя, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу!

Дякуємо за порозуміння!