Красноградська філія Харківського обласного центру зайнятості інформує

УВАГА, РОБОТОДАВЦІ!

      Красноградська філія Харківського обласного центру зайнятості повідомляє, що урядом затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (Порядок № 893 від 22.08.2023 року). Даний Порядок визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

      Під вказаною компенсацією мається на увазі відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація надається за придбаний або придбані роботодавцем допоміжний засіб або засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.

      Перелік таких засобів визначений в додатку 1 до зазначеного Порядку. До них належать:

  • меблі та фурнітура для робочих місць;
  • допоміжні засоби для: фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях; захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях; для діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням;
  • інші засоби.

      Виплачується компенсація в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи (у 2023 році до 100,5 тис. грн.), 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи (у 2023 році до 67 тис. грн.).

      Для отримання компенсації роботодавець протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності заяву з копіями документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

      Усі деталі щодо оформлення компенсації Ви можете дізнатись у спеціалістів Красноградської філії Харківського обласного центру зайнятості за тел.: 0577653085 або особисто за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, 81А.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.