ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ПРАЦІ

ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Розпочалась пора збирання врожаю зернових культур та заготівлі кормів, яка потребує безумовного виконання правил охорони праці та пожежної безпеки.
З настанням пожежонебезпечного періоду також різко зростає ймовірність загорання сільськогосподарських угідь, лісових насаджень та інших земель.

Основними причинами виникнення пожеж є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та людська недбалість.
З метою недопущення виникнення пожеж під час проведення збирання, зберігання та переробки врожаю 2023 року суб’єктам господарювання рекомендуємо приділяти особливу увагу на дотриманні основних вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та пожежної безпеки.
Крім того, беззаперечне дотримання вимог охорони праці та створення безпечних умов під час виконання сезонних робіт. Саме це допоможе знизити ризики виникнення нещасних випадків та не допустити смертельного травматизму на виробництві.
Для поліпшення стану охорони праці і попередження виробничого травматизму суб’єктам господарювання, фізичним особам-підприємцям необхідно:
– Здійснювати постійний контроль щодо дотримання працівниками законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці, вимог інструкцій з охорони праці, вимог безпеки під час виконання робіт; за утриманням в справному стані та безпечною експлуатацією обладнання, машин, механізмів, електрогосподарства, газового господарства, об’єктів котлонагляду.
– Не допускати до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівників, які не пройшли в установленому порядку інструктажі, навчання та перевірку знань з охорони праці.
Вимоги щодо безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки:
Не дозволяється:
– Експлуатація несправних машин та обладнання;
– Експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.
Вимоги щодо безпеки під час збирання зернових, зернобобових та круп’яних культур
1. Під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру.
2. Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев’яних чохлах на польовому стані.
3. Не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.
4. Комбайни повинні бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека.
5. Збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев’яними підкладками для встановлення домкрата.
6. Під час переїзду вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами повинна бути не менше 50 м.
7. Перед початком зернозбиральних робіт необхідно:
– на відведених ділянках влаштувати обладнані польові стани й місця для
відпочинку працівників;
– перевірити висоту провисання проводів повітряних ліній електропередач.
Вимоги щодо безпеки під час післязбирального доробляння та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур
1. Післязбиральне обробляння зерна у приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації.
2. Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначено для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.
3. Не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож.
4. Не дозволяється у місцях проведення робіт з консервування зерна та зберігання хімічних консервантів вживати їжу, палити та користуватися відкритим вогнем.
Також необхідно забезпечити дотримання вимог безпеки:
– під час перевезення працівників до місця роботи;
– під час робіт у темну пору доби;
– під час вивантаження та навантаження вантажів;
– під час ремонту техніки в польових умовах, в т.ч шиномонтаж.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.