Сьогодні в Красноградському краєзнавчому музеї імені Порфирія Мартиновича відбулося чергове засідання  комісії з питань топоніміки перейменування (найменування) вулиць, провулків, площ, скверів, парків  на території  Красноградської міської територіальної громади.

До участі в роботі дорадчого органу запросили відомих у місті краєзнавців, викладачів та вчителів історії. Серед питань порядку денного розгляд рекомендації Українського інституту національної пам’яті  про перейменування міста Краснограда Харківської області.  А також ряд питань, що пов’язані з  перейменуванням  об’єктів топоніміки в місті Краснограді та в селі  Піщанка Красноградського району Харківської області.

Питання  перейменування міста Краснограда, виникло не сьогодні. Ще з 2014 року йде широка дискусія щодо зміни назви міста.  До Красноградської міської ради надходили звернення від інститутів громадянського суспільства щодо питання перейменування міста. Наша позиція на той час відображала позицію переважної більшості містян. Історичних джерел, що свідчили про перейменування знайдено не було, тож філологічне тлумачення топоніму  «красиве місто» мало право на існування.  Та прийняття Закону України стосовно процесів дерусифікації  внесло свої корективи щодо точки зору, яка пов’язана з тлумаченням назви міста,  як такої, чия назва містить символіку російської імперської політики. Про це зазначено у рішенні Українського інституту національної пам’яті.

Тож сьогоднішня дискусія за участю фахівців з питань історичного краєзнавства  засвідчила, що до  процесу перейменування треба підходити виважено з посиланням на норми діючого законодавства, тож уже 14 серпня міською радою ініціюється розгляд питання  «Про проведення  громадського обговорення та громадських слухань щодо перейменування міста Краснограда Харківської області».   Буде розроблено відповідне Положення щодо самого алгоритму дій та проходження процесу перейменування, зокрема, і питання прийняття та розгляду пропозицій. Процес очікування та бездіяльності не призведе ні до чого: ми повинні направити всі зусилля на пошуки для нашого міста нової назви, що пов’язана з його історією та культурним надбанням.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.