Конфіскація товару та складання адміністративного протоколу — ось що чекає на тих, хто займається несанкціонованою торгівлею

Вже неодноразово функціонування ринку на залізничному вокзалі ставало темою для обговорення. Ось і сьогодні на нараді під головуванням міського голови Володимира Максима дискутували з приводу того, що ж з ним робити. Приводом для неї стало загострення в Харківській області ситуації із захворюванням свиней на африканську чуму. На засідання були запрошені голова Асоціації ринків в Харківській області Юрій Мєдвєдєв, керівники станції Красноград Південної залізниці Микола Чурносов, залізничного вокзалу Надія Ошкукова, відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Красноградського районного управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Харківській області Ганна Васенко, директор місцевого ринку Олександр Подчасов, начальник відділу соціальних питань та торгівельної діяльності міськради Ірина Пікалова, представники Красноградського відділу Головного управління Національної поліції в Харківській області Андрій Пісклов та Володимир Розсоха.

«Не дивлячись на те, що частину крансоградців влаштовує існування цього ринку, ми не повинні миритися із порушенням закону. Окрім того, несанкціонована торгівля м’ясо-молочними продуктами — небезпечна для здоров’я та життя людей. А наше першочергове завдання — благополуччя мешканців громади», — сказав міський голова Володимир Максим, розпочинаючи нараду.

Коментуючи пропозиції мешканців міста щодо узаконення ринку на залізничному вокзалі, Микола Чурносов зазначив, що наразі немає шляхів врегулювання питання офіційного облаштування місця торгівлі на привокзальній площі, тому що ця земля — у власності Південної залізниці і має використовуватися для забезпечення потреб саме залізниці, таких як  доступ спеціальної та іншої важкої техніки. Це все передбачено в законодавстві України.

Учасники зібрання обговорили різні варіанти виходу з ситуації, що склалася. У підсумку було вирішено у п’ятницю, суботу та неділю провести рейди з попередження про незаконність торгівлі в неустановлених місцях, а вже з наступного тижня там планується встановлення шлагбауму. Якщо ж це не вирішить проблему, то будуть вживатися заходи передбачені законодавством України. Стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Отже працівники Красноградського відділу Головного управління Національної поліції в Харківській області будуть складати протоколи про адміністративні правопорушення. Так рішення про розмір штрафу та конфіскацію може прийняти тільки суд, то порушник повинен буде сплати не тільки штраф, а й судовий збір.

Зі свого боку Олександр Подчасов запевнив, що торгівельних місць на нашому ринку вистачить для всіх бажаючих та взяв на себе зобов’язання забезпечити їх належними умовами. Окрім того буде розглянуто можливість введення льотної платні за місце. На неї можуть розраховувати люди похилого віку, малозабезпечені тощо.

Нам усім варто зрозуміти, що якщо всі ті, хто торгує м’ясо-молочними продуктами поза законом, перейдуть на центральний ринок міста, то збільшення пропозиції призведе до зниження цін. До того ж, він знаходиться у більш зручному місці, куди, наприклад з мікрорайону, добиратися значно легше.

Залишити відповідь