Красноградська філія ДУ «ХОЦКПХ МОЗ України» інформує

УВАГА!!! НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ!

      Менінгіт – це запалення мозкової оболонки, яке супроводжується появою менінгеальних симптомів. Вражає захворювання дітей і дорослих, зазвичай з погіршеним імунним станом. Важливо вчасно звернутись до лікаря, адже менінгіт має серйозні ускладнення, а інколи призводить до летального результату.

Коли та хто найчастіше хворіє?

      Ентеровірусні менінгіти, частіше реєструються влітку та перші місяці осені, коли формуються дитячі колективи і настає похолодання. Людина, в організм якої потрапив вірус, частіше стає носієм вірусу або переносить захворювання в легкій формі. Вірусний (серозний) менінгіт ентеровірусної етіології відрізняє висока контагіозність і вогнищевість. Інкубаційний період складає від 3 до 14 днів, залежно від віку хворого, стану його імунної системи. Переважно хворіють діти та особи молодого віку.

Як передається вірусний (серозний) менінгіт?

      Заразитись можна наступними шляхами:

 • повітряно-крапельним, коли збудник локалізується у слизовій оболонці дихальних шляхів. При кашлі, чханні інфекційні агенти, перебуваючи у повітряному середовищі у формі аерозолю, потрапляють до організму здорової людини із зараженим повітрям;
 • контактним, коли збудник локалізується на слизовій очей, у порожнині рота, на шкірі, на поверхні ран, потрапляючи з цих ділянок тіла на різні предмети, осідає на них. Зараження відбувається при контакті з інфікованими предметами;
 • водним – через воду, при купанні у забруднених водоймищах, басейнах (при заковтуванні води).

Як вчасно розпізнати хворобу?

      Симптомами вірусного менінгіту є: сильний головний біль, розвиток інтоксикації, поєднання катаральних та шлунково-кишкових проявів, лихоманка (температура тіла підвищується до 40 С, потім через 3-4 доби може знизитися, і через деякий час знову піднятися, відбуваються як би дві хвилі високої температури), загальна слабкість, болі у м’язах і суглобах. У дітей можуть з’являтися судоми кінцівок, діти стають примхливими, плаксивими. Крім менінгеальних симптомів проявляються симптоми ГРВІ – біль у горлі, нежить, кашель. Однак, поставити точний діагноз може тільки лікар на підставі клінічних проявів, епіданамнезу та результатів лабораторних досліджень.

Що можете зробити Ви?

      Щоб уберегти себе та свою дитину від захворювання профілактичні заходи потрібно спрямувати на запобігання інфікування, а саме:

 • дотримуватись правил особистої гігієни;
 • мити фрукти і овочі перед вживанням, по можливості обдавати окропом ягоди і фрукти;
 • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо);
 • вживати очищену або кип’ячену воду;
 • не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних ociб;
 • для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами;
 • під час купання або пірнання не ковтати річкову воду;
 • змалку привчати дітей вести здоровий спосіб життя, забезпечити збалансоване харчування;
 • у випадку виявлення перших ознак захворювання необхідно звернутись до закладу охорони здоров’я або негайно викликати швидку допомогу.

      Також варто уважно ставитися до будь-якого вірусного захворювання у дитини, грипу, ГРВІ, вітряної віспи, кору, епідемічного паротиту.

      Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж лікувати!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.