Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики

З 18 листопада проводиться Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Цей тиждень спрямований нагадати людям про важливість правильного використання протимікробних препаратів. Недостатня поінформованість призводить до неправильного використання ліків, формування стійкості до  антибіотиків, появи та поширення захворювань, які можуть бути невиліковними та смертельними.

Антибіотики – це група препаратів, які широко використовуються при лікуванні бактеріальних (не вірусних!) інфекцій. Основне завдання антибіотика в організмі людини –  знищити бактерію або припинити її розмноження.

Але ж бактерії, як всі живі організми, володіють інстинктом самозбереження і захистом від несприятливих для них умов. Вони навчилися не лише протистояти впливу антибіотиків, але й передавати цю здатність у спадок іншим бактеріям. Тому неправильне та безконтрольне застосування  антибіотиків без призначення та контролю лікаря   призводить до появи резистентних (стійких) бактерій, нечутливих до дії лікарських препаратів. Що більше бактерії адаптовані  до антибіотиків, тим загрозливішою є ситуація в майбутньому. Препарати вже не працюють там, де раніше справлялися відмінно. Внаслідок цього лікування бактеріальних інфекцій стає все складнішим.

Стійкість до антибіотиків може попередити кожен із нас. Достатньо дотримуватись простих правил:

  • не займатися самолікуванням;
  • приймати лише ті антибіотики, які призначив лікар;
  • не продовжувати та не переривати курс лікування без відома лікаря;
  • не консультувати друзів, родичів, знайомих та не призначати їм лікування.

 Необхідно пам’ятати: призначенням антибіотиків для лікування повинен займатися лише лікар. Бережіть себе та своїх  близьких.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.