АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» повідомляє:

Пошкодження повітряних ліній електропередач може привести до аварій та нещасних випадків. Щоб їх уникнути, Правилами охорони встановлена охоронна зона вздовж повітряних ліній електропередач у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого уявними вертикальними площинами по обидві сторони ліній на відстані від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні: до 1 кВ — 2 м; 1-20 кВ — 10 м; 35 кВ — 15 м; 110 кВ — 20 м; 150 кВ — 25 м; 330 кВ — 30 м.

У межах охоронних зон без письмового дозволу (погодження) ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

— проводити монтажні та будівельні роботи;

— саджати та рубати, підрізати дерева та кущі;

— складати матеріали, солому, сіно, звалювати гній, сміття та інше;

— споруджувати дороги;

— палити суху траву, очерет, солому, стерню та інше;

— проводити підривні роботи, розробляти кар’єри;

— проводити меліоративні та поливні роботи, особливо з дощувальних машин;

— ставити автозаправні станції та цистерни з паливом та іншими матеріалами;

— проводити будь-які земляні роботи: екскаватором та бульдозерами;

— проводити роботи кранами та іншими механізмами;

— влаштовувати стоянки машин, механізмів;

— проїзд негабаритного транспорту (вище 4,5 м);

— ставити польові стани для худоби;

— влаштовувати спортивні майданчики, стадіони та будь-які заходи, пов’язані з масовим скупченням людей;

— будувати та ставити гаражі для автомобілів;

— прокладати трубопроводи;

— будувати садові та приватні будівлі;

— пролітати літаками та вертольотами вздовж повітряних ліній, а також розсіювати з літаків хімічні добрива на обладнання повітряних ліній;

— проходити надводними судами в місцях перетинів повітряних ліній через ріки, водосховища та обвідні канави з піднятими щоглами та стрілами плавучих кранів.

Залишити відповідь