Звіт міського голови перед Красноградською територіальною громадою

про роботу у 2022 році

Шановні мешканці Красноградської територіальної громади!

Ось і пройдено вагомий етап в розвитку міської територіальної громади за нелегкий період 2022 року, коли Красноградській міській раді, вперше за новітній період, довелося працювати в  умовах воєнного стану.  За цей  час, не  зважаючи на війну, відбулися позитивні зміни в житті нашого міста, населених пунктів старостинських округів, їх мешканців, та залишилося ще багато питань, які  потребують вирішення та розв’язання.

Протягом 2022 року проведено 15 пленарних засідань ради VІІІ скликання, три з яких позачергові, 70 засідань постійних депутатських комісій, надано понад  1200 рекомендацій постійних комісій, прийнято 1117 рішень. Також у 2022 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11  березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» частина питань, що відносяться до повноважень ради, розглядалася на засіданнях виконавчого комітету  Красноградської міської ради VІІІ скликання від  08 квітня 2022 року; 20 квітня 2022 року; 27 квітня 2022 року; 05 травня 2022 року; 19 травня 2022 року; 09 червня 2022 року; 07 липня 2022 року; 03 серпня 2022 року; 08 вересня 2022 року; 13 жовтня 2022 року  на яких прийнято 105 рішень, що відносилися до компетенції міської ради.

Депутатами міської ради в 2022 році затверджено 48 цільових Програм, що стосувалися основних питань життєдіяльності міської громади, готувалися звіти про їх  виконання, протягом року до вказаних Програм  внесено  201 зміну.

Виконавчим комітетом Красноградської міської ради проведено 21 засідання, на яких прийнято 514 рішень виконавчого комітету.

Красноградською міською  радою сформовано структуру виконавчих органів Красноградської міської ради. ЇЇ складають: міський голова,  заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретар ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету; самостійні структурні підрозділи (юридичні особи): фінансове управління Красноградської міської ради, відділ освіти  Красноградської міської ради, служба у справах дітей та сім’ї  Красноградської міської ради, відділ соціального захисту населення Красноградської міської ради, відділ культури, туризму, молоді та спорту Красноградської міської ради, архівний відділ Красноградської міської ради Трудовий архів, відділ державної реєстрації Красноградської міської ради.

До структури Красноградської міської ради відносяться відділи: організаційного забезпечення та контролю; кадрової роботи; земельних відносин; житлово – комунального господарства, благоустрою, економічного та інфраструктурного розвитку; оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту; правового забезпечення; бухгалтерського обліку; центр надання адміністративних послуг; управління об’єктами комунальної власності.

 

Виконання міського бюджету по доходах за 2022 рік

 

Протягом поточного року економіка громади, як і країни в цілому, розвивалася під впливом повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Військові дії спричинили руйнівний вплив на життя людей та масове порушення ланцюгів економічної діяльності, руйнування інфраструктури, що насамперед позначилося на загальних показниках розвитку територіальної громади.

Надзвичайно важливим питанням залишається наповнення міського бюджету від наповнення якого залежить добробут територіальної громади, матеріальна база закладів соціально-культурної сфери, а також забезпечення належного рівня соціальних стандартів життя населення громади.

Повномасштабна війна проти росії показала, наскільки стійким є місцеве самоврядування, яке здатне гідно протистояти будь-яким викликам, зокрема і у фінансовій частині.

За підсумками 2022 року до бюджету міської територіальної громади по загальному та спеціальному фондах з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 350084,8 тис. грн., що складає 122,4% виконання планових показників, понадпланово отримано 64058,4 тис. грн. Надходження зменшились у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 8,6% або на 33051,5 тис .грн. за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів.

Відповідно, до загального фонду отримано коштів з урахуванням міжбюджетних трансфертів 348075,7 тис. грн., з них податкових, неподаткових  у сумі 262569,0 тис. грн., що складає 75,4% від загального обсягу надходжень, решта 24,6%, або 85506,7 тис. грн. у вигляді дотацій та субвенцій з державного, обласного та інших місцевих бюджетів.

Загальний фонд бюджету міської територіальної громади за аналізуємий період 2022 року (без урахування міжбюджетних трансфертів) виконаний на 136,4%, понадпланово отримано 70057,0 тис. грн. Досягнуто приросту надходжень порівняно з відповідним періодом минулого року на 5846,5 тис. грн.. (2.2%) за рахунок додаткових надходжень по податку та збору на доходи фізичних осіб.

Основним джерелом надходжень загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого в загальній сумі платежів становить 60,3% і складає 158307,6 тис. грн., що становить 139,1% виконання планових показників відповідного періоду та більше на 31573,0 тис. грн. платежів минулого року. Збільшення надходжень вищевказаного податку зумовлено, зростанням відрахувань із заробітної плати військовослужбовців, чисельність яких значно зросла, в результаті підвищенням їм грошових виплат та виплат матеріальної допомоги працівникам газовидобувної промисловості.

Найбільшими платниками вищевказаного податку за 2022 рік (у перерахуванні 64%) є:

– АТ “Укргазвидобування” – 32558,8 тис. грн., або 21% загального обсягу надходжень даного податку,

– КУ “ЦОЗУО Красноградської міської ради (галузь освіта) – 12423,2 тис. грн., або 8% загального обсягу надходжень даного податку,

– КНП “Красноградська ЦРЛ” – 5794,9 тис. грн., або 5% обсягу надходжень даного податку,

АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ” – 4468,1 тис. грн.., 4% обсягу надходжень даного податку.

Рентні платежі та єдиний податок займають чималу частку у податкових надходженнях до бюджету міської територіальної громади, тобто відповідно 19% та 14% від загального обсягу податкових платежів.

Так, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення за  2022 року надійшло 99,9 тис. грн. на 34,9 тис. грн. відповідно, що менше аналогічного періоду минулого року в результаті припинення діяльності ДП «Красноградський лісгосп» та приєднання його до ДП «Зміївське лісове господарство».

Зокрема, рентної плати за користування надрами та для видобування природного газу та газового конденсату отримано 49956,8 тис. грн.,  що складає 145,6% до плану на відповідний період, понадпланово надійшло 15642,1 тис. грн. за рахунок погашення у грудні поточного року АТ «Укргазвидобування» реструктуризованої заборгованості. Зменшились платежі в порівнянні з 2021 роком на 14514,2 тис. грн. в результаті надання права згідно податкових змін побутовим споживачам у період з 1 квітня 2022 року до останнього дня третього календарного місяця після припинення або скасування воєнного стану в Україні не сплачувати податкові зобов’язання з ренти за обсяги газу видобутого та закачаного до підземних сховищ у звітному періоді.

Єдиного податку отримано у поточному році 21758,9 тис. грн., що складає 115,2% до плану відповідного періоду та зменшено на 2627,9 тис. грн.., або на 11% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Скорочення виникло в результаті законодавчих змін, де фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Приросту надходжень єдиного податку у поточному році сприяли зміни до податкового законодавства, де суб’єктам господарювання зі значними доходами (великий бізнес) надали право переходити на спрощену систему оподаткування: сплата єдиного податку в розмірі 2% (знижено із 5% до 2%) замість сплати податку на прибуток (18%)з терміном плати помісячно, замість щоквартально.

Незважаючи на загальне перевиконання єдиного податку  сільськогосподарські товаровиробники зменшили свої платежі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За рахунок таких підприємств як  СТОВ «Мрія» зменшені надходження в сумі 217,9 тис. грн., СБОК «Зоряне» – 532,6 тис. грн.., ТОВ «Красноградське джерело» – 142,8 тис. грн.. В результаті не сплати податку вищезазначеними підприємствами в поточному році бюджетом міської ради втрачено коштів на суму 893,9 тис. грн.

Податкові новації в 2022 році зумовили зміну динаміки надходжень. Так по іншим бюджетоутворюючим джерелам до загального фонду надійшло:

– акцизного податку з пального з вироблених в Україні підакцизних товарів, ввезених на митну територію України та з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 8980,6 тис. грн. (менше на 2891,0 тис. грн. від надходжень минулого року), що складає 123,0% до плану на відповідний період, перевиконання коштів склало 1680,6 тис. грн.

Запровадження податкових пільг з березня 2022 року (ставка 0 євро за 100 літрів) завдало найбільшого відносного спаду по акцизу з пального, що вплинуло на надходження даного податку, який так і не відновив минулорічні надходження. Та за рахунок надходжень в додатному прирості по акцизу з тютюну в порівнянні з минулим роком платежі збільшились по ТОВ «АТБ-маркет» на 795,2 тис. грн., ТОВ «Реван» – 897,5 тис. грн., ТОВ «Чудо маркет» – 456,6 тис. грн.;

– податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки надійшло 2876,0 тис. грн., що становить 116,8%, перевиконання склало 413,0 тис. грн. (менше на 2374,8 тис. грн. від надходжень минулого року). Найбільшим платником даного податку був АТ «Мегабанк», який було віднесено НБУ до категорії неплатоспроможних, в результаті чого за поточний рік незважаючи на загальне перевиконання по податку бюджетом недоотримано коштів вищезазначеним підприємством в сумі 931,3 тис. грн.;

– земельних платежів отримано в сумі 16305,2 тис. грн., що становить 110,7% плану відповідного періоду (менше на 5420,4 тис. грн. від надходжень минулого року), виконання планових показників складає 1578,1 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились по орендій платі з юридичних осіб по АТ «Новоселівський ГЗК» – 337,9 тис. грн., ТОВ «Ранок» 106,6 тис. грн., ФГ «Кегичівське» – 136,9 тис. грн.

Найбільшими платниками податку по платі за землю сплачено до бюджету громади за поточний рік:  АТ “Укрзалізниця” – 3646,8 тис. грн., АТ “Укргазвидобування” – 1356,7 тис. грн. та по орендній платі за землю ПАОП “Зоря” – 3417,1 тис. грн., ТОВ «Надія» – 1056,0 тис. грн..;

– адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів надійшло 398,9 тис. грн., що більше на 226,5 тис. грн. надходжень минулого року;

–  плати за встановлення земельного сервітуту – 7,2 тис. грн. (платник АТ «Укргазвидобування»);

– коштів гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України “Про оренду державного та комунального майна”, які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету – 3,3 тис. грн. Найбільший платник податку  ТОВ «Є тендер» – 2,0 тис. грн.;

– адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб,  фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – 13,9 тис. грн., що становить 128,3% плану відповідного періоду (менше на 0,4 тис. грн. від надходжень минулого року по фізичним особам), виконання планових показників складає 3,1 тис. грн.;

– плати за надання інших адміністративних послуг – 953,3 тис. грн. (104,8%) та менше на 237,7 тис. грн. надходжень минулого року;

– адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 38,1 тис. грн.;

– плати за оренду комунального майна – 618,6 тис. грн., понадпланово надійшло 602,7 тис. грн. (більше на 573,2 тис. грн. надходжень минулого року) в результаті збільшення платників податку у зв’язку з прийняттям комунального майна із спільної власності територіальних громад Красноградського району у власність Красноградської територіальної громади в особі Красноградської міської ради;

– державного мита – 3,3 тис. грн., що становить 105,1% відповідного періоду (менше на 30,3 тис. грн. від надходжень минулого року), виконання планових показників складає 0,2 тис. грн.;

– інших надходжень – 1548,8 тис. грн. (більше на 1380,2 тис. грн. надходжень минулого року), в тому числі повернення фінансування минулих років – 1513,4 тис. грн., за користуванням місцем для розміщення реклами – 34,1 тис. грн., перерахуванням реєстраційного внеску учасника при проведенні аукціону – 1,3 тис. грн.

За звітний період до бюджету громади надійшли кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття (як разова сплата) в сумі 682,2 тис. грн., в тому числі від ТОВ фірма «Посад» –  в сумі 579,9 тис. грн., Сушко В. Є. – 102,3 тис. грн.

Міжбюджетних трансфертів за 2022 рік отримано у розмірі 85506,7 тис. грн. В тому числі:

– освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в повному обсязі в сумі 72710,0 тис. грн.,

– дотація з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету отримана в сумі 1156,5 тис. грн.,

– інші дотації з місцевого бюджету в сумі 1931,1 тис. грн. для надання компенсації закладам комунальної форми власності, закладам освіти державної форми власності, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, закладам спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад,

– субвенції з обласного бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції отримано 1675,8 тис. грн.,

– субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 541,2 тис. грн.,

– інша субвенція з обласного бюджету з проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю загального захворювання, осіб з інвалідністю з дитинства, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, у санаторно-курортних закладах Харківської області – 35,3 тис. грн.,

– інша субвенція з бюджету Старовірівської сільської ради – 138,0 тис. грн.,

–  інша субвенція з бюджету Наталинської сільської ради в сумі 5559,4 тис. грн., в тому числі по галузі охорона здоров’я – 2217,5 тис. грн., по галузі освіта – 257,1 тис. грн., по галузі культура –  707,8 тис.грн., по галузі соціальний захист – 2322,7 тис. грн., галузь служба у справах дітей – 54,3 тис. грн..

– субвенція з місцевого бюджету на закупівлю опорними закладами охорони здоров`я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій за рахунок залишку коштів відповідної субвенції з державного бюджету, що утворився на початок бюджетного періоду – 713,3 тис. грн.;

– субвенція з місцевого бюджету на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 1046,1 тис. грн.

До спеціального фонду бюджету міської територіальної громади (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) за 2022 рік надійшло  – 2009,1 тис. грн., або 28% виконання планових показників, неотримано іншої субвенції з бюджету Наталинської сільської ради в сумі 1815 тис. грн.. для КНП «ЦПМСД» на капітальні видатки із-за обмежень згідно Постанови Кабінету Міністрів України №590 від 09 червня 2021 року.

Кошти отримані по:

– власних надходженнях бюджетних установ – 1183,9 тис. грн.,

– екологічному податку – 642,7 тис. грн.,

– надходженням коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 163,0 тис. грн.,

– грошовим стягненням за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 19,5 тис. грн.

Податковий борг до бюджету громади станом на 01.01.2023 року складає 7783,2 тис. грн.,  що  на 3825,0 тис. грн. більше суми боргу на початок 2021 року (на 01.01.2022 року – 3958,2 тис. грн.), утворена  податкова заборгованість складає 3% до загального обсягу доходів міського бюджету.

Зросли податкові борги у порівнянні з початком року в основному по платі за землю на 2209,7 тис. грн., єдиному податку на 939,9 тис. грн., податку на нерухоме майно на 1223,9 тис. грн., акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 20,0 тис. грн. Збільшення податкового боргу рахується в основному за фізичними особами.

За 2022 рік податковий борг рахується по:

 • по земельних платежах – 2673,9 тис. грн. (боржники: АТ «Харківобленерго» – 482,6 тис. грн., ДП «Полтаванафтогазгеологія» – 120,8 тис. грн., ТОВ «Укрнафтогазресурс» – 276,2 тис. грн.),
 • єдиному податку – 1153,7 тис. грн. (фізичні особи),
 • податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 1521,4 тис. грн. (найбільші боржники: АТ «Мегабанк» – 931,3 тис. грн., АК «Харківобленерго» – 36,2 тис.грн., ТОВ «Харків Капітал» – 120,3 тис. грн.. та фізичні особи),
 • акцизному податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 2163,3 тис. грн. (найбільший боржник ТОВ «ВОГ Рітейл» – 2137,7 тис. грн.),
 • податку та збору на доходи фізичних осіб – 104,6 тис. грн. (найбільші боржники ТОВ ДГ «Красноградське» ДУ ІЗК НААН – 1,0 тис. грн., та фізичні особи),
 • адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 162,0 тис. грн. (ТОВ «ТДК» – 135,0 тис. грн.),
 • податку з власників наземних, водних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 4,3 тис. грн. (Карлівська нафтогазорозвідувальна експедиція глибокого буріння» – 1,8 тис. грн.,)

З метою якісного виконання доходної частини загального та спеціального фондів постійно проводиться моніторинг щоденних надходжень податкових платежів, виконання встановлених завдань, аналізуються тенденції наповнення доходної частини бюджету.

 

Виконання міського бюджету по видатках за 2022 рік

 

Видатки загального фонду міського бюджету за 2022 рік складають 272927,3 тис. грн., або 87,1% до уточненого плану 2022 року. В порівнянні з минулим роком видатки збільшились на 3,0% за рахунок фінансування заробітної плати,  енергоносіїв та надання субвенцій з міського бюджету.

У розрізі головних розпорядників коштів касові видатки проведені по:

 • Відділу освіти Красноградської міської ради на 161590,3 тис. грн., або 59,2%  від загального обсягу фінансування. У порівнянні з минулим роком відбулося зменшення видатків на 3827,4 тис. грн.;
 • Красноградській міській раді на 57618,7 тис. грн., або 21,1% від загального фінансування, що на 988,3 тис. грн. менше ніж за минулий рік;
 • Відділу культури, туризму, молоді та спорту Красноградської міської ради на 21786,3 тис. грн., або 8,0%  від загального фінансування. У 2022 році спостерігається збільшення видатків на 396,6 тис. грн. за рахунок захищених статей видатків (заробітна плата, комунальні послуги та енергоносії);
 • Відділу соціального захисту та соціального забезпечення населення Красноградської міської ради – 16902,3 тис. грн., або 6,2% від загального фінансування, що на 4631,3 тис. грн. більше ніж у минулому році за рахунок  збільшення видатків на заробітну плату, а також інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення, а саме: надання одноразової матеріальної допомоги населенню;
 • Фінансовому управління Красноградської міської ради на 10677,8 тис. грн., або 3,9% від загального фінансування. У порівнянні з минулим роком збільшення на 7713,9 тис. грн. за рахунок збільшення видатків по іншій субвенції районному бюджету з міського бюджету та субвенції з міського бюджету державному бюджету на виконання цільових програм;
 • Службі у справах дітей та сім’ї Красноградської міської ради на 4288,9 тис. грн., або 1,5% від загального фінансування, що на 46,5 тис. грн. менше ніж фінансування минулого року;
 • Відділу державної реєстрації Красноградської міської ради на 62,9 тис. грн., або 0,1% від загального обсягу фінансування.

Однією з пріоритетних статей видатків залишається заробітна плата з нарахуваннями, яка складає 194947,7 тис. грн., або 71,4% від виконання загального обсягу видатків міського бюджету за 2022 рік.

Також, впродовж 2022 року здійснювались видатки на оплату енергоносіїв та спожитих комунальних послуг в сумі 22578,5 тис. грн., або 8,3%, оплату продуктів харчування в сумі 1535,2 тис. грн., або 0,6%, інші видатки (фінансування комунальних підприємств, субвенцій з міського бюджету) становлять 53865,9 тис. грн., або 19,7% від загального фінансування.

Протягом року додатково були направлені кошти за рахунок вільних залишків міського бюджету станом на 01.01.2022 року:

загального фонду в сумі 64444,3 тис. грн., в тому числі по головному розпоряднику відділу освіти 13369,6 тис. грн. (на заробітну плату, оплату енергоносіїв, придбання предметів та обладнання, оплату послуг, капітальні видатки), по соціальному захисту та соціальному забезпеченню населення 3949,2 тис. грн. (на заробітну плату, надання одноразової матеріальної допомоги населенню), службі у справах дітей 385,0 тис. грн. (на заробітну плату), культурі, туризму, молоді та спорту 3157,9 тис. грн. (на заробітну плату, поточний ремонт бюджетних установ, капітальні видатки), відділу державної реєстрації  86,8 тис. грн. (на заробітну плату), міській раді 23161,9 тис. грн., в тому числі на комунальні підприємства 21672,5 тис. грн. (на оплату енергоносіїв, придбання предметів та обладнання, оплату послуг, придбання комунальної техніки), через фінансове управління інша субвенція обласному, державному та районному бюджету 20333,9 тис. грн.

Також, через головного розпорядника коштів – відділ освіти, був направлений залишок коштів освітньої субвенції, що утворився станом на 01.01.2022 року в сумі 4106,7 тис. грн. на заробітну плату з нарахуваннями та на  здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки.

 

Міжбюджетні трансферти

 

За 2022 рік бюджет Красноградської міської територіальної громади отримав міжбюджетні трансферти з інших місцевих бюджетів у сумі 86321,3 тис. грн., що складає 97,9% до запланованих показників.

По загальному фонду бюджету при запланованих показниках в сумі 86348,0 тис. грн., отримано 86160,3 тис. грн., а саме:

 • 72710,0 тис. грн. – освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам. Кошти надійшли у повному обсязі та використані в сумі 72630,4 тис. грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам;
 • 1677,4 тис. грн. – субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції. Кошти для Красноградського ІРЦ надійшли в повному обсязі, з них використано 1675,8 тис. грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам ІРЦ;
 • 1156,5 тис. грн. – видатки з утримання закладів освіти за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету. Кошти надійшли  та використані у повному обсязі;
 • 1931,1 тис. грн. – дотація для надання компенсації за використані енергоносії закладам комунальної форми власності, закладам освіти державної форми власності, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, закладам спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад. Кошти надійшли  та використані у повному обсязі;
 • 576,3 тис. грн. – субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету, з яких 541,2 тис. грн. використано на проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних класах та групах;
 • 765,3 тис. грн. – видатки на виготовлення кошторисної документації, проведення експертизи, технагляду та проведення реконструкції зовнішньої кисневопровідної мережі на території КНП «Красноградська ЦРЛ» за рахунок субвенції з місцевого бюджету на закупівлю опорними закладами охорони здоров`я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій за рахунок залишку коштів відповідної субвенції з державного бюджету, що утворився на початок бюджетного періоду. Кошти надійшли у повному обсязі. Станом на 01.01.2023 використано 713,3 тис. грн. Невикористаний залишок в сумі 52,0 тис. грн. повернено до обласного бюджету;
 • 1046,1 тис. грн. – субвенція з місцевого бюджету на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету. Кошти надійшли  та використані у повному обсязі;
 • 44,2 тис. грн. – видатки з проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю загального захворювання, осіб з інвалідністю з дитинства, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” у санаторно-курортних закладах Харківської області. Кошти надійшли в сумі 35,4 тис. грн. та використані у повному обсязі;
 • 6203,1 тис. грн. – інша субвенція з бюджету Наталинської сільської ради. Кошти надійшли в сумі 6124,2 тис. грн., з урахуванням повернень використано 5559,4 тис. грн.;
 • 238,0 тис. грн. – інша субвенція з бюджету Старовірівської сільської ради. Кошти надійшли в сумі 138,0 тис. грн. та використані у повному обсязі на утримання КНП «Красноградська ЦРЛ» для оплати електроенергії;

Міжбюджетних трансфертів до спеціального фонду бюджету було заплановано отримати в сумі 1815,0 тис. грн. на придбання персональних комп’ютерів для 6 амбулаторій загальної практики та на виготовлення проєктно-кошторисної документації, проведення експертизи, будівельно-монтажних робіт, здійснення технічного та авторського нагляду по об’єкту  “Капітальний ремонт нежитлової будівлі та благоустрій прилеглої території пункту здоров’я села Соснівка за адресою: вул.Молодіжна, 4, с. Соснівка, Красноградський район, Харківська область”. У 2022 році надійшли кошти в сумі 161,0 тис. грн., але, у зв’язку з обмеженнями, введеними постановою КМУ від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» не були використані та повернені до бюджету Наталинської сільської ради.

 

Спеціальний фонд (бюджет розвитку)

 

За 2022 рік з бюджету розвитку здійснено видатків на загальну суму 28439,1 тис. грн., що становить 78% до запланованих показників в сумі 36467,8 тис. грн. Кошти були спрямовані:

 • Через головного розпорядника коштів Красноградську міську раду в сумі 10167,6 тис. грн., а саме :
 • 99,9 тис. грн. на придбання джерел резервного живлення – генераторів;
 • 713,3 тис. грн. на виготовлення кошторисної документації, проведення експертизи, технагляду та проведення реконструкції зовнішньої кисневопровідної мережі на території КНП «Красноградська ЦРЛ» та монтаж кисневої станції за адресою: вул. Шиндлера, 87, м. Красноград, Харківська обл.. за рахунок субвенції з місцевого бюджету на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я Харківської області послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій за рахунок залишку коштів відповідної субвенції з Держаного бюджету, що утворився на початок бюджетного періоду;
 • 125,4 тис. грн.. на придбання обладнання для господарської діяльності Красноградського ЖРЕП;
 • 2104,0 тис. грн. на проведення капітального ремонту, експертної кошторисної документації, технічного нагляду та придбання котла з монтажем в нежитловій будівлі за адресою: вул.19 вересня 98, м.Красноград Харківської області;
 • 5659,0 тис. грн. на придбання бульдозера з відвалом шляхом поповнення статутного фонду Красноградського комбінату комунальних підприємств;
 • 849,6 тис. грн. на здійснення технагляду, на утримання служби замовника та реконструкцію внутрішніх електромереж з заміною електропроводки у терапевтичному корпусі КНП «Красноградська центральна районна лікарня» за адресою: вул.Шиндлера, 87, м.Красноград, Красноградського району Харківської області;
 • 52,1 тис. грн. на проведення будівельно-монтажних робіт по об’єкту “Реконструкція системи газопостачання (заміна вузла обліку газу та опалювального пристрою) в фельдшерському пункті с. Тишенківка за адресою: вулиця Центральна, 27, с. Тишенківка, Красноградського району, Харківської області;
 • 564,3 тис. грн. на придбання контейнерів для збору твердих відходів за рахунок фонду екології та охорони природних ресурсів;
 • Через відділ освіти Красноградської міської ради спрямовано 9946,2 тис. грн. в тому числі:
 • 2215,3 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації, проходження експертизи, «Капітальний ремонт будівлі – корпус А-1 Піщанського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) Красноградської міської ради Харківської області, який знаходиться за адресою: с. Піщанка, вул. Центральна, 53а Красноградського району Харківської області (заходи з ліквідації аварії)»;
 • 4013,0 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації, проходження експертизи, «Капітальний ремонт підвального приміщення (укриття) Красноградського ліцею №5 Красноградської міської ради Харківської області, який знаходиться за адресою: місто Красноград, мікрорайон №3, буд.32;
 • 810 тис. грн. на придбання генераторів аварійного живлення для Красноградського ліцею №2, Красноградського ліцею №3, Красноградського ліцею №4, Красноградського ліцею №5, Комунальної установи “Центр з обслуговування закладів та установ освіти”, Красноградської дитячо-юнацької спортивної школи;
 • 480,0 тис. грн. на облаштування укриття у Красноградському ліцеї №2, Красноградському ліцеї №3, Красноградському ліцеї №4, Красноградському ліцеї №5, Красноградської дитячо-юнацької спортивної школи;
 • 2406,6 тис. грн. – на проходження експертизи, технічний нагляд та капітальний ремонт будівлі – улаштування системи пожежної сигналізації та передавання тривожних сповіщень, системи керування евакуюванням для Красноградського ліцею №1, Красноградського ліцею №3 за рахунок залишків коштів освітньої субвенції з державного бюджету;
 • 21,3 тис. грн. – на придбання циркуляційного електронасосу для тепломережі Комунальної установи “Центр з обслуговування закладів та установ освіти.
 • Відділу соціального захисту населення Красноградської міської ради в сумі 69,0 тис. грн. на придбання трьох комп’ютерів.
 • Галузі культура – 158,9 тис. грн. на придбання джерел резервного живлення.
 • 465,9 тис. грн. – інша субвенція районному бюджету Красноградського району для 121 окремого батальйону територіальної оборони та реалізацію заходів у сфері забезпечення оборони.
 • 2617,5 тис. грн. – інша субвенція районному бюджету для ККП “Водоканал” на придбання матеріалів довгострокового використання та обладнання для ремонту мереж водопостачання та водовідведення, придбання 10 ємностей для забезпечення споживачів питною водою, та придбання автомобіля аварійно-ремонтної майстерні, оснащеного сучасними приладдями та інструментом на проведення аварійно-відновлюваних робіт;
 • 1672,1 тис. грн. – інша субвенція районному бюджету для Красноградського підприємства теплових мереж на підготовку об’єктів до опалювального сезону для придбання дизельних генераторів;
 • 300,0 тис. грн. – субвенція державному бюджету для Лозівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області на придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки, обладнання, транспортного засобу спеціалізованого призначення;
 • 2972,0 тис. грн. – субвенція державному бюджету для Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на придбання броньованих автомобілів;

69,9 тис. грн. – субвенція  державному бюджету на придбання джерела резервного живлення управлінню Державної казначейської служби України у Красноградському районі Харківської області.Дебіторська заборгованість по установам та закладам соціально-культурної сфери по загальному фонду міського бюджету в сумі 47,8 тис. грн. утворилася внаслідок повернення талонів на пальне по закладу соціального захисту населення. Кредиторська заборгованість відсутня.

Станом на 01.01.2023 року по бюджету міської територіальної громади вільні залишки коштів складають:

 • по загальному фонду за рахунок коштів міського бюджету – 138867478 грн.
 • по спеціальному фонду – 4689060 грн., в тому числі:
 • за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища – 1046548 грн.;
 • за рахунок коштів цільового фонду – 386107 грн.;
 • за рахунок коштів бюджету розвитку – 1662545 грн.;
 • за рахунок коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 839834 грн.;
 • за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами – 659932 грн.;
 • за рахунок інших джерел власних надходжень – 94094 грн.

З огляду на вище викладене, пропонуємо затвердити звіт про виконання бюджету Красноградської міської територіальної громади за 2022 рік по доходах  у сумі  350084827 грн., по видатках у сумі  302459514 грн.

 

Благоустрій

 

Одним з ключових питань діяльності міської ради, як органу місцевого самоврядування,є питання благоустрою територіальної громади.  Приведення  території міста, населених пунктів старостинських округів в належний стан, дотримання санітарно-гігієнічних норм, проведення комплексного благоустрою міста – це основа  діяльності  міської ради через реалізацію заходів Програми з благоустрою Красноградської міської територіальної громади на 2022 рік.

Протягом 10 місяців 2022 року  працівниками підприємства підтримувались в належному санітарному стані центральна частина міста, кладовища, міський пляж та полігон для твердих побутових відходів. Регулярно робітники на закріпленій території проводили покіс трави,  видалення сухостою у парках та скверах, кладовищах,  на вулицях міста Краснограда. А також силами Красноградського ККП було ліквідовано 9 несанкціонованих сміттєзвалищ.

За напрямками  Програми спрямовано кошти:

Ліквідація сміттєзвалищ виділено коштів  118,00 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022ріку  115,248 тис грн;

Утримання та обслуговування фонтану виділено коштів 120,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року   0 грн;

Проведення робіт по видалення аварійних сухостійних дерев виділено коштів 400,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року 290,164 тис. грн;

Покіс трави виділено коштів 420,00 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року 406,660 тис.грн;

Утримання та експлуатація вуличного освітлення виділено коштів 2млн 500,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022року  1618,100 тис. грн;

Утримання і благоустрій міських кладовищ виділено коштів 126,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022року  81,745 тис. грн;

Благоустрій та утримання міського пляжу виділено коштів 400,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022року 0 грн;

Утримання пам’ятників культури, майданчика і знак жертвам голодомору, центральної площі, меморіалів “Братські могили” і “Танк виділено коштів 520,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року  340,618 тис. грн.

Санітарна очистка міста виділено коштів 8416,298 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року 6460,250 тис. грн;

Утримання міського звалища виділено коштів 680,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022року 447,158 тис. грн;

Поточне утримання доріг, ремонт доріг , алей та тротуарів, в тому числі очистка вулиць від снігу, виділено коштів  3500,0 тис грн,  факт виконання за 10 місяців 2022р  1819,689 тис. грн;

Обслуговування засобів регулювання дорожнього руху  (відео камери) виділено коштів 50,0 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022року 37,440 тис. грн;

Підготовка до свят центральної частини міста виділено коштів 100,00 тис грн, факт виконання за 10 місяців 2022 року 0 грн.

Відповідно до заходів Програми благоустрою Красноградської територіальної громади на 2021 – 2025 роки з бюджету територіальної громади спрямовувалися кошти на придбання розкидачів ручних;  бульдозера з відвалом, проведення  поточного ремонту алеї в Молодіжному сквері міста.

Загальна протяжність доріг та тротуарів міста Краснограда становить близько 100 км (53 вулиці, 19 провулків, 30 міжбудинкових проїздів та проходів).

Дороги, тротуари, міжбудинкові проїзди та проходи є комунальною власністю територіальної громади міста та перебувають на балансовому утриманні в Красноградському комбінаті комунальних підприємств.

Капітальні ремонти дорожньої інфраструктури міста Краснограда, селищ Дослідне, Степове та Куми, ряду населених пунктів територіальної громади  не проводилися протягом останніх двадцяти п’яти років. Стан дорожнього покриття центральної частини міста підтримується за рахунок проведення поточних ремонтів. Та є дороги, які за цей час стали непроїзними, повністю зруйновані та не підлягають здійсненню таких заходів.

Це наражає на небезпеку не тільки автомобілістів, а й мешканців міської громади, створює загрозу людському життю та здоров’ю, слугує збільшенню кількості дорожньо-транспортних пригод, провокує небезпеку для руху шкільних автобусів та автомобілів швидкої допомоги в разі несприятливих погодних умов.

Потребують капітального ремонту проїжджі частини вулиць міста: Української, Преображенської, Козацької, Транспортної, Харківської, Захисників України, Благовіщенської, Горького, Лермонтова, Різдвяної, Котляревського, об’їзного автошляху на мікрорайоні 3 та багатьох інших. В місті є частини вулиць, що взагалі не мають асфальтового покриття: Хомутовська, Слобідська, Садова, Московська, Київська, Шумілова, Маяковського, Лебязька, Красноградська, Залізничників, Лугова, Мічуріна та багато інших. Більшість тротуарів Краснограда потребують будівництва та  проведення ремонтів асфальтового покриття.

Проблема ремонту доріг, тротуарів, міжбудинкових проїздів та проходів  соціально значуща, її не вирішення протягом тривалого часу призводить до соціальної напруги в місті та численних скарг мешканців.

Дорожнє полотно міста перебуває у вкрай незадовільному стані, якість дорожнього покриття не відповідає вимогам сучасних стандартів. Сьогодні рух автомобільного транспорту, особливо вантажного, дуже інтенсивний, дорожнє покриття має суттєві дефекти, що проявляються в колійності, вибоїнах, просіданнях, тріщинах та руйнуванні краю проїжджої частини. Це вже не просто вибоїни на дорозі — це ями фактично без дороги. Незадовільний стан автодоріг ускладнює доступ громадян для отримання медичних, освітніх та інших послуг. Слід зазначити, що унаслідок загрози людському життю та здоров’ю, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод перевізники автобусного сполучення відмовляються здійснювати свої рейси. Тривогу викликає й те, що за цієї ж причини стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, створюється реальна загроза для життя громадян. З цього приводу є дуже багато скарг та нарікань від мешканців  міста, зростає соціальне невдоволення населення.

Надмірно пошкоджені дороги є серйозною причиною для зменшення інвестиційної привабливості міста Краснограда, значною перешкодою розвитку підприємництва, що, в свою чергу, призводить до погіршення соціально-економічного становища міста. Тому, зважаючи на вищезазначене, та з метою запобігання ще більш надзвичайної та небезпечної ситуації в цьому напрямку, просимо підтримати наше звернення та передбачити виділення коштів з районного бюджету на розвиток дорожньої інфраструктури міста.

Стосовно питання виконання заходів Програми з фінансування робіт, пов’язаних з реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг місцевого і державного значення, тротуарів, скверів та зон відпочинку Красноградської міської територіальної громади на 2021-2023 роки.

За дванадцять місяців 2022 року відповідно виконані  роботи по поточному ремонту автомобільних доріг в кількості 6 вулиць:

вулиця  Короленка в місті Краснограді;

вулиця Костянтиноградська в місті Краснограді;

вулиця  Лермонтова в місті Краснограді;

вулиця Соборна  в місті Краснограді;

вулиця Харківська в місті Краснограді;

вулиця Лесі Українки  в селі Піщанка Красноградського району;

загальною площею 5593,16 м2 на суму 3476,154 грн.

У 2022 році виконані  роботи по поточному ремонту тротуарів в кількості 1  загальною площею 1363,8 м2 на суму 514001,5 грн.

Загалом на виконання заходів Програми з фінансування робіт, пов’язаних з реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг місцевого і державного значення, тротуарів, скверів та зон відпочинку Красноградської міської територіальної громади у 2022 році  бюджету Красноградської міської територіальної громади витрачено 3476,154 тисячі гривень.

 

Освітлення.

 

На території міста знаходяться мережі вуличного освітлення загальною протяжністю 86 450 метрів та  1689 штук світильників.

У 2022 році було встановлено та замінено 31  вуличний світильник :

Також у 2022 році було замінено 28 ламп,  які встановлено на старі світильники вуличного освітлення.

В 2022 році було замінено або реконструювано  загальною протяжністю проводу СІП 3692 м.п.

Додатково планується   в  2023 році реконструкція освітлення вулиць, а саме:

1) від КТП-303 (вул. Шевченка, вул. Шиндлера, вул. Короленка, вул.Козацька, пров. Полтавський, пров. Північний м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

2) від ТП-363 (вул. Пушкіна, вул. Лермонтова, вул. Соборна, вул. Вишнева, пров. Вишневий м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

3) від КТП-319 ( вул. Московська, вул. Шевченка, вул. Київська, вул. Шиндлера, вул. Благовіщенська, мікрорайон №3 біля буд. 21а та 21б м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

4) від ТП-338 ( вул. Пушкіна, вул. Козацька, вул. Котляревського, вул. Горького, вул. Вишнева м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

5) від ТП-323 ( вул. Московська, вул. Київська, вул. Благовіщенська, вул. Шиндлера, вул. Короленка, вул. Козацька, вул. Зоряна, пров. Благовіщенський , пров. Давидова м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

6) від ТП-327 ( вул. Полтавська, вул. Шиндлера, вул. 19 Вересня, вул. Соборна, вул. Шевченко, пров. Шевченка, пров. Шиндлера  м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

7) від КТП-337 ( вул. Харківська, вул. Хомутівська, вул. Захисників України, вул. Маяковського, вул. Мерефянська, вул. Коцюбинського, вул. Чернишевського, вул. Чехова, пров. Харківський м. Красноград, Красноградський р-н, Харківська обл., Україна);

8) від ТП-313 ( вул. Московська, вул. Слобідська, вул. Шумілова, вул. Хомутівська, вул. Захисників України м. Красноград, Красноградський р-н,Харківська обл., Україна);

 

Безпека дорожнього руху.

 

Основне призначення Програми – знищення рівня аварійності на автошляхах, захисту життя та здоров’я людей, забезпечення безпеки дорожнього руху, удосконалення практичної діяльності місцевого самоврядування  та органів поліції, організацій, засобів і методів запобігання дорожньо-транспортним пригодам. Протягом 2021 року відповідно до заходів Програми виділялися кошти на придбання дорожніх знаків для забезпечення безпеки руху в місті Краснограді; придбання матеріалів для встановлення дорожніх знаків.

Пріоритетним для розвитку громади залишається питання проведення реконструкції світлофорних об’єктів на перехрестях вулиць Московської та Короленка, Московської та Харківської, оновлення світлофорного об’єкту на пішохідному переході біля магазину ТОВ АТБ «Маркет».

 

Озеленення

 

Відповідно до заходів Програми озеленення Красноградської громади  протягом поточного року закупівля квіткової продукції не здійснювалася, шляхом благодійно допомоги було висаджено 40 саджанців троянд центральних клумбах нашого міста. Також  в населених пунктах старостинських округів проведено озеленення клумб шляхом висадження чорнобривців та петуній.

 

Регулювання чисельності безпритульних тварин

 

На відлов, стерилізацію та біркування безпритульних тварин з міського бюджету в 2022 році кошти не спрямовувалися.

Міською радою в було розглянуто електронну петицію стосовно створення притулку в місті Краснограді.

Члени робочої групи зазначили, що необхідно проводити планову роз’яснювальну роботу з населенням стовно питань стерилізації домашніх тварин. ФОП Воротніков висловив наміри проводити стерилізацію за пільговими розцінками.

На нараді було відмічено, що на рівні держави не функціонує система державного реєстру домашніх тварин. Це призводить до проблем їх обліку на території міста.

В ході засідання також відмічено проблему відсутності на території міста пристосованого майданчику для вигулу домашніх тварин.

 

Житлово – комунальне господарство

 

Красноградська міська рада є засновником комунального підприємства   Красноградське житлове ремонтно – експлуатаційне підприємство, яке надає послуги з обслуговування багатоквартирних житлових будинків як управлінська компанія.

Програма розвитку житлової інфраструктури Красноградської міської ради, що перебуває на балансі Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства, на 2022 – 2025 роки.

На балансі Красноградського ЖРЕП знаходиться 118 будинків, в тому числі 103 багатоквартирних будинків, в яких розташовано 4533 квартири, а також 5 одноквартирних будинків, в яких розміщено 5 квартир.

Більшість багатоквартирних будинків збудовано в 60-90 роки минулого століття, вони мають значну ступінь зносу інженерних мереж та покрівель. Внутрішньо будинкові системи тепло-, водо-, енергопостачання та водовідведення мають велику ступінь зносу, потребують капітального ремонту або заміни. Обслуговування внутрішньобудинкових систем, їх ремонт потребують все більше і більше витрат. Витрати на капітальний ремонт будинків, конструктивних елементів не включаються в послугу з управління житлових будинків та прибудинкових територій.

В кошторисі послуг не передбачені вартість матеріалів на проведення поточного ремонту комунікацій, під’їздів, конструктивних елементів.

Все це призвело до того, що підприємству не вистачає обігових коштів на придбання матеріалів для виконання робіт з утримання та оновлення інженерних мереж, з підготовки житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період, придбання необхідних технічних засобів. Потребує оновлення матеріальна база підприємства за рахунок капітальних вкладень.

Враховуючи фінансову ситуацію, в якій знаходяться комунальне підприємство, виникає гостра потреба в інвестуванні коштів у розвиток інфраструктури міста.

 Так у лютому 2022 року  з бюджету Красноградської територіальної громади виділялися кошти на придбання бензопили (4, 700 тис. грн.); відбійного молотка (8, 600 тис. грн.); зварювального напівавтомату (8, 400 тис. грн.); проведення позапланового технічного огляду, експертного обстеження  ліфта за адресою: м. Красноград, мікрорайон 3, буд.22 ( 3 під’їзд) (6, 700 тис. грн.).

У квітні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання  будівельних матеріалів для усунення аварій  в житлових  будинках за адресою: Красноградський район, село Піщанка, вулиця Першотравнева, 39А, 39Б (17,  021 тис. грн.).

У червні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання  будівельних матеріалів для усунення наслідків аварій  в житлових  будинках за адресою: місто Красноград, вулиця Котляревського,  будинки №№ 54, 60; вулиця Кривоноса, будинок № 3А; вулиця Преображенська, будинки №№ 14, 40, 42, 61; вулиця Лермонтова, будинок № 102; вулиця Копиленка, будинок № 5;вулиця Соборна, будинок № 93 (16, 715 тис. грн.). 

У липні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання будівельних  товарів для проведення робіт господарським способом в будинках за адресою: місто Красноград, вулиця Бєльовська, будинки №№ 16, 18, 20; вулиця Благовіщенська, будинок 93; село Піщанка, вулиця Первомайська, будинок № 39 А  (8, 200 тис. грн.).  

У серпні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання  будівельних матеріалів (шиферу) для ліквідації наслідків стихійних лих та надзвичайних                                       ситуацій (8, 400 тис. грн.).   

У вересні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання  будівельних матеріалів для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в будинку № 42 по вулиці Преображенській в місті Краснограді (9, 600 тис. грн.); придбання  будівельних матеріалів для ремонту житлового фонду господарським                                     способом (777, 240 тис. грн.).     

У жовтні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання обладнання для господарської діяльності (130, 000 тис. грн.). 

У листопаді 2022 року рішенням Красноградської міської ради спрямовано кошти на оплату експлуатаційних послуг, пов’язаних з утриманням будинків: проведення позачергового технічного огляду та  експертного обстеження ліфта за адресою: м. Красноград, мікрорайон 3, буд.22, 3 під’їзд (0, 300 тис. грн.);     підготовку об’єктів житлового фонду до опалювального сезону шляхом придбання пічок буржуйок для опалення з чавунною плитою (96, 000 тис. грн.).

У грудні 2022 року рішенням Красноградської міської ради спрямовано кошти на придбання матеріалів, інвентарю та інструментів для проведення ремонтних робіт господарським способом (21, 700 тис. грн.).

Загалом на виконання заходів Програми розвитку житлової інфраструктури Красноградської міської ради, що перебуває на балансі Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства, на 2022 – 2025 роки з бюджету Красноградської територіальної громади в 2022 році спрямовано 1091, 876 тисяч гривень.

 

В 2021 році Красноградською міською радою прийнято рішення про входження до складу засновників Красноградського підприємства теплових мереж.  На території Красноградської територіальної громади знаходиться 21 котельня (місто Красноград вул. Лермонтова, 67, вул.Московська, 45е,  вул.Соборна, 61, вул.Полтавська, 3а, вул. Бєльовська, 18, вул.Горького, 114,   вул. Преображенська,21Б, вул. Короленка,85, вул. Копиленка, 5,  вул. Петрівська,118, вул.19 Вересня,119Б, вул. Наукова, 18 в сел.Дослідне,  вул.8 Березня, 24 в с.Піщанка, вул.Центральна, 63А в с.Піщанка, вул.Валківська,1 в с.Миколо-Комишувата,  вул.Шкільна,21 а в с.Хрестище, вул. Молодіжна, 66 в с.Зоряне, вул.18 Вересня,74 в с.Берестовенька, вул. Покровська,27 в с.Берестовенька, вул. Центральна, 252 в с.Іванівське), балансоутримувачем яких є Красноградське підприємство теплових мереж.

Протяжність розподільчих теплових мереж 17,7406 км у двотрубному обчисленні (90% яких знаходяться у ветхому та незадовільному стані).

Котельні надають послугу з теплопостачання та забезпечують тепловою енергією бюджетні установи (лікарні, заклади освіти, адмін.будівлі тощо) та мешканців територіальної громади (121-ин багатоквартирний житловий будинок).

Метою Програми розвитку підприємства теплових мереж на 2022 – 2023 роки  є забезпечення стабільності роботи Красноградського  ПТМ згідно з його функціональним призначенням, надійності та безпеки експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж шляхом інвестування коштів у розвиток підприємства.  

У червні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради виділено кошти у сумі 770, 000 тисяч гривень на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту ділянки теплової мережі від котельні по вулиці Центральній 63А в селі Піщанка до  амбулаторії загальної практики сімейної медицини   (АЗПСМ) в селі Піщанка шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету.

У липні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради виділено кошти у сумі 900, 000 тисяч гривень на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту ділянки теплової мережі від ТК 51 до ТК 51А та від ТК 51А до Красноградського ліцею № 4  шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету.

У серпні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради виділено кошти у сумі 775, 000 тисяч гривень на придбання матеріалів для проведення ремонту мереж  теплопостачання   шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету.

У вересні 2022 року рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради виділено кошти у сумі 875, 000 тисяч на придбання матеріалів для проведення ремонту мереж теплопостачання шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету; 57, 880 тисяч гривень на придбання матеріалів (будівельних, інвентарю та інструментів)  для проведення ремонтних робіт господарчим способом мереж теплопостачання шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету; 1899, 600 тисяч гривень на  придбання генераторів дизельних в кількості 3 – х штук для підготовки об’єктів до опалювального сезону  шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету.

У грудні 2022 року сесією Красноградської міської ради спрямовано кошти у сумі 130, 000 тисяч гривень на придбання 10 джерел безперебійного електроживлення комерційних вузлів обліку газу (заходи з енергозбереження)     шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету;  у сумі 217,090 тисяч гривень на придбання паливно – мастильних матеріалів для заправки наявних на підприємстві генераторів шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету; 40,000 тисяч гривень на придбання кабельної продукції для забезпечення підключення генераторів живлення шляхом передачі іншої  субвенції до районного бюджету.

За кошти бюджету Красноградської  територіальної громади  замінено (відремонтовано) 1053м. теплових мереж, придбано матеріали які у випадку виникнення аварійних ситуацій  під час проходження опалювального сезону 2022/2023р. прискорять процес ліквідації, а саме: цвяхи, шифер, дошка, шланги, провід, кабельна продукція, труби.

Придбано дві електрогенераторні установки потужністю 80кВт/100кВа і 127кВт/159кВа та встановлено на котельні вул.. Соборна 61, та                                вул. Незалежності, 45Е. Придбано паливно-мастильні засоби для заправки генераторів на суму 217067,08грн.

Загалом на виконання заходів Програми з бюджету Красноградської територіальної громади спрямовано 5664, 570 тисяч гривень, освоєно підприємством 5296, 375 тисяч гривень.

Більша частина теплових мереж систем теплопостачання знаходиться в експлуатації понад 40 років і вимагає значних капітальних вкладень на їх відновлення. Вирішення вищевказаних завдань та проблемних питань приведе до зниження собівартості теплової енергії і до підвищення рентабельності котелень. Для цього підприємству необхідна підтримка громади.

 

Комунальне підприємство «Водоканал».

Програма Красноградської територіальної громади «Питна вода на 2021-2025 роки» розроблена  відповідно до: Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»; місцевої програми «Питна вода Красноградського району» на 2021-2025 роки)

Програма спрямована на реалізацію державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою та визначає основну стратегію розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Красноградської міської територіальної громади.

Забезпечення питною водою є для громади однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.

Розроблення Програми обумовлено:

незадовільним екологічним станом поверхневих та підземних джерел питного водопостачання;

незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів систем питного водопостачання та водовідведення;

застосування застарілих технологій та обладнання в системах питного водопостачання та водовідведення;

високою енергоємністю систем централізованого питного водопостачання та водовідведення;

недостатністю використання підземних вод для питного водопостачання населення;

необхідністю приведення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення у відповідність з фактичними витратами на виробництва;

обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем питного водопостачання та водовідведення.

Послуги з централізованого водопостачання та водовідведення споживачам  м. Краснограда, сел. Дослідне, сіл Наталине, Улянівка і Піщанка надає комунальне підприємство ККП«Водоканал».

Питна вода, яка надходить споживачам, подається з артезіанських свердловин бучацького горизонту та сеноман-нижньокрейдяного водоносного комплексу у співвідношенні 4:1 для отримання оптимального хімічного складу по вмісту компонентів (хлоридів та фтору) і відповідає вимогам державних санітарних норм ДЕСТ 2874-82 «Вода питна» та правил ДержСанПін 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до питної води призначеної до споживання людиною”. Для цього розроблено графік роботи свердловин, що забезпечує відповідне співвідношення.Показники якості якої постійно контролюються відомчою лабораторією ККП «Водоканал» згідно затвердженого графіку та районним управлінням Держпроспоживслужби. Вода подається цілодобово, добова подача води становить в середньому в залежності від пори року 3,1 тис.м3/добу,балансові запаси прісних підземних вод складають – 10,6 тис. м3/добу.

На балансі підприємства знаходиться 163,9 тис. м/п водопровідних мереж. З них:

– центральний водовід – 7,7 тис. м/п;

– вуличний водовід – 100 тис. м/п;

– внутрішньоквартальні мережі – 56,2 тис. м/п.

На підприємстві розроблені та виконуються заходи щодо забезпечення населення якісною питною водою. Проведено ревізію запірної арматури на водозабірних спорудах та мережах, ревізію оглядових колодязів, для забезпечення цілодобової, безперебійної роботи водозабірних споруд проведено поточний ремонт 9 та придбано 5 нових насосних агрегата турецького виробника марки YSP SS 6060/12, 9 – встановлено на станціях першого підйому та 2 – знаходяться на складі (на випадок аварії).

проводиться хлорування питної води розчином гіпохлориду натрію один раз в декаду згідно з графіком хлорування, а також позапланово в випадку аварійних ситуацій.

Також для покращення роботи систем водовідведення, попередження забруднення земель, зниження енерговитрат, стабілізації роботи каналізаційної системи було прочищено 950 м/п каналізаційних труб на самопливних колекторах, відремонтовано 3 насоса на КНС-1, відремонтовано оглядові колодці та встановлені на них люки в кількості 30шт, на КНС – 3 відремонтований насос №2 й замінені дві засувки ⌀150мм також відремонтований аварійний скидний колектор (замінена труба ⌀ 160мм -25м); на КНС – 4 відремонтований насос №3 та встановлена засувка на ⌀200мм, на КНС -5 відремонтований насос №2 замінено дві засувки на ⌀ 150мм та встановлено в грабельній засувку ⌀200мм, на КНС -1 відремонтована покрівля будівлі, замінені вікна на пластикові, на напірному колекторі №1 замінено 18 м труби пластикової (Корсис) ⌀400мм, на колекторі напірному №2 замінено 50м труби ⌀400мм (Корсис), по вул. Копиленко замінено самопливний колектор 36 м/п, труба ⌀400мм (Корсис), по місту замінено колекторні мережі 40 м ⌀160мм, виконано заміну самопливного колектора по вул. Копиленка Ø400-30м/п, вул. 8 березня Ø200-20м/п, замінено напірний колектор від КНС№1 до очисних Ø400мм 72п/м.

Зазначаємо, що всього у 2022р  виділено бюджетних коштів  6 311 685 грн.

 

Заходи, на які виділені кошти Всього виділено, грн КЄКВ Примітки
Труби, коліно, муфти, засувки 250 000 2610 (загальний фонд)  
Засувка 37 000 2610 (загальний фонд)  
Шифер, цвяхи, дошка 47 700 2610 (загальний фонд)  
Вікна, двері, каналізаційна установка 160 320 2610 (загальний фонд)  
Труби, муфти, флянці, хомути, крани 1 692 000 2610 (загальний фонд)  
Труби, муфти, флянці, хомути 645 000 2610 (загальний фонд)  
Запчастини для насосного обладнання 95 445 2610 (загальний фонд)  
Люки, гідранти, засувки батерфляй, насос дренажний, болти, гайки 450 000 2610 (загальний фонд)  
Кабель, провід, кінцева термоусадка, муфта,  автовимикач, кабель, електротримач,затискач маси 205 000 2610 (загальний фонд)  
Паливно-мастильні матеріали 109 700 2610 (загальний фонд)  
Свердловинна насосна станція 304 520 3210 (спеціальний фонд)  
Автомобіль 2 000 000 3210 (спеціальний фонд)  
Ємності 215 000 3210 (спеціальний фонд)  
Зварювальний апарат 100 000 3210 (спеціальний фонд)  
Разом 6 311 685    

 

Також для задоволення потреб населення в якісних послугах водопостачання та водовідведення, забезпечення цілодобової подачі води  належної якості споживачам, попередження виникнення аварійних ситуацій, забезпечення надійності функціонування водоканалізаційних систем перспективою на які розроблені проектно-кошторисні документи Красноградського комунального підприємства «Водоканал» на 2023рік є:

 1. Капітальний ремонт, реконструкція мереж водопостачання м.Красноград
 2. Реконструкція міських очисних споруд м.Красноград, що розташовані за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, вулиця Українська;
 3. Реконструкція комплексу водозабірних споруд станції ІІ-го підйому, що розташована за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, пров.Геологів 6/1;
 4. Реконструкція каналізаційної насосної станції КНС 1 по вул. Преображенська, 54 в м. Красноград;
 5. Реконструкція каналізаційної насосної станції КНС4, що розташована по вул. Березова, 1а;
 6. Капітальний ремонт водопроводу до каналізаційної насосної станції КНС1, що розташована за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, вулиця Преображенська, 54;
 7. Капітальний ремонт ділянки напірного каналізаційного колектору каналізаційної насосної станції КНС1 орієнтовною протяжністю 200 м за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, вулиця Преображенська, 54;

8 Капітальний ремонт кабельної лінії електропередачі напругою 0,4 кВ до каналізаційної насосної станції КНС4, що розташована за адресою: Харківська обл., Красноградський р., вулиця Березова, 1-а;

 1. Капітальний ремонт водопроводу від колодязя 19В-1 до колодязя 19В-2 за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, вулиця 19 вересня;
 2. Реконструкція ділянок водопроводу від насосної станції II-го підйому до колодязя Г-1 та від колодязя М-1 до колодязя М-2 за адресою: Харківська обл., Красноградський р., м. Красноград, вулиця Московська;
 3. Оновлення матеріально-технічної бази та закупівлі транспортних засобів спеціального і спеціалізованого призначення

 

           № з/п Напрямки фінансування Обсяги фінансування

тисяч гривень

1. Придбання труб, засувок, фасонних частин, з’єднувальних деталей, муфт, ущільнювальних кілець      250,000
2. Придбання матеріалів для ремонту водогону в селі Піщанка  Красноградського району      37, 000
3. Придбання матеріалів для усунення заходів у зв’язку з надзвичайною ситуацією    47,700
4. Придбання матеріалів (запасних частин) для ремонту насосного агрегату мереж водовідведення шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету           19,040
5. Придбання матеріалів на заходи щодо   усунення наслідків надзвичайної ситуації   141,280
6. Придбання матеріалів довгострокового використання для ремонту мереж водопостачання  (насосів з шафами керування) шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          304, 520
7. Придбання матеріалів для ремонту мереж водопостачання та водовідведення шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          1692,000
8. Придбання матеріалів  для ремонту мереж водопостачання  та водовідведення шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          645,000
9. Придбання матеріалів (запасних частин)  для ремонту насосного агрегату  шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          95, 445
10. Придбання автомобіля аварійно – ремонтної майстерні, оснащеного сучасними приладами та інструментами для  проведення аварійно – відновлювальних робіт шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          2000,000
11. Придбання матеріалів для проведення ремонтних робіт електромереж водопостачання та водовідведення   шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          205,000

 

12. Придбання ємностей для забезпечення споживачів питною водою  в кількості 10 штук шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          215,000
13. Придбання обладнання для ремонту мереж водопостачання та водовідведення шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          100,000
14. Придбання матеріалів  для ремонту мереж водопостачання та водовідведення шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          450.000
15. Придбання паливно – мастильних матеріалів для генераторів шляхом передачі іншої субвенції до районного бюджету          109,700

Загалом на виконання заходів Програми протягом 2022 року витрачено з бюджету Красноградської міської територіальної громади 6311, 685 тисяч гривень.

Охорона навколишнього природного середовища

 

На фінансування заходів Програми в 2022 році було виділено 639,500 тисяч гривень. Кошти освоєні повною мірою. Для потреб мешканців Красноградської територіальної громади придбано 114 контейнерів, які встановлено на мікрорайоні 3 міста Краснограда та на вулиці 8 Березня в селі Піщанці.

Земельні відносини

 

В період 2022 року міською радою укладено 51 договір оренди земельних ділянок та 34 додаткові угоди про продовження договорів оренди земельних ділянок.

Відповідно до ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану” в період з 01.01.2022 року по 01.01.2023 року Красноградською міською радою з сільськогосподарськими підприємствами укладено 9 договорів оренди земельних ділянок с/г призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 45,6186 га, сума орендної плати становить 117 641,72 грн.

В період 2022 року проведено аукціон з продажу права оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,0083 га за адресою: м. Красноград, вул. Соборна, б/н. Розмір орендної плати за результатами проведення земельних торгів  у формі аукціону                            становить 8157 грн.

За звітній період комісією з вирішення земельних спорів розглянуто 7 заяв щодо земельних спорів з виїздом на місцевість.

 

Освіта

 

Комплексна програма «Освітній простір» Красноградської міської територіальної громади на 2021-2024 роки, яка затверджена рішенням сесії міської ради від 24 грудня 2020 року №84-VIІІ, розроблена та відповідає діючому  законодавству в галузі освіти, спрямована на реформування системи освіти на місцевому рівні, створення у Красноградській територіальній громаді спроможної мережі закладів освіти,  модернізацію їх матеріально-технічної бази, підвищення якості освітніх послуг та створення сучасного безпечного освітнього середовища, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, державної освітньої субвенції, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

Відділ освіти міської ради є головним розпорядником коштів, призначених на функціонування та розвиток освіти громади. Для реалізації заходів Програми у бюджеті відділу освіти на 2022 рік було передбачено 14 159 649 грн., включаючи оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, підвезення учнів та працівників, придбання новорічних подарунків для дітей закладів дошкільної та загальної середньої освіти, встановлення автоматичної пожежної сигналізації тощо.

Загальна сума коштів додатково виділених протягом 2022 року на розвиток закладів освіти складає 13 460 769 грн.. у тому числі:

 • Міський бюджет 11 005 100 грн.
 • Залишок освітньої субвенції з державного бюджету, що утворився на початок 2022 року 2 455 669 грн.

Загальна сума виділених коштів спрямована на фінансування заходів за таким призначенням:

 • Капітальні та поточні ремонти закладів освіти, у тому числі виготовлення проєктно-кошторисної документації 6 755 000 грн. з місцевого бюджету, в тому числі на капітальний ремонт будівлі Піщанського закладу дошкільної освіти, поточний ремонт дошкільного підрозділу Красноградського ліцею №3, поточний ремонт системи водопостачання та водовідведення Миколо-Комишуватської гімназії, капітальний ремонт підвального приміщення (укриття) Красноградського ліцею №5;
 • Матеріально-технічне забезпечення закладів освіти (придбання новорічних подарунків, комп’ютерної техніки, інвентарю та обладнання) 2 956 998 грн. за рахунок місцевого бюджету;
 • Технічне обслуговування закладів та установ освіти, забезпечення пальним, запасними частинами та страхування автотранспорту тощо 1 682 692 грн. за рахунок місцевого бюджету;
 • Відзначення випускників та здійснення виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилось 18 років 32 480 грн.;
 • Виконання заходів з пожежної безпеки: 2 455 669 грн., за рахунок залишку освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворився на початок 2022 року на улаштування пожежної сигналізації в Красноградському ліцеї №1 та Красноградському ліцеї №3.

У 2022 році передбачені Програмою заходи реалізовано у повному обсязі та заплановано основні заходи щодо утримання закладів освіти з урахуванням пріоритетних потреб  та першочергових завдань на 2022 рік.

 

Культура, спорт, молодіжна політика

 

Реалізацію державної політики у галузі культури і туризму Красноградської територіальної громади забезпечує Програма розвитку культури Красноградської   територіальної громади на 2022 – 2025 роки.

Протягом звітного періоду робота по виконанню заходів Програми була спрямована на збереження та повноцінне функціонування мережі закладів культури, задоволення потреб культурного і духовного розвитку населення красноградської територіальної громади.

Надання послуг населенню у сфері культури та мистецтва здійснювалося мережею закладів культури, до складу якої входять: КЗ «Красноградська публічна бібліотека» з 11 філіями, КЗ «Красноградський Будинок культури» з 9 філіями, КЗ «Красноградська школа мистецтв» та КЗ «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д.Мартиновича».

За звітний період були організовані та проведенні  заходи, відповідно до календарного плану та затверджених сценаріїв, спрямовані на збереження духовних, історичних та національних традицій нашого народу. В зв’язку з небезпечною ситуацією яка склалася в державі внаслідок російської агресії та згідно чинного законодавства заходи проводились в своїй більшості в онлайн форматі.

Надання культурно-дозвілевих послуг населенню громади забезпечує КЗ «Красноградський Будинок культури» Красноградської міської ради.

За звітний період КЗ «Красноградський будинок культури» працював у штатному режимі незважаючи на початок війни і впровадження воєнного стану.   Працювати в таких умовах складно одні форми роботи втрачають свій сенс  інші виходять на перші позиції. Так з березня 2022 року відмінилися всі масові заходи і свята, припинили свою роботу дискотеки і майже вся робота закладів перейшла в он лайн формат. Гурткова робота на певний час також була на простої, але з літа та осені 2022 року  почала відновлюватися.

Так на початку року у клубних закладах КЗ «Красноградський Будинок культури» працювало 45 клубних формувань, які працюють і на сьогоднішній день, але кількість учасників набагато зменшилася. Продовжили свою діяльність колективи, що мають звання народних і зразкового це: зразковий танцювальний колектив «Крапелька», народний аматорський театральний колектив «Арт-Є» Красноградського будинку культури та народний аматорський фольклорний колектив «Тишенківські зорі» Тишенківської філії КЗ «Красноградський Будинок культури» .

Зразковий танцювальний колектив «Крапелька», народний аматорський театральний колектив «Арт-Є» прийняли участь в мистецькій акції до Дня Незалежності України «Сильні,вільні, незалежні», яку організував ООМЦКМ. Народний аматорський театральний колектив «Арт-Є» прийняв участь у Всеукраїнській  акції «Молодь проти війни» ініційованої виконавчим комітетом Броварської міської ради та підтриманої Міністерством молоді та спорту України.

Плідно попрацював у 2022 році  колектив «Тишенківські зорі», який прийняв участь у Всеукраїнських та міжнародних он лайн фестивалях і конкурсах  де отримав дипломи  першого ступеня це: Україно – Норвежський двотуровий  проєк «Золото осені 2022», Україно – Венгерський мистецький  проект,  міжнародний Грузинський конкурс мистецтв,  Всеукраїнський вокальний фестиваль народної творчості «Співоча птаха» м. Олешки, Херсонської області, Міжнародний фестиваль талантів «Октобр фест» м.Відень  Також став лауреатом другого ступеня  прийнявши участь у першому  відкритому благодійному дистанційному фестивалі мистецтв «Все буде Україна» с. Жердянка, Хмельницької області.

Продовжують  працювати колективи художньої самодіяльності: «Булат», «Імпульс», «Баргузіни» з грудня почав працювати клуб «Ветеран» і хор «Джерело» Красноградського будинку культури, вокальні колективи у Зорянській,  Хрестищанській,  Миколо-Комишуватській філіях, гурток дитячого спортивного танцю у Миколо-Комишуватій та драматичний у Першотравневому.  На разі свою гурткову роботу не повністю відновили Покровська та  Берестовеньківська  філії (Берестовеньківська філія зайняте приміщення клубу, працює тільки в онлайн форматі). На простої танцювальний гурток для дорослих  Миколо-Комишуватської філії.

З початком війни у клубах відкрилися кімнати гуманітарної допомоги, де надається допомога переселенцям та мало захищеним верствам населення і працівники закладів культури приймають в їх роботі безпосередню участь. Працівники Будинку культури прийняли участь у благодійному концерті по збору коштів для ЗСУ. Працівник Будинку культури Т.Кравчук  з авторськими віршами долучилася до літературної програми на військовій радіостанції для бійців та мешканців тимчасово окупованих територій.

З осені всі клубні заклади провели роботи по утепленню приміщень та у листопаді підключені до опалення, а саме: Красноградський будинок культури – підключено централізоване опалення; Берестовеньківська та Миколо-Комишуватська філія підключені до опалення газом; Першотравнева і Українська філія забезпечені дровами; Кирилівська, Хрестищенська, Зорянська, Покровська є електрозабезпечення (додаткова угода по подачі електроенергії  укладена до кінця року та подані документи на укладання постійної угоди).

Комунальному закладу «Красноградський Будинок культури» Красноградської міської ради виділено згідно Кошторису (зі змінами) на 2022 рік 5 811 200 грн., з них витрачено 4840191,53 грн., залишилось на кінець 2022 року 971008,47 грн., в тому числі:

на заробітну плату 3639104, витрачено 3203671,77 грн., залишилось 435432,23 грн.,

на нарахування на заробітну плату передбачено 998287 грн., витрачено 790589,89, залишилось на кінець 2022 року 207697,11 грн.,

на придбання товарів виділено 25000 грн., з них витрачено 23027,50 грн., залишилось 1972,50 грн., крім того, на придбання основних засобів виділено 98000 грн., з них витрачено на генератор бензиновий Walter Stahl 4.5 кВт за 41900 грн., залишилось 56100 грн.

на послуги, крім комунальних, виділено 106906 грн., з них витрачено 84223,57 грн., на кінець 2022 року залишилось 22682,43 грн.

на теплопостачання передбачено 379141 грн., з них витрачено 379103,28 грн., залишилось 37,72 грн.,

на електроенергію виділено 262200 грн., витрачено 157752,76 грн., залишилось 104447,24 грн.,

на водопостачання і водовідведення виділено 5860 грн., витрачено 5799,48 грн., залишилось 60,52 грн.,

для оплати інших енергоносіїв ( сміття, дрова, бензин для генератора) виділено 29200 грн., з них витрачено 7247,72 грн., залишилось 21952,28 грн.,

для оплати газопостачання виділено 267502 грн., витрачено 146875,56, залишилось 120626,44 грн.

Продовжено співпрацю закладів культури з представниками творчих спілок та громадськими організаціями району та міста. Надано допомогу в організації та проведенні урочистих заходів, конкурсів, фестивалів, художніх виставок презентацій книг.

Комунальний заклад «Публічна бібліотека» Красноградської міської ради є головною бібліотекою Красноградської територіальної громади, інформаційним та культурно – дозвіллєвим закладом у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення, методичним центром для міської та сільських бібліотек-філій, центром розвитку бібліотечної справи, організаційно–методичним і координаційним центром підвищення кваліфікацій для міської та сільських бібліотек-філій, книгосховищем вітчизняних та іноземних творів друку та центральним депозитарієм краєзнавчої літератури.

Загальний фонд становить 190644 примірників на суму 1180730,63 грн.

Загальна кількість працівників бібліотек – 23 чол. і з них 19 бібліотечних працівників.

Комплектування фондів здійснювалося за рахунок реалізації державних програм; книг, подарованих читачами, а також за рахунок передплати періодичних видань.

Комунальним закладом  «Публічна бібліотека» та бібліотеками-філіями,  відповідно до покладених завдань, було проведено велику культурно-просвітницьку роботу про що свідчать показники:

загальна кількість читачів налічує 1293 чоловік дорослого населення                                     і 2516 дитячого;

загальна кількість відвідувань – 5096 чоловік дорослого населення                                            і 8811дитячого;

загальна кількість книговидачі – 26571 примірників у дорослих абонементах  і 14846 в дитячих.

Підтримуючи програму «Бібліотека – новий подих 2022» ми доклали зусиль, аби наші відвідувачі змогли цікаво, пізнавально та змістовно провести своє дозвілля. За цей час було проведено в загальній кількості понад 140 культурно-масових заходів, учасниками яких стали майже 4000 чоловік.

Ведеться пряма активна робота по залученню нових відвідувачів, а також через сторінки в соціальних мережах. Велику роль у популяризаціїї нової книги саме вони  знайомлять потенційного читача з відеороликами, в яких задіяні самі читачі, що діляться своїми враженнями про прочитану книгу. А також наші сторінки доповнюються різноманітними тематичними книжковими виставками, характеризуючи кожну книгу.

Комунальному закладу «Публічна бібліотека» Красноградської міської ради  для забезпечення діяльності закладу на 2022 рік було виділено кошти в сумі  2 967 981 грн. із них :

на оплату заробітної плати 1 953 057 грн., з яких витрачено 1 1669 128,6 грн.; залишок становить 283 928,40 грн.

нарахування на оплату праці 429 672 грн., з яких витрачено 420 854,22грн.; залишок становить 8 817,78грн.

на оплату енергоносіїв 495 601 грн., з яких витрачено 430 955,23 грн.; залишок становить 64 644,67грн.

на оплату послуг (крім комунальних) 68 410грн. (послуги з охорони об’єктів; телекомунікаційні послуги; послуги інтернет провайдерів; послуги з технічного обслуговування та утримання в належному стані систем електропостачання, водопостачання та водовідведення, тепломережі (гідравлічні випробування); послуги з ремонту офісної техніки і т.ін.) , з яких витрачено 54 043,30грн. ; залишок становить 14 366,70 грн.

на оплату предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю 21 241 грн., з яких витрачено 20 931,22 грн. (придбання канцелярських товарів, миючих засобів та матеріалів для обслуговування закладу); залишок становить 309,78 грн.

Музейні послуги населенню міста надає КЗ «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д.Мартиновича».

Науково-дослідницька робота:

Проводився пошук та дослідження матеріалів, що характеризують досягнення діячів мистецтва, історії, культури Красноградщини – складено біографічні довідки: голови Харківської організації  Національної спілки художників України Ковтуна В.І.;  засновника стоматологічної справи в Україні, уродженця м. Костянтиноград  Гофунга Ю.М.; уродженця                    м. Красноград, старшого солдата Національної гвардії України, учасника російсько-української війни Лінського Д.С.

Розроблені та складені історичні довідки: «Костянтиноград за часів Земства», «Голокост на Красноградщині», «Стилізоване крісло «Дуга, сокири і рукавиці», фонди музею за 9 місяців поповнилися новими експонатами у кількості 113  одиниць.

До 100 річного ювілею був розроблений та надрукований путівник по музею «Красноградський краєзнавчий музей ім. П.Д.Мартиновича» Красноградської міської ради.

Комунальному закладу «Красноградський краєзнавчий музей                            ім. П.Д.Мартиновича»  Красноградської міської ради  для забезпечення діяльності закладу на 2022 рік було виділено кошти в сумі 4 960 113 грн. із них:

на оплату заробітної плати 2304271 грн., з яких витрачено 2299222 грн.; залишок становить 5049 грн.

нарахування на оплату праці 506939 грн., з яких витрачено 475034 грн.; залишок становить 31905 грн.

на оплату енергоносіїв 1242443 грн., з яких витрачено 1199876 грн.; залишок становить 42567 грн.

на оплату послуг (крім комунальних) 86460 грн., з яких витрачено 84323 залишок становить 2137 грн.

на оплату предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю 20000 грн., з яких витрачено 19999 грн., залишок становить 1  грн.;

на придбання основних засобів (бензогенератора) виділено 50000  витрачено 49995 залишок становить 5 грн.

Освітні послуги у сфері культури надає КЗ «Красноградська школа мистецтв».

КЗ «Красноградській школі мистецтв» на забезпечення діяльності закладу на 2022рік було виділено кошти в сумі 5773554 грн.

Кошти субвенції Наталинської с/ради 707834 грн, з них:

на заробітну плату   531593 грн.;

на нарахування  заробітної плати 116951 грн

на придбання пелет  для котла     59290 грн.

Всі кошти Субвенції витрачені.

По Загальному фонду бюджету виділено :

на заробітну плату 3 903 794, з них витрачено   3 313 645,05грн., залишок становить 590 148,95 грн.;

на нарахування заробітної плати 851 944 грн , касові становлять 655 175,32 грн., залишок становить  196 768,68 грн.;

на предмети та матеріали виділено 29 600 грн., витрачено 23 500 грн., залишок складає 6 100 грн.;

на послуги виділено 50 000 грн., витрачено 36 062,88грн., залишок 13937,12 грн.;

на теплопостачання виділено 22 000 грн., з них витрачено 20 117,22 грн., (відшкодовано бібліотеці за січень, лютий, березень, листопад та грудень), залишок  1 882,78 грн.;

на водопостачання та водовідведення виділено 10 315 грн., з них витрачено 2448,19 грн., (відшкодування бібліотеці 1443,89 грн). Залишок 7 866,81 грн.;

на оплату електроенергії виділено 29 833 грн., з них витрачено 17 765,50 грн. (відшкодування бібліотеці 1830,60 грн.), залишок становить 12 067,50 грн.;

на оплату інших енергоносіїв  виділено 168 234 грн., використано  124 713,92 грн. ( сміття  1913,99,  бензин для генератора 6100,  та 116 699,93  придбання пелетів), залишок становить 43 520,08 грн.

Платних послуг надійшло коштів  180201 грн,

Фінансування Програми здійснювалось за рахунок коштів з державного, обласного, міського бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством за такими напрямами.

 

  № Назва заходу Разом Загальний фонд Спеціальний фонд
1. Забезпечення діяльності бібліотек 2 972 724 2 967 981 4 743
2. Забезпечення діяльності будинків культури, клубів та інших клубних закладів 5 974 224 5 713 200 261 024
3. Забезпечення діяльності музеїв і виставок 5 251 413 4 910 113 341 300
4. Надання спеціальної освіти мистецьким школам 5 977 611 5 773 554 204 057
5. Інші заходи в галузі культури і мистецтва 270 000 270 000  
  Разом 20 445 972 19 634 848 811 124

 

Основною метою реалізації заходів Програми є розвиток фізичної культури та спорту, широке залучення населення до фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, забезпечення змістовного спортивного дозвілля різних верств населення, самореалізація індивідуальних спортивних здібностей громадян.

В КЗ СК «Олімп» працюють секції з шахів, шашок, важкої атлетики, настільного тенісу. Кількість осіб які займаються в секціях – 211. В зв’язку з особливими умовами, введенням воєнного стану в Україні СК «Олімп» призупинив свою діяльність, був оголошений простій не з вини працівника з 09 березня 2022 року по 01 травня 2022 року.

Після виходу з простою провідні фахівці постійно приймають участь у видачі гуманітарної допомоги на території Красноградської міської ради.

Тренери з видів спорту проводять заняття в онлайн режимі, по можливості вихованці відвідують тренування з дотриманням сигналу «Повітряна тривога». Проводиться методична робота серед тренерів та інструкторів Клубу. Проводяться тренування на підтримку розвитку «Інваспорту».

В напрямку фізкультурно – оздоровчої роботи проводиться робота інструкторами з фізкультури на території старостинських округів громади, а саме тренування населення старостинських округів з різних видів спорту. Нажаль Спартакіада серед Красноградської міської ради та старостинських округів згідно Положення про проведення на 2022 рік не відбулася.

Провідними фахівцями Клубу за 10 місяців 2022 року було організовано та проведено 7 змагань  різних рівнів із 109 запланованих.

Комунальному закладу «Спортивний клуб «Олімп» Красноградської міської ради  виділено згідно кошторису (зі змінами) на 2022 рік 1405465 грн., з них витрачено 1258809,32 грн., залишилось на кінець 2022 року 146655,68 грн., в тому числі:

на заробітну плату 1070106 грн., витрачено 977426,87 грн., залишилось 92679,13 грн.

на нарахування на заробітну плату передбачено 256023, витрачено 213870,94 грн., залишилось на кінець року 42152,06 грн.

на придбання товарів виділено 1000 грн., з них витрачено 1000 грн на придбання канцелярських товарів.

на послуги, крім комунальних, виділено 22777 грн., з них витрачено 22730,30 грн., на кінець 2022 року залишилось 46,70 грн.(кошти витрачено на оплату послуг інтернету, оплати послуг з обслуговування програмного забезпечення, поточний ремонт офісної техніки та поточний ремонт водопровідної системи).

на теплопостачання передбачено 50050 грн., з них витрачено 39225,96 грн., залишилось 10824,04 грн.

на водопостачання та водовідведення виділено 5205 грн., витрачено 4555,25 грн., залишилось 649,75 грн.

на оплату інших енергоносіїв (сміття) виділено 304 грн., залишилось 304 грн.

За звітний період комунальним закладом Красноградський стадіон «Ювілейний» (надалі-стадіон) виконувались заходи відповідно до положень Плану основних заходів діяльності на 2022 рік. Виконання планових заходів було скореговано залежно від умов особливого часу. Усі основні заходи забезпечення життєдіяльності стадіону виконані.

Головними завданнями, напрямками діяльності стадіону у 2022 році, в залежності  від особливих умов функціонування були визначені:

Збереження та підтримання в належному стані будівель, споруд, матеріальних цінностей стадіону;

Утримання в належному санітарному стані території, об’єктів стадіону;

Забезпечення працездатності, безаварійної експлуатації систем тепло- водо- електрозабезпечення;

Виконання першочергових, обов’язкових ремонтних робіт;

Виконання заходів підготовки об’єктів стадіону до експлуатації у зимових умовах;

Документальне забезпечення усіх напрямків діяльності стадіону.

За звітний період, на стадіоні проведено 29 планових тренувань спортивної секції з важкої атлетики.

Інші змагання, тренування, у зв’язку з особливим періодом, на стадіоні не проводились.

Працівниками стадіону виконані роботи по підготовці футбольного поля стадіону села Піщанка до проведення чотирьох футбольних матчів, які відбулися за ініціативи Красноградської районної федерації футболу.

Комунальному закладу Красноградський стадіон «Ювілейний» Красноградської міської ради для забезпечення діяльності на 2022рік було виділено кошти в сумі:

Заробітна плата 1078769,00 грн: з них використано 1036958,29 грн; залишок на кінець 2022року 41810,71грн.

Нарахування на оплату праці 237330,00 грн: з них використано 218586,23 грн; залишок на кінець 2022 року 18743,77 грн.

Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 70296 грн., з них використано 52185,50 грн: (Придбання канцтоварів 5136,00 грн.,матеріали для ремонту системи водопостачання 2360,00 грн., придбання запчастин для бензокоси 1350,00 грн., придбання бензопили та запчастин до неї 25540,00 грн., матеріали для проведення ремонтних робіт з метою утеплення приміщень 5479,50 грн., придбання турбіни для котлу 4550,00 грн., обладнання та матеріали для облаштування пункту обігріву  5850,00 грн., придбання миючих та дезінфікуючих засобів 1250,00 грн., придбання електричного паяльника 670,00 грн). Залишок на кінець 2022 року 18110,50 грн.

Оплата послуг (крім комунальних) 16600,00 грн., з них використано 8950 грн. Залишок на кінець 2022 року 7650 грн

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 108410,00грн., з них витрачено 103550,40 грн., залишок на кінець 2022 року 4859,60 грн.

Придбання генератора 32000,00грн (оплачено в повній сумі).

Виділені кошти на проведення експертизи проекту будівництва в розмірі 207074,00 грн не використані.

Особливим пріоритетом молодіжної політики в Україні є розвиток мережі молодіжних центрів та просторів європейського зразка, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю. Це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей.

Комунальний заклад «Красноградський молодіжний центр» установа, робота якої спрямована на забезпечення змістовного, цікавого та якісного дозвілля молоді.

Протягом звітного періоду було проведено 66 заходів, охоплено приблизно 18, 726 тис. осіб, з них:

 • З направлення національно-патріотичне виховання23 тематичних заходів у режимі онлайн.
 • З направлення популяризації та утвердження здорового та безпечного життя серед молоді 11 тематичних заходів у режимі онлайн.
 • З направлення неформальна освіта – 19 заходів.
 • Створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді та її творчого розвитку – 13 тематичних заходів.

Станом на 31.10.2022 р. по Красноградській міській раді в поточному році направлено на оздоровлення та відпочинок 8 дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Будівля молодіжного центру потребує ремонту зовні та всередині приміщення. Відсутність поручнів на сходинках взагалі обмежує доступ до будівлі різних категорій населення. Футбольний та волейбольні майданчики потребують капітального ремонту.

Також для проведення та організації якісного дозвілля молоді та різних заході заклад потребує закупки різного обладнання ( ноутбук, принтер, колонки, пульт та інше).

Капітального ремонту потребує підвальне приміщення закладу.

В зв’зку з введенням воєнного стану на території нашої країни працівника закладу були переведені на простій з 09 березня 2022 року по 02 травня 2022 року.

Працівники постійно приймали та приймають участь у видачі гуманітарної допомоги на території міської ради.

Пріоритетним завданням на сьогодні вважаємо підняття рівня культури, залучення якомога більше людей до творчості, спорту, духовної спадщини. Разом з відродженням української національної культури, патріотичним вихованням населення не забуваємо й про сучасні тенденції, які цікаві нашій молоді.

Соціальний захист населення

Соціальний захист є основним завданням соціальної політики, що ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини у сфері рівня та якості життя.

Вжиті державою заходи щодо підвищення соціального забезпечення окремих категорій населення не покривають додаткових витрат, необхідних для життєдіяльності громадян. Тому необхідно зберегти ті напрямки соціального захисту населення, які дозволяють приділити більше уваги та підтримувати життєдіяльність соціально вразливих мешканців громади. Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі через військові дії – один з пріоритетних напрямків роботи Красноградської міської ради у 2022 році.

Програма соціального захисту населення Красноградської міської територіальної громади на 2021 рік (далі – Програма) була прийнята та затверджена рішенням ІV сесії Красноградської міської ради VIІІ скликання від 24 грудня 2020 року № 85-VIІІ. Рішенням ХХVIII сесії Красноградської міської ради VІІІ скликання від 22 грудня 2021 року №1957-VІІІ у Програму було внесені зміни, які стосувалися назви та фінансування програми у 2022 році.

Метою програми є розв’язання проблем підвищення рівня та якості життя, посилення соціального захисту населення, поліпшення умов уразливих верств населення міста, сприяння з питань розв’язання проблем побутового характеру людей похилого віку, інвалідів, малозабезпечених сімей, учасників АТО, багатодітних сімей, сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, інших категорій населення. Реалізація заходів Програми забезпечує можливість отримати соціально незахищеним категоріям громадянам міста матеріальну допомогу, що дозволяє пом’якшити соціальну напругу у зв’язку з негативним впливом інфляційних процесів, підвищенням цін та тарифів і відчути реальну допомогу з боку місцевої влади.

Відповідно до завдань Програми протягом 2022 року населенню з міського бюджету проведено наступні виплати:

– матеріальної допомоги у зв’язку з пожежею отримали 6чол. на суму 117,815 тис.грн.;

– матеріальної допомоги у зв’язку руйнуваннями в результаті виникнення надзвичайної ситуації воєнного характеру отримали 67чол. на суму 857,207 тис.грн.;

одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з тривалою хворобою 1 учасникам АТО у розмірі у розмірі 4,962 тис.грн.;

– компенсаційні виплати за надання соціальних послуг на непрофесійній основі здійснювалися щомісячно в середньому 63 особам на загальну суму 770,199 тис.грн.;

відшкодування компенсаційних виплат за проїзд автомобільним та залізничним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських маршрутах загального користування у розмірі 19,141 тис.грн. по 16 зверненням;

– виплату грошової допомоги на поховання 19 громадянам на суму  28,310 грн.;

– виплату одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з тривалою хворобою отримали 48чол. Загальний розмір зазначеної допомоги склав 458,000 тис.грн.;

За рахунок бюджету міської ради протягом звітного періоду проведено:

– розрахунок з ТОВ «Фенікс» стосовно відшкодування за витрати понесені підприємством при перевезенні пільгової категорії громадян у розмірі 1 342,756 тис.грн.;

– відшкодування ПАТ«Укртелеком» послуг зв’язку пільговому населенню щомісячно в середньому 41 особі на загальну суму 36,232 тис. грн.;

– відшкодування компенсації за пільговий проїзд залізничним транспортом окремим категоріям громадян у розмірі 565,789 тис.грн.;

За рахунок іншої субвенції з обласного бюджету проведено:

– відшкодування вартості путівки санаторно – курортного лікування осіб з інвалідністю загального захворювання, осіб з інвалідністю з дитинства 4 особам на суму 35,352 тис.грн.;

– придбання та безоплатного розподілу між домогосподарствами Красноградської територіальної громади деревини паливної, а також здійснення компенсації витрат, пов’язаних з її доставкою 106 домогосподарствам на суму 1 006,143тис.грн.

З метою забезпечення соціальним послугами за місцем проживання громадян, які нездатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю, на забезпечення діяльності КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Красноградської міської ради» протягом року виділено 7579,148тис.грн.:

Відділенням надання соціальних послуг за місцем проживання:

 • обслужено: 550 осіб,
 • із них соціальну послугу  «догляд вдома» отримали – 540 осіб;
 • паліативний догляд надано 10 особам,
 • автопослугами скористалося 85 осіб;

Відділенням надання послуг в умовах денного перебування:

 • обслужено 85 осіб;
 • надано 69особам 230 транспортних послуг “Соціальне таксі” із них 89 послуг підвезення на гемодіаліз;

Відділення натуральної та грошової допомоги:

 • обслужено 785 осіб;
 • 16241 послуг надано дисциплінарною командою (надання послуг у віддалених сільських дільницях робітниками з комплексного обслуговування, водієм, перукарем та соціальними робітниками відділення надання соціальних послуг за місцем проживання у складі мультидисциплінарної команди).

На утримання КЗ «Красноградський центр соціальних служб» Програмою передбачено 1343,18 тис.грн. Під соціальним супроводом у КЗ «Красноградський центр соціальних служб» знаходиться 18 сімей.

З метою запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі з початку року опрацьовано 28 повідомлення про вчинення насильства та передано до Красноградського ЦСС для визначення оцінки потреб сім’ї, в результаті чого опрацьовано 55 висновки оцінки потреб сім’ї та прийнято відповідні рішення.

З початку року проведено обстеження матеріально-побутових умов сімей, які звернулись за встановленням інвалідності 9 громадян та складено відповідні акти і передано до МСЕК для подальшого прийняття рішення.

Протягом звітного періоду опрацьовано 226 звернень щодо надання інформації стосовно громадян, які відбувають умовно-дострокове покарання з іспитовим строком.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації прийнято та оброблено пакети документів від 3 осіб з інвалідністю.

Протягом поточного року 4 дітям-сиротам придбано квартири.

Загальна сума виконання Програми соціального захисту населення Красноградської територіальної громади на 2021-2022 роки склала 14 127,093 тис.грн.

Таким чином відділом соціального захисту населення Красноградської міської ради, на виконання Програми у 2022 році, надається всебічна допомога незахищеним категоріям населення, вирішуються питання соціально-побутового спрямування та реабілітації громадян.

Організація і проведення поховань учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності є складовою діяльності  громади у галузі поховання.

Програма відшкодування витрат на здійснення поховання учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності Красноградської територіальної громади на 2022-2023 роки була прийнята та затверджена рішенням виконавчого комітету Красноградської міської ради від 07 липня 2022 року № 197.

Основної метою Програми є вирішення питання про надання за рахунок коштів міського бюджету ритуальних послуг у зв’язку з похованням учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності; організація і проведення безоплатного поховання учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності.

Протягом 2022 року, згідно акту виконаних робіт, було проведено компенсацію витрат на здійснення поховання 1 учасника бойових дій.

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» соціальне обслуговування громадян, яким державою законодавчо гарантовано право на соціальний захист та підтримку, в Красноградській ОТГ здійснюється Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Красноградського району.

Впровадження у діяльність державних стандартів передбачає створення внутрішньої системи моніторингу, контролю, та оцінки якості соціальних послуг, що надаються. Це процедура, яка відбувається постійно і має на меті визначити, як забезпечуються встановлені показники якості, чи відповідає послуга своєму призначенню, чи має вона позитивний вплив на отримувача. Зовнішню оцінку якості соціальних послуг проводить Відділ соціального захисту населення Красноградської міської ради згідно чинного законодавства.

Всі працівники мають відповідні посвідчення соціальних працівників територіального центру.

Розроблена програма навчання та розвитку професійних навичок персоналу соціального працівника / робітника. Також  робітники, які безпосередньо надають соціальні послуги проходять навчання на робочому місці.

Постійно проводиться робота по виявленню потенційних клієнтів територіального центру завдяки співпраці з сімейними лікарями, старостами сільських рад, спеціалістами установи  та соціальними робітниками.

Головними завданнями Територіального центру є:

– виявлення осіб, які потребують надання соціальних послуг, формування електронної бази даних громадян, проведення визначення(оцінювання)потреб осіб/сімей у соціальних послугах ;

– забезпечення надання базових соціальних соціальних послуг особам, які належать до вразливих груп населення та/ або перебувають у складних життєвих обставинах відповідно до переліку послуг, з метою мінімізації або  подолання  таких обставин;

– взаємодія  з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами. Фізичними особами – підприємцями, які в межах компетенції Красноградської громади надають допомогу особам\сім’ям  та\або здійснюють їх захист.

До осіб, які перебувають  у складних життєвих обставинах, належать особи, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених такими чинниками:

– похилий вік;

– часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;

– невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;

– інвалідність;

– малозабезпеченість.

Територіальний центр  з урахуванням потреб у соціальних послугах, визначених  на території Красноградської громади надає такі соціальні послуги:

– догляд вдома;

– паліативний догляд;

– натуральна допомога;

– соціальна адаптація;

Послуги надаються центром :

– за місцем проживання/ перебування особи/ сім’ї;

– у приміщенні надавача соціальних послуг.

Соціальні послуги надаються територіальним центром:

– за рахунок бюджетних коштів;

– з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;

за рахунок отримувача соціальних послуг/третіх осіб.

До складу територіального центру входять 3 відділення:

 • відділення надання соціальних послуг за місцем проживання;
 • відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування;

(транспортна служба «Соціальне таксі» при відділенні надання соціальних послуг в умовах денного перебування );

 • відділення надання натуральної та грошової допомоги;

(пункт прокату засобів реабілітації  при відділенні  надання адресної натуральної та грошової допомоги).

Всього на обслуговуванні  в установі 826 осіб:

Відділення  надання соціальних послуг  за місцем проживання – 319 осіб (місто –  227, село – 92)

Відповідно до Державних стандартів соціальних послуг відділення надає такі послуги;

 • догляд вдома;
 • паліативний/хоспісний догляд.

Відділення надання натуральної та грошової допомоги426 осіб(360 –місто, село – 66 осіб).

Відповідно до Державних стандартів соціальних послуг відділення надає такі послуги;

 • натуральна допомога.

При надання соціальних послуг використовується мультидисциплінарний підхід – мультидисциплінарна команда в складі не менш ніж 3 робітника надають комплекс соціальних послуг залежно від індивідуальних потреб осіб.

 

Відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування – 81 особа ( місто – 65, село – 16).

Відповідно до Державних стандартів соціальних послуг відділення надає такі послуги;

 • соціальна адаптація.

Установа активно співпрацює із благодійниками по залученню позабюджетних коштів для надання допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Соціальні послуги спрямовані  на усунення обмежень життєдіяльності  та  підтримки соціальної незалежності, збереження та продовження соціальної активності  громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, організація денної зайнятості та відпочинку.

Зокрема,  організовано та ведеться  декілька клубів активного довголіття  для громадян похилого  віку,  підтримуються зв’язки із закладами культури та мистецтва для організації дозвілля громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Також організовуються екскурсії, зустрічі з провідними майстрами мистецтва, в приміщеннях територіального центру проводяться святкові заходи з нагоди свят і видатних подій, проведення лекцій, бесід, зустрічей з питань соціального захисту населення та консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб.

 

Комунальний заклад «Красноградський центр соціальних служб» створено 25 лютого 2021 року. Це спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

В Центрі активно ведеться робота з усвідомленого батьківства,  недопущення рецидивів злочинів серед неповнолітніх та молоді, ведеться постійне соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу громади. Безперервно надається допомога речами, що були  у вжитку.

22 квітня 2021 року при Центрі  утворено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Особам/сім’ям постраждалих від домашнього насильства фахівці із соціальної роботи Центру надають соціальні послуги консультування, представництва інтересів та профілактики. Діяльність мобільної бригади допомоги постраждалим від насильства в сім’ї є зразком для переймання досвіду районами Харківської та інших областей.

В результаті діяльності центру соціальних служб за 9 місяців 2021 року не сталося жодного рецидиву злочинів серед неповнолітніх та молоді.

Центр має дві віддалені філії, що працюють на території  Миколо- Комишуватського та Піщанського старостатів, що дає можливість надавати соціальні послуги своєчасно на місцях.

Працівники Центру постійно підвищують свою кваліфікацію на тренінгах, семінарах та приймають активну участь в усіх можливих заходах з розширення своєї професійної компетенції.

 

 

 

 

Охорона здоров’я

 

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району»

У 2022 році на виконання Програми виділено:

 • по загальному фонду коштів на суму 4875098,00 грн., в тому числі за рахунок субвенції з бюджету Наталинської сільської ради 1770895,00 грн.
 • по спеціальному фонду коштів на суму 1912080,00 грн., в тому числі субвенція з бюджету Наталинської сільської ради 1815000,00 грн.

на поточні видатки у 2021 році виділено коштів у сумі 3449917 грн., в тому числі за рахунок обласного бюджету 50726 грн., бюджету Красноградської міської ради – 1856782 грн., бюджету Наталинської сільської ради – 1542409 грн.

Використано за 9 місяців 2021 р. 2065466,48 грн., в т.ч.:

 • кошти обласного бюджету 50391 грн.
 • кошти з бюджету Красноградської міської ради 1088725,44 грн.
 • кошти з бюджету Наталинської сільської ради 926350,24 грн.

На капітальні видатки у 2021 р. виділено 4706022 грн., в тому числі за рахунок обласного бюджету 1175192 грн., бюджету Красноградської міської ради – 1030894 грн., бюджету Наталинської сільської ради – 2499930 грн.

Використано за 9 місяців 2021 р.  кошти в сумі 3190212,01 грн., в т.ч.:

 • кошти обласного бюджету 923241 грн.
 • кошти з бюджету Красноградської міської ради 846770,13 грн.
 • кошти з бюджету Наталинської сільської ради 1420200,08 грн.

Красноградська міська рада ввійшла до складу засновників Комунального некомерційного підприємства «Красноградська центральна районна лікарня». Всього лікарня розрахована на 225 ліжок загального профілю та 15 ліжок реанімаційних.

До складу КНП «Красноградська центральна районна лікарня» входить  наступні структурні підрозділи

 • Приймальне відділення
 • відділення екстреної невідкладної медичної допомоги на 15 ліжок,
 • Терапевтичне відділення на 40 ліжок,
 • Інфекційне відділення на 30 ліжок,
 • Неврологічне відділення на 30 ліжок,
 • Відділення анестезіології та інтенсивної терапії з трансфузіологією на 25 ліжок,
 • Хірургічне відділення на 55 ліжок, яких 22 ліжка хірургічного профілю, 23 ліжка травматологічного профілю, 5 ліжок урологічного профілю, 5 ліжок отоларингологічного профілю.
 • Акушерсько-гінекологічне відділення на 40 ліжок,
 • Поліклінічне відділення на 500 відвідувань на зміну ,
 • Підрозділи допоміжних служб, який складається з централізованого стерилізаційного відділення, харчоблоку, фізіотерапевтичного відділення, відділення функціональної діагностики, рентгенологічного відділення, лабораторії, аптеки та патологоанатомічного відділення.

З метою належного функціонування відділень лікарні, підвищення доступності та якості медичної допомоги мешканцям громади рішенням сесії Красноградської міської ради від 24.12.2020 року № 87-VІІІ було затверджено Програму удосконалення медичної допомоги мешканцям Красноградської міської територіальної громади в рамках єдиного медичного простору на 2021-2022 роки.

Обсяг коштів на 2022 рік передбачений у Програмі становить 12529,468 тис.грн., з них:

– по КПКВ 0112010 «Надання багатопрофільної медичної допомоги населенню Красноградської міської територіальної громади»  –  10588,748 тис.грн

– по КПКВ 0117322 «Будівництво медичних установ та закладів» – 1940,72 тис.грн.

Фактично використано – 10710,752 тис.грн., на забезпечення оплати нагальних потреб закладу минулого року, з них:

– на поточні видатки лікарні фактично використано 9147,853 тис.грн., (передбачено Програмою 9823,437 тис.грн.), в тому числі:

За рахунок коштів з бюджету: Красноградської МТГ   –  8036,989 тис.грн.

Наталинської сільської ради  –   972,914 тис.грн.

Старовірівської сільської ради  –  137,95 тис.грн.

– на медикаменти, лікарські препарати, ліки, перев’язувальний матеріал для надання невідкладної допомоги, реактиви для лабораторії, спирт, дезінфікуючі засоби – 1184,340 тис.грн;

–  на продукти харчування для хворих, які знаходяться у стаціонарі – 520,4 тис.грн.;

–  на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 6218,808 тис.грн;

– на придбання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин до автомобілів, господарчих матеріалів, малоцінного обладнання – 225,387 тис.грн;

– на оплату послуги медичної інформаційної системи, послуги інтернету, техобслуговування ліфтів, послуги пожежної охорони, на ремонт та технічне обслуговування медичного обладнання, за відпуск медичних препаратів по рецептам пільговій категорії населення та інше – 998,918 тис.грн.

На оплату капітальних видатків, (передбачено Програмою  2706,031 тис.грн.,) фактично використано 1562,899 тис.грн., з них:

– на виготовлення кошторисної документації, проведення експертизи, технагляду та проведення реконструкції зовнішньої кисневопровідної мережі на території КНП «Красноградська ЦРЛ» та монтаж кисневої станції за адресою: вул. Шиндлера, 87, м. Красноград, Харківська обл.. – 713,336 тис.грн (з обласного бюджету за рахунок залишків коштів відповідної субвенції з державного бюджету);

– здійснення технагляду, утримання служби замовника  та реконструкція внутрішніх електромереж з заміною електропроводки у терапевтичному корпусі комунального некомерційного підприємства «Красноградська центральна районна лікарня» по вул. Шиндлера, 87 в м. Красноград Красноградського району Харківської області – 849,563 тис.грн. (за рахунок коштів міського бюджету)     

Економія коштів до передбачених в Програмі видатків склалася  в результаті економного використання енергоносіїв та подовження договору на 2023 рік по проведенню реконструкції внутрішніх електромереж з заміною електропроводки у терапевтичному корпусі КНП «Красноградська ЦРЛ» і була повернута до відповідних бюджетів.

З міського бюджету на утримання КНП «Красноградська ЦРЛ» виділено кошти:

На придбання медикаментів та виробів медичного призначення – 750777,00 грн; оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 2389317,00 грн;  продуктів харчування – 227290,00 грн; виплату пільгових пенсій – 127226,00 грн;

На проведення інших поточних видатків (оплата послуг, придбання матеріалів та запасних частин, інвентарю та інше) – 853411,00 грн.

Співвфінансування мініпроекту «Підвищення доступності та якості медичних послуг населенню шляхом проведення капітального ремонту території КНП «Красноградська ЦРЛ».

Благоустрій території, улаштування тротуарів на території КНП «Красноградська ЦРЛ» – 499430,00 грн.

На проведення робіт по реконструкції (збільшення потужності) зовнішніх електромереж хірургічного корпусу КНП «Красноградської ЦРЛ» по вул. Шиндлера 91 – 698000,00 грн.

Сума на утримання одного пацієнта в день, враховуючи всі видатки: лікування, комунальні послуги, харчування та інше  (без урахування заробітної плати )складає 310,00 гривен.

Захист дітей та сімей

 

Програма підтримки та розвитку сімейних форм виховання, захисту прав дітей Красноградської міської територіальної громади на 2021-2025 роки затверджена рішенням ІХ сесії VІІІ скликання Красноградської міської ради від 18 лютого 2021 року № 211 – VІІІ  (зі змінами, далі – Програма), була розроблена з метою формування та реалізації в громаді політики, спрямованої на комплексне забезпечення прав та інтересів дітей, створення найкращих умов для життя й розвитку кожної дитини, виходячи з потреб і проблем соціально-незахищених груп дітей, підтримка сімей з дітьми; подоланні дитячої бездоглядності та безпритульності, запобіганні соціальному сирітству, розвитку сімейних форм виховання, створенні умов для всебічного розвитку та виховання дітей, виховання дітей у сім’ї або умовах, наближених до сімейних,  забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей.

 

 

Основними заходами програми є:

–  забезпечення раннього виявлення сімей та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та ведення обліку  дітей цієї категорії;

– забезпечення своєчасного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання;

– забезпечення соціального захисту прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– проведення цільових рейдів по попередженню підліткової злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності;

– забезпечення утримання та підтримки функціонування комунального закладу Красноградський міський центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» та інші.

Впродовж 2022 року на виконання Програми працювали над реалізацією державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпеченням контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей, веденням статистики щодо дітей, запобіганням домашнього насильства щодо дітей, наданням практичної та методичної допомоги з питань соціального захисту дітей, запобіганням вчинення дітьми правопорушень, захистом майнових, житлових та інших прав дітей.

З цією метою службою організовано розробку і здійснення на території громади заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню ними правопорушень. За результатами роботи підготовлено інформаційно-аналітичні і статистичні матеріали щодо стану соціального захисту дітей і сімей з дітьми.

На  обліку служби у справах дітей та сім’ї Красноградської міської ради  перебуває 70 дітей з юридичним статусом (21 дитина-сирота та  49 дітей, позбавлених батьківського піклування), з них влаштовані:

45 дітей – під опікою та піклуванням;

25 дітей – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

Тобто 100 % дітей, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовані в сімейні форми виховання.

Станом на 31 грудня 2022 року в громаді функціонує 2 дитячих будинки  сімейного типу, в яких виховується 19 дітей. Функціонують сім’ї  в будинках, придбаних за рахунок субвенцій з державного бюджету на підставі договорів тривалого найму житлових будинків для створення в них Дитячих будинків сімейного типу. Також, в громаді функціонує 2 прийомні сім’ї в яких виховується 3 дітей. За 2022 рік не відбувалось влаштування чи виведення дітей з ДБСТ або прийомних сімей.

За 12 місяців 2022 року 12 дітям надано юридичний статус: 4 – статус дитини-сироти, 8 – статус дитини, позбавленої батьківського піклування, 10 дітей влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників, 2 дітей – в ДБСТ.

За звітний період 14 дітей знято з первинного обліку, з них: 13 у зв’язку з досягненням повноліття та 1 у зв’язку зі смертю дитини.

В 2022 році 1 дитину покинуто в пологовому будинку, хлопчику надано статус та влаштовано до ДБСТ до вирішення питання про позбавлення матері батьківських прав.

В 2022 році підготовлено на подано до суду 2 позови про позбавлення батьківських прав та 1 позов про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав. За результатами розгляду справ у суді 4 батьків позбавлено батьківських прав по відношенню до 4 дітей. Справа по відібранню в стані розгляду.

Усиновлення дітей у звітному році не відбувалось. На території міської ради проживає 9 сімей, які усиновили дітей з відповідним статусом, де здійснюється контроль за умовами проживання, виховання і дотриманням прав 10 усиновлених дітей. В 2022 році відповідно до графіку проведено перевірку стану виховання і утримання усиновлених дітей в 4 сім’ях. Станом на 31.12.2022 на обліку з усиновлення перебуває 23 дитини, з них на місцевому 23, на регіональному 18. На обліку усиновлювачів перебуває 2 подружні пари віком до 40 років та до 50 років, і ті і інші бажають усиновити дівчинку до 6 років, на обліку служби станом на звітну дату такі діти відсутні.

За 2022 рік службою у справах дітей та сім’ї Красноградської міської ради та ювенальною превенцією Красноградського РВП ГУ національної поліції проведено 42 профілактичних рейдів по запобіганню бездоглядності, безпритульності, злочинності серед дітей на території Красноградської територіальної громади. Під час проведення рейдів обстежено умови проживання 67 сімей з дітьми, 17 батьків офіційно попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, виявлено 14 дітей залишених без батьківського піклування або тих, чиї батьки неналежно виконують батьківські обов’язки, 4 дітей вилучено та тимчасово влаштовано в прийомні сім’ї та сім’ї патронатних вихователів.

В 2022 році на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах перебувало 16 сімей в яких виховується 52 дитини. Станом на 31.12.2022 р. кількість сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають під на обліку служби у справах дітей та сім’ї становить 4 родини, в яких виховується 11 дітей. З батьками, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, не займаються вихованням, навчанням та утриманням своїх дітей, ведуть негативний спосіб життя, проводиться профілактична робота.

Випадків вчинення насильства над дітьми в 2022 році не було.

За звітний період здійснено 4  взаємозвірки банку даних по злочинності  та бездоглядності серед неповнолітніх на території Красноградського району з ЮП Красноградського відділу поліції ГУ Національної поліції Харківської області. Випадків вчинення злочинів дітьми в 2022 році не було.

 

 

 

 

Забезпечення житлом дітей – сиріт.

 

В 2022 році на виконання заходів програми було придбано житло для 4 осіб, а саме:

– особі з дітей-сиріт, Клиші Дмитру Юрійовичу, 10.10.1998 р.н. на суму 354015 грн.;

– особі з дітей-сиріт, Стосенку Миколі Валерійовичу, 19.12.1998 р.н. на суму 443282 грн.;

– особі з дітей, позбавлених батьківського піклування, Видюк Марії Володимирівні, 16.12.1998 р.н. на суму 454839 грн.;

– особі з дітей, позбавлених батьківського піклування, Жуку Олегу Ігоровичу, 18.11.1999 р.н. на суму 401855 грн.

Всього придбано житла на суму 1653991 грн. Залишок в сумі 175629 грн. повернуто до державного бюджету.

На території Красноградської міської територіальної громади діє комунальний заклад Красноградський міський центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія», в якому працівниками центру разом зі службою у справах дітей та сім’ї проводилась просвітницька робота з питань безпеки життєдіяльності, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, питання збереження здоров’я та недопущення вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин. В 2022 році у закладі перебувало 18 дітей. На початку березня, у звя’зку з запровадженням військового стану дітей було влаштовано в сім’ї, а заклад тимчасово припинив основну діяльність. Станом на 31.12.2022 року  заклад не розпочав роботу, працівники знаходяться на простої.

Службою у справах дітей проводиться робота по виявленню нерухомого майна у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснюється контроль за оформленням спадщини на їх ім‘я. У разі надходження інформації про наявність у дитини майна, комісією здійснюється його обстеження, складається опис, ініціюється питання про призначення опіки над майном.

Під постійним контролем перебуває питання вчасної постановки на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які на час виникнення обставин, що призвели до втрати дітьми батьків, не мали впорядкованого житла.  Станом на 31 грудня 2022 року  на позачерговому квартирному обліку перебуває 78 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Протягом 2022 року завдяки субвенції, виділеної в 2020 році з державного бюджету, відповідно до вимог передбачених Порядком та умовами надання у 2021 році субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 615 придбано житло для 4 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Основним завданням комісії з питань захисту прав дитини є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Основною організаційною формою діяльності комісії є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Протягом звітного періоду проведено 15 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Красноградської міської ради, розглянуто 74 питання, що стосуються захисту прав дітей.

Прийом громадян проводиться працівниками служби щовівторка та щочетверга відповідно до затвердженого графіка. За 2022 рік до служби у справах дітей звернулись 81 громадянин з письмовими заявами та 219 громадян з усними заявами, клопотаннями, запитами з питань, що стосуються захисту прав та інтересів дітей. Службою надано відповідні роз’яснення та інформацію. Відмовлено в задоволенні клопотань 2 особам.

Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету. В 2022 році відповідно до затверджених програмою заходів кошти виділялись і були освоєні виключно на утримання комунальний заклад Красноградський міський центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія»

Протягом 2022 року із затверджених коштів на утримання КЗ КМЦСПДС «Надія» :

по загальному фонду –   із 3841310 грн. було використано 28244917,69 грн, при цьому економія коштів становить 1016392,31 грн. (в тому числі субвенція Наталинської територіальної громади 43047 грн., повернуто 11429,78 грн.), по спеціальному фонду кошти не виділялись.

 

Комунальне майно

 

Міською радою проводиться робота, направлена на здійснення повноважень щодо реалізації права комунальної власності стосовно користування, володіння та розпорядження майном комунальної власності Красноградської територіальної громади.

У власності Красноградської громади перебуває 38 комунальних підприємств, установ та організацій, на балансах яких обліковується комунальне майно та використовується у їх діяльності на праві оперативного управління чи господарського відання.

З метою ефективного використання майна комунальної власності Красноградської територіальної громади протягом 2022 року розглянуто 49 питань на сесіях та 29 на виконавчому комітеті міської ради, що стосуються управління об’єктами комунальної власності.

За звітний період на сесіях міської ради було розглянуто 16 питань щодо прийняття нерухомого, рухомого та індивідуально-визначеного майна у комунальну власність Красноградської територіальної громади, та розподіл між закладами, установами, підприємствами Красноградської територіальної громади з метою ефективного використання майна та виконання статутних завдань суб’єктів господарювання.

Одним із напрямків роботи міської ради є ефективне використання майна комунальної власності Красноградської територіальної громади ,яке не задіяно у діяльності комунальних підприємств, установ, закладі громади.

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передача в оренду майна комунальної власності Красноградської територіальної громади здійснюється виключно на прозорих засадах та у визначеному порядку.

Упродовж 2022 року проведено 5 аукціонів з оренди майна комунальної власності Красноградської територіальної громади.

Станом на 31.12.2022 чинних договорів оренди майна комунальної власності Красноградської територіальної громади – 56, в т.ч. 30 договорів пільгової оренди та 26 договорів комерційної оренди.

За 2022 рік в місцевий бюджет від надання в оренду майна комунальної власності Красноградської територіальної громади надійшло 591 653,11 грн.

Красноградською міською радою затверджено Програму розвитку та збереження об’єктів комунальної власності, які не належать до культурної спадщини Красноградської територіальної громади на 2021 – 2025 роки   забезпечення проведення капітальних та поточних ремонтів, монтажу системи пожежної сигналізації, блискавко захисту та інше.

Програма в 2022 році фінансувалася  за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, передбачених чинним законодавством.

   № Заходи Обсяги фінансування,

(тис. лис.)

1.  Виготовлення  технічного паспорту нежитлової будівлі (літ. А, літ. Б) за адресою: Харківська область, місто Красноград, вул. 19 вересня, 98 4,400
2.  Виготовлення проектно – кошторисної документації, проведення експертизи на капітальний ремонт частини внутрішніх приміщень нежитлової будівлі (літ. А, літ. Б) за адресою: Харківська область, місто Красноград, вул. 19 вересня, 98 53,000
3.  Придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту господарським способом адміністративної будівлі за адресою: м.Красноград, вулиця Покровська, 82 23,000
4.  З метою підготовки об’єктів до опалювального сезону та виконання заходів з енергозбереження шляхом проведення капітального ремонту, експертизи кошторисної документації та технічного нагляду   нежитлової будівлі за адресою: вул.19 вересня, 98 в місті Краснограді Харківської області

 

1950,000
  Разом 2030,400

Фінансування заходів програми у 2022 році склало 2030, 400 тисяч гривень.

Виконання Програми дало змогу забезпечити раціональне використання, розвиток та збереження об’єктів комунальної власності, які не належать до культурної спадщини Красноградської територіальної громади; слугуватиме розвитку матеріальної бази Красноградського ККП; дозволить здійснювати найбільш ефективне та якісне виконання статутної діяльності підприємства; забезпечить утримання об’єктів комунальної власності міста в належному стані.

 

Громадські роботи

 

Красноградською міською радою у 2022 році було створено:

– робочі місця за професією підсобний робітник для виконання громадських робіт з благоустрою міста та впорядкування територій, в тому числі  робочі місця для студентської молоді;

– робочі місця за професією підсобний робітник для виконання громадських робіт з екологічного захисту навколишнього середовища;

– робочі місця для виконання громадських робіт з інформування населення про субсидії за професією кур’єр.

За період 2022 року Красноградською міською радою працевлаштовано    36 громадських працівників: екологія – 10, благоустрій – 18, кур’єр – 8.

Виконання Програми організації громадських робіт дозволило організувати у 2022 році оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру на території Красноградської міської територіальної громади для зареєстрованих  безробітних на загальну суму 270,160 тис. грн., з них за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на суму 68,66 тис. грн. та з міського бюджету 201,5 тис. грн..

Програма організації суспільно-корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, в місті Краснограді на 2021-2025 роки фінансування такого виду громадських робіт склало в 2022 році 11, 295 тисяч гривень. Протягом 2021 року громадські роботи здійснювалися на підприємствах та установах міста: Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство, Красноградський комбінат комунальних підприємств, Красноградська міська рада. Тут були створені відповідні   робочі місця.

Адміністративні послуги

 

Загальна кількість наданих адміністративних послуг за 2022 рік становить 17414 послуг:

Найбільшим попитом серед населення нашого міста  у 2022 році користувались послуги :

– з реєстрації внутрішньо переміщених осіб –  4588 звернень.

– реєстрації місця проживання особи та видачі довідок про реєстрацію місця  проживання –  7695 звернень.

 • державної реєстрації фізичних та юридичних осіб , видачі відомостей з Державного земельного кадастру – 554 звернення,
 • послуги соціального характеру(субсидії, допомоги , пільги) – 3672 ,
 • земельні питання міської ради- 457 звернень,
 • державна реєстрація речових прав на нерухоме майно до 24 лютого -172
 • інші- 276

Також надаються консультації особисто, в телефонному режимі та електронною поштою.

Відділ ЦНАП підключений та працює в программному комплексі  «Реєстр територіальних громад» , що є обов’язковим для територіальних громад, дана програма прискорює прийом та обробку заяв з  зняття та реєстрації місця проживання громадян. Станом на 24 лютого 2022 року реєстр був заблокований та припинов роботу через вторгнення Російської Федерації,  але в грудні 2022 року реєстр був підключений та відновий роботу з реєстрації місця проживання громадян.

Відділ користується програмним комплексом «Соціальна громада», який дозволяє опрацьовувати документи в електронному вигляді. Електронні копії документів, прийняті через „Соціальну громаду” одразу потрапляють до управління соціального захисту населення райдержадміністрації та  пенсійного  фонду.

Постійне вивчення думки громадян є одним із важливих індикаторів якості роботи Центру та дозволяє забезпечити зворотній зв’язок із громадськістю, показує сильні та слабкі сторони діяльності, та виявляє суспільні очікування щодо роботи виконавчих органів на основі загально прийнятих критеріїв.

Вся робота в Центрі спрямована на якісне обслуговування населення за якомога коротший термін без порушення законодавства. Центр постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів та високу якість обслуговування.

 

Цивільний захист

 

Красноградською міською радою затверджено Програму придбання  та  поповнення  матеріального резерву відповідно до встановленої Номенклатури для своєчасного вжиття запобіжних заходів для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій та швидкої ліквідації їх наслідків.

Фінансування заходів Програми у 2022 році відбувалося за рахунок коштів бюджету Красноградської територіальної громади.

Так відповідно до заходів Програми з бюджету Красноградської територіальної громади передбачено фінансування щодо придбання  матеріального резерву   в сумі  97,800 тисяч  гривень.

В  2022 році  придбано матеріального резерву на суму 82,350 тисяч гривень (паливно – мастильні матеріали   та шифер).

Красноградською міською радою створено ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Красноградcької міської територіальної громади та міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Також при міській раді працює комісія з питань евакуації.  Затверджено Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Красноградської міської територіальної громади Красноградського району  Харківської області. Триває робота по проведенню обліку та визначенню стану сховищ та протирадіаційних укриттів на території Красноградської міської територіальної громади, розроблено План запобігання лісових пожеж на 2022 рік, визначено перелік місць масового відпочинку на воді. Весь час відбувається взаємодія з Державною екологічною інспекцією у Харківській області стосовно посилення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства. Відпрацьовано питання спільної діяльності з 43 ДПРЧ щодо   використання пожежної машини TITAL АЦ-9-70.

 

Боротьба зі злочинністю, охорона громадського порядку

та профілактики правопорушень

 

Основною метою Програми є удосконалення системи профілактики правопорушень координація дій на цьому напрямку органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних відомств, державних контролюючих органів, громадських інститутів та населення з метою захисту конституційних прав і свобод громадян, забезпечення правопорядку та  безпеки на території Красноградського району, зниження тиску злочинного середовища на громадян, недопущення загострення криміногенної ситуації в місті, створення умов для продуктивного та ефективного розвитку економічного, промислового, культурного та науково-технічного  потенціалу Краснограда. Красноградською міською радою в 2022 році розроблено заходи щодо впровадження діяльності поліцейських офіцерів громади. Метою роботи поліцейських офіцерів громади є, в першу чергу, попередження правопорушень в інтересах громади. Офіцери поліції будуть більш самостійними у своїй діяльності та виконувати основні завдання поліції у партнерстві з керівництвом територіальної громади.

Завданнями Програми «Поліцейський офіцер громади» є спільна діяльність Красноградської міської ради та Красноградського районного відділу  поліції ГУ НП в Харківській області за цілим рядом напрямів, що покликані  запобігти вчиненню правопорушень та дотриманню громадського порядку в населених пунктах Красноградської територіальної громади.

Протягом 2022 року Красноградська міська рада була учасницею конкурсного відбору по вибору Поліцейського офіцера громади. Свою заявку на участь в конкурсі подав один співробітник Красноградського відділу поліції ГУ НП в Харківській області, та він не пройшов конкурсного відбору.

Також Красноградською міською радою були заплановані заходи щодо придбання автомобіля для роботи поліцейського офіцера громади, їх фінансування не відбулося у зв’язку з введенням воєнного стану.

Красноградська міська рада сприяла  діяльності підрозділів Служби безпеки України в особливий період вєнного стану. Для чого було розроблено та прийнято цільову Програму.  Фінансування заходів Програми передбачалося здійснювати в межах асигнувань, передбачених у міському  бюджеті, за окремими зверненнями Лозівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області.

Реалізація зазначених у Програмі заходів сприяла створенню належних умов функціонування Лозівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області. Так відповідно до Програми з бюджету Красноградської територіальної громади спрямовано 300,0 тисяч грн.. на забезпечення придбання спеціального обладнання, оргтехніки, комп’ютерної техніки, транспортного засобу спеціалізованого призначення з метою забезпечення оперативно – службової діяльності Лозівського міжрайонного відділу Управління Служби безпеки України в Харківській області .

 

Безпека населення

 

В 2022 році міською радою прийнято та затверджено Програму територіальної оборони Красноградської територіальної грпомади.  Метою Програми  стало забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері обороноздатності держави, сприяння   створенню  умов  для охорони  та захисту  державного суверенітету, незалежності України  та  безпосередньо  території і населення Красноградської громади,  а також комплексне здійснення заходів щодо підготовки особового складу підрозділів територіальної оборони до виконання ними завдань за призначенням  в умовах  особливого періоду,  правового режиму воєнного чи надзвичайного  стану  та здійснення їх матеріально-технічного забезпечення.

Так відповідно до Програми з бюджету Красноградської територіальної громади спрямовано 4200, 000  тисяч на виконання заходів Програми. З них освоєно 665 940 грн. в т.ч. 200,000 тис.грн. субвенція районному бюджету на забезпечення  матеріальної бази  для батальйону територіальної оборони № 121 Красноградського району та 465,940 тисяч гривень грн. субвенція районному бюджету  для окремого батальйону територіальної оборони та реалізації заходів  у сфері забезпечення оборони. Залишок коштів спрямовано на виконання інших Програм Красноградської територіальної громади, кошти у сумі 534, 060 тисяч гривень повернуто до державного бюджету.

На території Красноградської територіальної громади сворені дев’ять “Пунктів незламності» за такими адресами:

м. Красноград, вул. Харківська, 60, Комунальний заклад «Красноградська школа мистецтв» Красноградської міської ради;

м. Красноград, вул. 19 вересня, 119а, Красноградський ліцей № 4 Красноградської міської ради;

м. Красноград, вул. Бєльовська, 94, Красноградська міська рада;

м.Красноград, 3-й Мікрорайон, 32, Красноградський ліцей № 5
Красноградської міської ради;

с. Миколо-Комишувата, вул. Українська, 5, КНПЦПМСД Красноградського району амбулаторія загальної практики сімейної медицини;

с. Іваніське, вул. Центральна, 313, Старостат;

с. Зоряне, вул. Молодіжна, 61, Старостат;

с. Хрестище, вул. Миру, 48, Старостат;

с. Піщанка, вул. Центральна 63, Старостат.

Красноградською міською радою сформовано Реєстр  споруд, що призначені для укриття і тимчасового захисту людей та майна від небезпеки, що може виникнути або виникла внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру:

– №78506 обмежено- готове на 240 осіб, приточно-витяжна система вентиляції  Харківська область, м. Красноград, вул. Лермонтова, 100(державна);

– №78504 обмежено- готове на 475 осіб,припливно-витяжна з природним спонуканням  система винтеляції Харківська область, Красноградський район, с. Дослідне, вул. Наукова, лабораторний корпус(державна);

– №78554 обмежено- готове на 531 особу, примусова система вентиляції  Харківська область, м. Красноград, 3-й мікрорайон, дошкільний підрозділ Красноградського ліцею №2(комунальна);

– №78503 обмежено- готове на 240 осіб , припливно-витяжна з природним спонуканням  система винтеляції ,Харківська область, м. Красноград, вул. Бельовська, 75/1(державна);

– №78547 обмежено- готове на 475 осіб, приливно-витяжна система  Харківська область, Красноградський р-н, с. Дослідне, вул. Наукова, 13(державна);

–  №78533, обмежено- готове на 300 осіб , припливно-витяжна з природним спонуканням  система винтеляції Харківська область, Красноградський р-н, с. Дослідне, вул. Наукова, 13(державна);

–  №78532, обмежено- готове на 475 осіб , припливно-витяжна з природним спонуканням  система винтеляції Харківська область, Красноградський р-н, с. Дослідне, вул. Наукова, 13(державна);

–  №78530, обмежено- готове на 475 осіб , припливно-витяжна з природним спонуканням  система винтеляції Харківська область, Красноградський р-н, с. Дослідне, вул. Наукова, 13(державна);

– №78518, обмежено- готове на 200 осіб, приливно-витяжна система  винтеляції  Харківська область, м. Красноград, вул. Полтавська,88(приватна);

– №78514, обмежено- готове на 200 осіб, ЕРВ -72 система винтеляції Харківська область, м. Красноград, вул. Бельовська, 76(приватна);

– №78509, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система  винтеляції  Харківська область, м. Красноград, вул. Бельовська, 75/2(приватна);

– №78501, обмежено- готове на 200 осіб,  приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. Шевченка, 107(комунальна);

– ПРУ №78502, обмежено- готове на 200 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. Шевченка, 93(комунальна);

– №78505, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. Лермонтова, 64(комунальна);

– №78507, обмежено- готове на 200 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. Харківська, 108(комунальна);

– №78539, обмежено- готове на 50 осіб, примусова система вентиляції Харківська область, м. Красноград, 3 м/р, б.13А(комунальна);

– №78540, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, 3 м/р, б.19А(комунальна);

– №78543, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, 3 м/р, б.13(комунальна);

– №78545, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. 19 Вересня, 116Б(комунальна);

– №78544, обмежено- готове на 100 осіб, примусова система вентиляції Харківська область, м. Красноград, 3 м/р, б.21Б(комунальна);

– №78546, обмежено- готове на 50 осіб, приточно-витяжна система вентиляції  Харківська область, м. Красноград, вул. Лермонтова, 95(комунальна);

– №78552, обмежено- готове на 100 осіб,  примусова система вентиляції Харківська область, м. Красноград, вул. Тельмана, 16(комунальна);

– №78559, обмежено- готове на 50 осіб, ЕРВ -49 система винтеляції Харківська область, м. Красноград, вул. Лермонтова, 93(комунальна);

Відповідно статті 32. Укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту – Кодексу цивільного захисту України у разі відсутності   найближчих укриттів захисних споруд використовуються найпростіше укриття – фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

 

Волонтерська діяльність

 

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України в приміщенні Красноградської міської ради та старостинських округів був створений гуманітарний штаб для задоволення  найгостріших потреб внутрішньо переміщених осіб , яких було зареєстровано біля 12000 чоловік, та місцевих жителів. За весь період було роздано близько 700 т гуманітарної допомоги:   продуктів харчування, засобів особистої гігієни, одягу, взуття, постіль. Гуманітарний штаб отримував допомогу за сприяння начальника Красноградськї районної військової адміністрації Віктора ВОЙТЕНКА, начальника ХОВА Олега СИНЄГУБОВА, закордонних партнерів, депутатів обласної ради, районної ради, міської ради та небайдужих мешканців територіальної громади.

 

Програма висвітлення діяльності Красноградської міської ради

ТРК «Центр».

 

Протягом 2022 року з бюджету Красноградської територіальної громади планувалося  виділити кошти у сумі 416, 000 тисяч гривень. Фактичне використання коштів за звітний період склало 257, 703 тисячі гривень, їх направлено на оплату послуг по висвітленню діяльності Красноградської  міської ради ТРК «Центр» – 35, 540 тисяч гривень; ТОВ «Медіа простір «Вісті Красноградщини»  – 222, 163 тисячі гривень.

 

Старостинські округи

 

Іванівський старостинський округ.

Робота Іванівського старостинського округу спрямована на реалізацію заходів по виконанню бюджету, вирішення питань соціальної сфери населених пунктів. Старостат працює в межах Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституції України,  Указів Президента України, інших законодавчих документів України, рішень міської ради та виконавчого комітету.

На території старостинського округу 5 населених пунктів: Іванівське, Берестовенька, Калинівка, Гранове та Кирилівка. В них мешкають 1772 особи, 1296 домоволодінь. В 2022 році народилося 7 немовлят, 51 мешканець померли.

У 2022 році на роботах з благоустрою працювали дві особи. Взимку прибирання снігу; навесні проведено роботи по впорядкуванню братських могил в селах Іванівське, Берестовенька та Кирилівка, території 7 кладовищ, 10 дитячих майданчиків в селах, 7 зупинок громадського транспорту, мостів; завезено пісок до кладовищ та дитячих майданчиків; протягом всього періоду всі території підтримуються в належному санітарному стані. Також проводили вирубку порослі, ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища. Проводилась роз’яснювальна робота із мешканцями населених пунктів щодо приведення і підтримки в належному санітарному стані прибудинкових територій.

На території старостинського округу діють заклади культури: клуби в с. Берестовенька та Кирилівки, 3 бібліотеки в с. Берестовенька, с. Іванівське та Кирилівка. Проводились певні заходи до державних свят дистанційно.

До початку нового навчального року в Берестовеньківській філії Красноградського ліцею № 4 було проведено косметичні ремонти класних кабінетів за участі батьків. В закладі навчаються 124 школярів.

На території старостинського округу діють Берестовеньківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та два пункти здоров’я в с. Іванівське та с. Кирилівка. З липня  місяця скоротили штатну одиницю фельдшера в пункті с. Іванівське, а в Кирилівки залишили 0,5 ставки сестри медичної та 0,25 ставки санітарки.

В 2022 році в приміщеннях амбулаторії та пунктів здоров’я ремонтні роботи не проводились.

 Спеціалістами старостату ведеться робота щодо оформлення субсидій та соціальних виплат. Так протягом 2022 року:

 • оформлення субсидій 203,
 • прийнято заяв на отримання державних соц. допомог – 69,
 • прийнято заяв на отримання пільг – 11,

 реєстрацію місця проживання та зняття з місця реєстрації не проводили у зв’язку із військовим станом

 • виконано 67 нотаріальних дій,
 • зареєстровано ВПО – 878 осіб,
 • надали заяви на компенсацію витрат на тимчасово розміщених ВПО («Прихисток») – 39 домогосподарств.

Протягом дії воєнного стану на територію округу прибували ВПО, працівниками старостату надавалась допомога по розміщенню в житлові приміщення, в школу, видача гуманітарної допомоги. Населення також надавали допомогу продуктами харчування, одягом та постільною білизною.

На території старостинського округу працюють 4 соціальних працівника, які обслуговують 25 громадян.

АТ «Укрпошта» здійснює обслуговування населення періодичними виданнями, видача пенсій та інших виплат, а також товари продуктової групи.

На території старостинського округу проживають 27 багатодітних сімей, в яких виховуються 92 дитини; 3 родини знаходяться на обліку як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, під соціальним супроводом зареєстрована на обліку 1 родина; троє дітей під опікою у двох сім’ях; двоє дітей виховуються у прийомній сім’ї. Старостат постійно співпрацює із службою в справах дітей та сім’ї міської ради, Красноградським центром соціальних служб (спільні рейди, роз’яснювальна робота та бесіди), адміністрацією Берестовеньківської філії Красноградського багатопрофільного ліцею № 4.

Протягом 2022 року було проведено оповіщення військовозобов’язаних та призовників відповідно до 6 розпоряджень начальника Красноградського РТЦК та СП;

 • ведеться облік військовозобов’язаних;
 • підготовлена документація пункту збору старостинського округу;
 • проведено звіряння призовників;
 • проводиться робота по оповіщенню військовозобов’язаних на території старостинського округу.
 • 45 військовозобов’язаних мешканців старостинського округу на даний час проходять військову службу.

Зорянський старостинський округ.

Зорянський старостинський округ складається з 3 населених пунктів, а саме: с.Зоряне, Тишенківка, Вишневе. Загальна територія старостату складає 7098га, з них ріллі – 5822га, сінокосів та пасовищ -790га, водоймищ (ставків) 9шт, загальною площею 33,80га.

На території розташовані землекористувачі:

 • СБОК «Зоряне», яке використовує 2670га ріллі по договорах оренди земельних часток /паїв/.
 • ПП «Агро-тест», де використовують 1162га ріллі по договорах оренди земельних часток /паїв/.
 • Чотири фермерські господарства, які використовують 746га ріллі
 • Одноосібники використовують 762га ріллі.

Станом на 01.11.2022 року  зареєстровано  751 чоловік  ,  з них:, до 18 років – 133, до 60 років – 429 , від 60 років – 189.

З початку року народилося 6 дітей, померло 18 чоловік.

На території старостинського округу функціонують:  Зорянська гімназія – де навчається 64 дитини та 15 дошкільнят в дитячому садку; 2 заклади культури, 2 сільських  бібліотеки,  2 фельдшерські пункти, поштове передвижне відділення зв’язку. В  селі Зоряне та Тишенківка  працюють 2  приватні магазини. Транспортне обслуговування населення забезпечує ПП „Фенікс”. Автобуси цього підприємства здійснюють 2 рейси в день до міста  в вівторок та п’ятницю.

Прийом громадян  проводиться  по місцю роботи в межах робочого  часу  та  в позаробочий час  за місцем  проживання жителів села, також надавалися консультацій громадянам при особистому зверненні та за допомогою телефону. Здійснюється моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту,  культури,  освіти,  фізичної культури  та  спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу, надаються послуги та допомога в оформленні різного роду допомог, субсидій.

За звітний період спеціалістами округу видано довідок, витягів та характеристик  – 290 штук;

Вчинено 8 нотаріальних дій;

Оформлено та направлено матеріалів  до УСЗН Красноградської РДА на призначення усіх видів соціальних допомог, житлових субсидій, соціальних допомог малозахищеним верстам населення через  Програмний комплекс  «Соціальна громада» – 593 справ.

Жителі села беруть активну участь в благоустрою території наших сіл. Проводиться впорядкування своїх  подвір’їв,  домогосподарств. Впорядковуються території    приватних магазинів, установ та підприємств, а  також  прилеглих  до них  територій, впорядковуються   узбіччя під’їзних доріг цвинтарі, пам’ятні  місця, братські могили.

Працівником з благоустрою проводилися роботи по скошуванню бур`янів, розчищення від кущів та чагарників території парків, кладовищ, центральних зупинок автобусу та узбіччя доріг впорядкування територій біля соціальних об’єктів, та інше;

Спеціалістами старостинського округу здійснюється облік, ведення, зберігання погосподарських книг та архівних матеріалів, які знаходяться  у старостаті.

З початку військової агресії РФ проти нашої Держави при старостинському окрузі розгорнуто пункт збору старостинського округу, співпрацюємо з  Красноградським РТЦК та СП. Здійснюється контроль та не допускаються на території  старостинського округу дії  чи   бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Вживаються та проводяться заходи по веденню військового обліку, надаються послуги населенню по оформленню субсидій, заяв на землю, нотаріальні дії, надання довідок з реєстрації та складу сім’ї, також готуються та надаються вчасно відповіді на запити установ, та громадян які надходять щоденно до старостату.

Тримаємо на постійному контролі сім`ї, які потребують посиленої уваги,  де проживають малолітні діти, або можливе насилля. Приймаємо участь у відвідуванні таких сімей контролюючими службами міської ради.

При сільських будинках культури ведуть активне культурне життя, в міру можливості, художні самодіяльні колективи «Тишенківські Зорі» та «Зоряночка».

У повсякденній роботі спеціалісти Зорянського старостинського округу  вживають заходів по наповненню міського бюджету безпосередньо спілкуючись з платниками податків на території округу.

З лютого 2022 року на території старостинського округу прибуло на тимчасове проживання та зареєструвалося 292 ВПО. 22 особи було поселено в Зорянській гімназії, де вони були забезпечені харчуванням, спальними місцями іншими речами першочергової необхідності, інші  розселилися в помешканнях жителів сіл. До старостату звернулося 23 власника помешкань в яких зареєстровані та проживають ВПО за компенсацією витрат за тимчасове розміщення  (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Робота в цьому напрямку продовжується. Наразі проводиться робота по реєстрації заяв від громадян на забезпечення дровами на зиму помешкань, які не забезпечені іншим опаленням окрім пічного. На протязі звітного періоду проводили роздачу гуманітарних допомог для ВПО, соціально вразливих верств населення та іншим мешканцям старостинського округу.

На перспективу майбутніх років по території старостинського округу залишаються невирішеними такі проблеми:

–  Поточний ремонт  дорожнього покриття сільських вулиць та під’їздних доріг до сіл.

– Обслуговування системи вуличного освітлення, (а саме взяття на облік ККП п’яти ліній вуличного освітлення).

– Проблеми водозабезпечення сіл (визначитися з взяттям на облік, обслуговуванням та експлуатацією водопроводів та свердловин).

– Ремонт покрівлі Зорянської гімназії та облаштування віконних відкосів.

Спеціалісти старостату, завжди в своїй діяльності,  дотримуюся правил службової  етики встановлених законодавчими актами України, актами міської ради.

Старостинський округ працює в цілому для покращення умов життя та побуту населення  округу, спільно з депутатом міської ради від округу, керівниками базових агропідприємств, директором закладу освіти, керівниками будинків культури, які розташовані на території наших сіл, у  тісній співпраці з колективом Красноградської міської ради, всі проблемні питання будуть вирішені.

 

Миколо – Комишуватський старостинський округ.

Станом на 01.12.2022 року на території старостинського округу налічується 510 домоволодінь, де зареєстровано 1089 чоловік, в т.ч. в с. Миколо-Комишувата 1039 чоловік, в с. Гірчаківка 23 чоловіки, в с. Мокрянка 27 чоловік.

Протягом 2022 року старостатом здійснювався прийом громадян за місцем роботи в межах робочого часу та в позаурочний час за місцем проживання жителів сіл. Здійснювався моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соцзахисту, культури, освіти, медицини.

Надавались пропозиції щодо благоустрою населених пунктів, вуличного освітлення, надавалась допомога жителям старостинського округу щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам міської ради та її виконавчого комітету.

В зв’язку з воєнними діями надавалась допомога в розміщенні та реєстрації внутрішньо переміщених осіб. Всього за звітний період в програмі «Соціальна громада» зареєстровано 583 чоловік внутрішньо переміщених осіб, в тому числі дітей – 157 чол., на 41 домоволодіння, де проживають внутрішньо переміщені особи оформлено компенсацію комунальних послуг, а саме прийнято заяви на компенсацію комунальних послуг, прийнято повідомлення про безоплатне розміщення ВПО, внесено дані в програму «Прихисток».  Отримувалась та видавалась гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним особам та місцевим мешканцям у вигляді продуктів харчування та одягу. Також здійснювався збір продуктів харчування, теплих речей, постільної білизни від місцевих мешканців для відправки нашим захисникам.

Протягом звітного періоду було видано 428 довідок різного характеру, надано 120 інформацій різного характеру, складено та перевірено 14 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

Ведеться облік пільгових категорій мешканців, які проживають на території старостинського округу. Прийнято та подано в управління соцзахисту заяв і документів для призначення всіх видів соціальної допомоги від 440 чоловік. Видано 32 довідки про місце реєстрації (паспортний облік). Надано 89 послуг з нотаріальних дій. Ведеться погосподарський облік – внесення інформації щодо змін по землі, по домогосподарствах, по народжених, померлих, зареєстрованих та знятих з реєстрації місця проживання мешканців.

Ведеться облік військовозобов’язаних, здійснюється оповіщення військовозобов’язаних та призовників, складаються списки та формуються справи документів юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік учасників бойових дій.

Ведеться облік земельних ділянок, проводиться звірка нарахувань земельного податку з фізичних осіб та контроль за його сплатою.

Дозвілля мешканці старостинського округу проводять в сільському будинку культури, в якому за звітний період підготовлено та проведено (онлайн) 10 концертів до різних свят, ведеться онлайн-щоденник роботи будинку культури. Духовне збагачення громадяни отримують у сільській бібліотеці, де зберігаються і примножуються культурні та історичні надбання нашої громади. В бібліотеці  налічується до 300 читачів, щосуботи проводяться заходи дитячого об’єднання «Умілі руки». Медичні послуги мешканці старостинського округу отримують в Амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де працюють 2 сімейні лікарі, 2 медичні сестри, та молодша медична сестра. Також в амбулаторії обладнано пункт обігріву. Працює Миколо-Комишуватська гімназія, в якій навчаються 149 учнів,  дошкільний підрозділ, в якому виховуються 17 дітей, працюють 28 педагогічних працівників та 13 чоловік технічного та обслуговуючого персоналу. На території старостинського округу працюють 8 закладів торгівлі, де можна придбати продукти харчування, одяг, взуття та господарські товари. Працює поштове відділення, аптечний пункт. Соціальний працівник обслуговує 8 одиноких та одинокопроживаючих мешканців похилого віку. Також працює фахівець з соціальної роботи, під опікою якого знаходиться 6 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Економічну діяльність на території старостинського округу здійснює сільськогосподарське підприємство ПАОП «Зоря», яке приймає активну участь у житті населених пунктів, за фінансової підтримки якого було висаджено розсаду квітів, взимку було організовано розчистку доріг від снігу, організовано вивезення сміття по вулицях села, обкошування обочин доріг, надано фінансову допомогу для оформлення підписки на газету «Вісті Красноградщини» для пільгових категорій жителів старостинського округу в кількості 100 екземплярів на 1 півріччя 2022 року.

Території біля установ утримуються в належному стані. Навесні було проведено суботник, в якому взяли участь небайдужі мешканці старостинського округу та внутрішньо переміщені особи, було прибрано території парків, ліквідовано стихійні сміттєзвалища, вивезено сміття. На постійній основі працює один працівник по благоустрою територій, який займається доглядом за клумбами, прибиранням територій біля адмінбудинку, в парку в центрі села, в парку біля сільського будинку культури, біля автобусної зупинки, на стадіоні. Протягом сезону весна-осінь 2022 року шість разів викошували траву в місцях загального користування.

За сприяння небайдужих мешканців старостинського округу в новому парку біля сільського будинку культури було висаджено 30 саджанців ялинок.

 

Піщанський  старостинський округ.  

На території Піщанського старостинського округу налічується населення  всього: с. Піщанка – 4955 чол., с. Новоселівка – 1 чол., сел. Покровське-211 чол.. За звітний період померло 47 чоловік, народилось   5 дітей (на період дії воєнного стану в Україні адміністративні послуги з декларування/реєстрації місця проживання фізичної особи і відповідно зміни місця реєстрації Піщанського старостинського округу) тимчасово не надаються).

На території округу розташований Піщанський ліцей, який налічує 279 учнів, дошкільна установа налічує 80 дітей. Працює сільський клуб розташований в селищі Покровське, сільська бібліотека, 2 поштових відділення зв’язку, амбулаторія сімейної медицини та загальної практики, в селищі Покровське є фельдшерсько-акушерський пункт На території округу розташовані 15 магазинів. Чотири АЗС здійснюють діяльність та розташовані в селі Піщанка.

Приміщення округу та територія навколо нього утримуються в належному стані, прибираються кладовища, узбіччя вулиць. Систематично проводиться впорядкування територій біля, пам’ятних місць та кладовищ.

За звітний період на території сіл старостинського округу проведені наступні роботи:

– в зимовий період за рахунок ТОВ «Надія» проводилася розчистка снігу – обкошувались бур’яни та порослі, вирубувались чагарники робітником з благоустрою та особами які відбували покарання у виді громадських робіт

-регулярно проводився ремонт та обслуговування  вуличного освітлення

-територію стадіону  обкошували мешканці власними силами.

-постійно приводився благоустрій автобусних запинок

Протягом року видано довідок  різного характеру – 2193, надавалися характеристики, проводилося листування з різними установами, виконувалися нотаріальні дії, здійснюється та ведеться погосподарський облік.

Ведеться облік військовозобов’язаних, здійснюється оповіщення військовозобов’язаних та призовників, складаються списки юнаків для приписки до призивної дільниці, ведеться облік учасників АТО та бойових дій.

Соціальним робітниками територіального центру обслуговуються громадяни, які опинилися в складних життєвих обставинах, які потребують стороннього догляду.

З працівниками служби у справах дітей Красноградської міської ради постійно проводиться обстеження багатодітних родин, сімей СЖО.

На території округу створено два будинки сімейного типу в яких виховується 19 дітей.

Взято на облік 680 внутрішньо переміщених осіб.

Проводиться облік всіх пільгових категорій, які проживають на території округу, подані документи пільгових категорій в управління соціального захисту населення Красноградської РДА для нарахування компенсацій на придбання твердого палива, скрапленого газу та використання електроенергії. У 2022 році прийнято документів для оформлення субсидії  на комунальні послуги та  різного виду допомоги в кількості 822.

Завдяки ТОВ «Фенікс» регулярно здійснюються пасажирські перевезення мешканців до районного міста Красноград.

Хрестищенський старостинський округ.

До складу Хрестищенського старостинського округу входять населені пункти Хрестище, Першотравневе, Українка, Оленівка, Кобцівка, Світле, Високе, Червоне. Загальна кількість населення станом на 01.01.2022 року складає  1658   чоловік, з них: с.Хрестище – 946 чоловік, с.Першотравневе – 233 чоловік,  с.Українка – 172 чоловіка,  с.Оленівка – 63 чоловіка, с.Кобцівка – 86 чоловік, с.Світле – 66 чоловік, с.Високе – 80 чоловік, с.Червоне – 12 чоловік. Нараховується 643домогосподарства.

На території Хрестищенського старостинського округу проживають:

 • 5 дітей інвалідів;
 • 5 дітей позбавлених батьківського піклування;
 • 10 учасників бойових дій, з них 7 АТО;
 • 12 учасників – ліквідаторів наслідків від ЧАЕС;
 • 10 громадян, які обслуговуються соціальним працівником.

На підвідомчій території округу розташовані:

 • Хрестищенська гімназія, яка на жаль на даний час, в зв’язку із воєнним станом працює он-лайн;
 • Амбулаторія загальної практики сімейної медицини;
 • 2 фельдшерських пункти;
 • 3 сільські клуби;
 • Працює пересувне відділення зв’язку, яке видає пенсію, різного роду виплати та перекази, приймає платежі, забезпечує населення сіл як газетами, журналами так і роздрібною торгівлею, що особливо важливо для мешканців похилого віку на віддалених вулицях наших сіл;
 • 6 торгових точок, які здійснюють торгівлю всіма видами продуктів та товарів;
 • відділення «Нової пошти», яке здійснює доставку та відправку посилок;
 • 3 сільськогосподарські господарства.

З початком оголошення військового стану на території України та з початком масової евакуації людей з населених пунктів, де велися бойові дії, працівниками старостинського округу проводилася реєстрація внутрішньо переміщених осіб. На території старостинського округу  було зареєстровано 577 чоловік, з них дітей – 145 та 31 чоловік з інвалідністю.

Напрямок роботи старостинського округу у звітному році був спрямований на реалізацію заходів по вирішенню економічних проблем в соціальній сфері, дотримання чистоти та порядку на території сіл, вирішення земельних питань, проведення актів обстеження, допомога в оформленні субсидій населенню, реєстрації внутрішньо переміщених осіб та їх розселенні, роздачі гуманітарної допомоги всім верствам населення, зборі та доставки до райцентру необхідних продуктів харчування та речей першої необхідності для ЗСУ та переміщених осіб, прийняття та опрацювання заяв на компенсацію витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

За звітний період було оформлено субсидій, пільг та інших соціальних допомог – 110 звернень.

Силами старостинського округу була видалена само висіяна поросль на території амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також вздовж автодороги Харків – Красноград,  від автобусної зупинки до повороту в с. Хрестище

В старостинському окрузі налічується сім сільських кладовищ, під’їзд до них в гарному стані.  Постійно проводиться вирубування чагарників на кладовищах сіл Хрестище, Першотравневе, Кобцівка, Оленівка, Світле, Високе, Червоне.

Проводиться робота по благоустрою населених пунктів. Здійснюється догляд за братськими могилами в селах Українка, Хрестище та Першотравневе, а також утримуються в належному санітарному стані автобусні зупинки, прилегла територія біля адміністративного приміщення старостинського округу, територія вулиць села.

Транспортним обслуговуванням населення забезпечує ПП «Фенікс». Автобуси цього підприємства для людей пенсійного віку здійснюють 2 рейси в день до міста в вівторок та четвер безкоштовно.

Жителі старостинського округу беруть активну участь у благоустрої території наших сіл. Проводять впорядкування своїх домогосподарств. Працівниками приватних підприємств та  магазинів проводяться впорядкування та озеленення прилеглих до них територій.

Одним із пріоритетних напрямків та завдань на 2023 рік є покращення стану автодоріг, що проходять по вулицях Миру, Молодіжна, Шкільна. По цих вулицях відбувається інтенсивний рух важковагового транспорту, який обслуговує об’єкти «Шебелинкагазвидобування» та  Управління бурових робіт. Продовжувати займатись благоустроєм території населених пунктів старостинського округу. Влітку проводити покіс трави, вирубувати порослі, прибирати сміття. Взимку за допомогою техніки місцевих сільськогосподарських підприємств проводити розчищення від снігу вулиць та доріг населених пунктів.

 

Висловлюю щиру подяку депутатам Красноградської  міської ради, членам виконавчого комітету, членам дорадчих органів, старостам, керівникам підприємств, установ, організацій міста, керівникам громадських організацій, керівникам організацій політичних партій, громадськості міста, журналістам місцевих видань за чітку, злагоджену, конструктивну та ефективну роботу, направлену на розбудову нашого міста

Спільними зусиллями усіх красноградців, котрі щиро люблять своє місто та свою державу, ми зробимо усе задля достойного життя, миру та додробуту нашої країни.

Щиро вдячна усім за злагоджену роботу на благо  громади та її мешканців.

Рік, що минув змінив світ,  і кожного з нас.

На початку року ми будували багато планів і прагнули робити нашу Красноградську громаду кращою. Та клята війна змусила нас переглянути пріоритети і швидко приймати рішення про першочергові напрямки зміцнення та розвитку нашого краю та України.

Ми щодня на зв’язку з нашими захисниками, допомагаємо виконувати прохання бойових військових частин і робимо все, щоб наші  воїни  відчувади міцний тил.

Ми прийняли майже 10 тисяч українців, які рятувалися від війни, і робили все для того, щоб наші гості почувалися в Красноградській громаді, як удома.

Ми об’єдналися, і кожен зайняв свою лінію фронту, разом ми тримаємо стрій.

Дякую усім і кожному за щоденну відповідальну роботу за єднання у прагненняі великої Перемоги, яка неодмінно прийде на нашу землю, бо, коли ми разом –  ми нездоланні.

 

Слава Україні!

 

 

 

Міський голова                                                                 Світлана КРИВЕНКО